Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange przyśpiesza ADSL?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Orange przyśpiesza ADSL?

Synchronizacja podskoczyła znów, niestety kosztem SNR na download, który wynosi  ok 6,3. Co stanowi już maksymalne minimum dla routera, żeby bezpiecznie trzymać połączenie. Synchronizacja ok.19500 kbps, czyli realnie 16,5 Mbps. Zwiększył się też niestety przeplot o kilka kolejnych ms. W stosunku do synchronizacji 10 Mbps to więcej o ok. 8-9 ms. O kilkadziesiąt kbps podskoczył upload. Tyle obserwacji z frontu 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Orange przyśpiesza ADSL?


@-brtk-napisał(-a)

Poprzepinali ludzi na światłowód z ADSL'a, rozluźniła się linia i wyższe prędkości poszły ludziom bez zasięgu światłowodu. Sama konfiguracja za dużo by nie dała, chyba że mieli coś w zanadrzu, to oszukiwali ludzi przez lata, że szybciej się nie da. Z pustego to nawet i Salomon nie naleje 🙂 Zapewne tak było.


Właśnie jestem ciekawy czy ktoś kto mieszka w mniejszych miejscowościach czy wioskach również zauważył to przyspieszenie. Tutaj oczywiście nie ma migracji klientów do światłowodu w większości przypadków ale za to ludzie przechodzą na LTE. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 57
  • 2

Orange przyśpiesza ADSL?

U mnie margines szumu w dół spadł dwukrotnie, lecz prędkość nie zwiększyła się 😞


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange przyśpiesza ADSL?

Bo innym się zwiększyła.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Orange przyśpiesza ADSL?

Zmieniła się synchronizacja na większą? Jeśli tak, trzeba trochę odczekać aż realnie prędkość wzrośnie (do 24 godzin to trwa). Jeśli tak się nie stało, trzeba zadzwonić i zgłosić problem.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 57
  • 2

Orange przyśpiesza ADSL?

Czesc, wracam z odpowiedzią.

Niestety Pani na czacie powiedziała, że mój adres został zweryfikowany i nie będzie objętym przyspieszeniem, a co jest jeszcze smutniejsze - szum spadł do jeszcze niższego poziomu 6-8 dB, gdzie wcześniej miałem ponad 2 razy więcej czyli nawt 14-16 dB.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 57
  • 2

Orange przyśpiesza ADSL?

Czy tu naprawdę nie da się nic zrobić? Szum wygląda na bardzo niski 🙂 Screenshot_2020-05-04 Orange FunBox 2 0.png

Anonim

Nie dotyczy

Orange przyśpiesza ADSL?

ES/SES nie wyglądają źle. Jeśli usługa działa stabilnie, to nikt nic z tym nie zrobi.

Co najwyżej może się obniżyć synchronizacja za jakiś czas.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Orange przyśpiesza ADSL?

@Neo2  nie widać jakie tłumienie jest na linii... Trochę mało parametrów ma ten router. Być może zmiana na inny poprawiłaby sytuację.

Tak poza tym, moje wnioski nie są za pozytywne po zwiększeniu prędkości. O 50% wzrosły mi czasy dostępu i strony otwierają się stanowczo za długo. Niestety drogie Orange, niedźwiedzia przysługa. Nie potraficie zrobić normalnie łącza? Skończcie z tym chorym przeplotem!

Ping do onet? 30 ms... to ja 15 lat temu miałem na radiówce 5 ms. Chore...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange przyśpiesza ADSL?

O tym pisałem na samym początku. Zwiększą synchronizację (uwolnią klientom), obniży się stabilność linii. Automat zwiększając przeplot, zwiększa stabilność linii, jest czas na korekcję błędów. 

Kiedyś pamiętam dało się uzyskać fast, ale to miałem łącze do 1Mb/s. Tak samo w Netii na linii Orange bez problemu załączali FAST (a właściwie to interleaver depth na 1), nawet w opcji do 10Mb/s. Mój znajomy na Netii do 10Mb/s miał lepszy ping jak ja w UPC.

 

SNR w okolicach 4dB kwalifikuje się już do zgłoszenia. Można zgłosić także, że automat DLM zwiększył przeplot, przez co ping wzrósł.