Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Otwarcie portów dla połączeń przychodzących IPV6 w Funbox

Anonim

Nie dotyczy

Otwarcie portów dla połączeń przychodzących IPV6 w Funbox

@k4be , poszperałem troszkę i jako że widzę, iż nie jest Ci obce bawienie się z ustawieniami, być może osiągniesz dzięki tym podpowiedziom swój cel także dzięki YT oraz przekierowania portów, a także z forum NO. Może warto, (jak u mnie w systemie Windows), spojrzeć na zaawansowane:

Reguły.PNGWindows.PNG


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Otwarcie portów dla połączeń przychodzących IPV6 w Funbox

Przekierowanie portów IPv4 mnie nie interesuje (teoretycznie mogłoby, ale wiem, że Funbox z włączonym IPv6 nie obsługuje ani DMZ ani przekierowania portów IPv4).

Nie używam Windows, i jestem pewny poprawności konfiguracji moich systemów.

Zainstalowałem aplikację na Androida "Mój FunBox". Widoczne są tam te same urządzenia, co w panelu obsługiwanym przez przeglądarkę, i nie znalazłem w ogóle opcji dodawania odblokowanych portów.

Anonim

Nie dotyczy

Otwarcie portów dla połączeń przychodzących IPV6 w Funbox

@k4be , masz tak?

Pokaż szczegóły
UPnP.PNG
    • Sprawdź, czy router umożliwia dostęp do zapisu przez UPnP.
    • Spróbuj dodać przekierowania portów ręcznie za pomocą interfejsu użytkownika routera.
    • Aż dziwi mnie, że jest tutaj wielu speców a Ty też posiadasz jakąś tam wiedzę i nie możesz rozwiązać problemu. Ja kombinuję intuicyjnie 
-1 YT ; - 2 YT ; - 3 YT ; więcej opcji ; forum UPC ; z Google tłumaczona strona
Możesz skonfigurować router do pracy z adersacją IPv6 +Dual Stack Lite, tu domyślnie masz adres publiczny. Firewalla jednak nie zdejmiesz ani dla adresacji IPv4 ani dla IPv6.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Otwarcie portów dla połączeń przychodzących IPV6 w Funbox

UPnP włączone (ale nie pamiętam, abym kiedykolwiek używał).

Przekierowania portów IPv4 w interfejsie Funbox (zakładka "ustawienia NAT/PAT") można dodać bez problemów (i nie trzeba tutaj niczego wybierać z listy - można samemu wpisać żądany adres z sieci lokalnej po kliknięciu pozycji "nowe..."), ale porty te nie działają, gdy jest włączony IPv6. Po usunięciu końcówki "/ipv6" z loginu zaczynają działać, ale nie to jest moim celem.

DMZ (czyli de facto przekierowania wszystkich portów jednocześnie) dla IPv4 przy włączonym IPv6 w ogóle nie można ustawić - pojawia się jasny komunikat "W trybie IPv6 funkcja DMZ nie jest obsługiwana." DMZ działa poprawnie po wyłączeniu IPv6.

Narzędzie "portmapper" - sprawdzę w wolnym czasie, ale to również jest tylko IPv4.

 

Najlepiej rozwiązałoby mój problem pojawienie się pozycji "nowe..." w opcjach otwarcia portów dla IPv6, tak samo, jak występuje ona obecnie w przekierowaniu portów NAT, ale to chyba wymagałoby znajomości z programistami tworzącymi interfejs konfiguracyjny. Niestety nie da się połączyć z Funbox za pomocą narzędzia pozwalającego na więcej swobody działania (na przykład ssh).