Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 46
  • 0

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

Obecnie posiadam umowę na czas nieokreślony. 

Zaproponowano ofertę na przedłużenie umowy - ta sama prędkość, 10 zł /mies. taniej (w sumie nic nowego bo zanim dobiegła końca poprzednia umowa cena była taka sama jak i teraz przy nowej umowie na kolejne 2 lata. 300 Mb/s za 49,99 zł /mies. (obecnie 59,99 zł /mies.).

 

Posiadam Funbox 3.0 jednak jeżeli miałbym przedłużać umowę, to zależałoby mi na zdobyciu oddzielnego ONT. Znacznie poprawiłoby to sytuację w dużym domu jednorodzinnym - światłowód mam doprowadzony obecnie na parter budynku, a z internetu korzystam głównie na II piętrze. Zdarza się, że jest problem z połączeniem Wi-Fi. Jednak mam doprowadzony z parteru na II piętro kabel LAN. Gdybym zdobył ONT, mógłbym przenieść Funbox 3.0 na II piętro, a na parterze podłączyć ONT. 

 

Zastanawiam się również w przyszłości na zmianę routera (zakupiony we własnym zakresie).

 

W jaki sposób mógłbym zdobyć ONT? Jednak to zobowiązanie/umowa na następne 2 lata...

 

Ponadto interesuje mnie:

1. Czy w obecnych aneksach do umowy znajduje się zapis o możliwości zmiany ceny w trakcie trwania umowy z uwagi na inflację?

2. Czy jeżeli nie ponosiłem do tej pory miesięcznej opłaty za dom jednorodzinny, to czy przy podpisaniu aneksu również nie będzie ona naliczana? 

3. Czy jeżeli dotychczas za router Funbox 3.0 nie była pobierana żadna miesięczna opłata, to czy teraz również Funbox 3.0 będzie dzierżawiony bezpłatnie jak dotychczas?

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT


  • @pnskinapisał(-a)

    Co do zapisu inflacyjnego, to jak on brzmi i czy faktycznie na 100% jest już w obecnych aneksach do umów? W ubiegłym tygodniu rozmawiałem z konsultantką, która była zdziwiona pytaniem i stwierdziła iż nie ma zapisu odnośnie możliwych podwyżek w trakcie trwania umowy (zapis inflacyjny).


@pnski  tu fragment regulaminu z  mojego aneksu do umowy przy przedłużeniu oferty światłowodu (patrz podpunkt 2):

12.Warunki zmiany Umowy:
Zarówno przy Umowie na czas określony, jak i nieokreślony, możemy
zmienić warunki umowne, jeżeli:
1) taka konieczność wynika z przyczyn od nas niezależnych, w tym siły
wyższej, zmiany przepisów prawa, zmiany interpretacji przepisów
przez urzędy, decyzji administracyjnych, prawomocnych orzeczeń
sądowych, utraty prawa do wykorzystywania określonych
częstotliwości, zakończenia świadczenia danej usługi, jeśli jest ona
dostarczana przez podmiot trzeci, zmiany przez podmiot trzeci
zasad świadczenia usługi, która jest przez ten podmiot dostarczana,
zakończenia albo zmiany warunków umowy wiążącej nas z
podmiotami trzecimi (w szczególności dotyczy to podmiotów, które
udostępniają nam swoje sieci telekomunikacyjne lub usługi
telewizyjne),
2) średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych,
ogłaszany przez Główny Urząd Statystyczny, wykaże zmianę cen o
co najmniej 3,5% w stosunku do poprzedniego roku. Wzrost cen o
3,5% lub więcej (wartość wskaźnika co najmniej 103,5) może
spowodować wzrost opłat, a spadek cen o 3,5% lub więcej (wartość
wskaźnika nie więcej niż 96,5) może spowodować ich obniżenie -
nie więcej, niż wynika to ze wskaźnika.
Opłaty możemy zmienić do 6 miesięcy od ogłoszenia wskaźnika.
Jeżeli wskaźnik będzie uzasadniał podwyższenie opłat możemy
zdecydować o ich pozostawieniu bez zmian. Jeżeli wskaźnik będzie
uzasadniał obniżenie opłat możemy je pozostawić bez zmian tylko
w przypadku, gdy wcześniej nie skorzystaliśmy z uprawnienia do
podwyższenia opłat w danej ofercie na podstawie wskaźnika cen
towarów i usług konsumpcyjnych. Jeśli z takiego uprawnienia
skorzystaliśmy musimy zdecydować o obniżeniu opłat, jeżeli będzie
to wynikało z ww. wskaźnika. Obniżka będzie zrealizowana w
sposób symetryczny do wcześniejszej podwyżki.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

40 ODPOW. 40

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@pnski z tym osobnym/zewnętrznym ONT to jest loteria, jedni dostają, drodzy nie, możesz oczywiście w rozmowie z konsultantem uzależnić swoje przedłużenie od tego czy otrzymasz ONT i uzasadnić odpowiedno potrzebę posiadania terminala jak to uzasadniasz w swoim poście, a nóż się uda. 

Co do pytań to:

1. Tak jest zapis inflacyjny.

2. Jeśli dotąd miałeś bez opłaty to dalej tak będzie.

3. Sprzęt który posiadasz pozostaje bez opłat, chyba że zdecydujesz się na wymianę na inny model to wtedy naliczą opłatę.


 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 46
  • 0

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

Czy na tym forum są konsultanci, którzy ewentualnie mogliby pomóc w uzyskaniu zewnętrznego ONT? 

 

Czy w przypadku uznania zasadności i wydania ONT konieczna wówczas jest asysta/wizyta technika? Jeżeli tak, to kto wówczas ponosi koszt? Czy można samemu zainstalować urządzenie? 

 

Czy w ramach ewentualnego przedłużenia umowy przy cenie 49,99 zł /mies. można ugrać coś jeszcze np. jakiś okres z obniżoną opłatą? 

 

Co do zapisu inflacyjnego, to jak on brzmi i czy faktycznie na 100% jest już w obecnych aneksach do umów? W ubiegłym tygodniu rozmawiałem z konsultantką, która była zdziwiona pytaniem i stwierdziła iż nie ma zapisu odnośnie możliwych podwyżek w trakcie trwania umowy (zapis inflacyjny).

 

Rozumiem, że Orange rejestruje taką rozmową i w przypadku, gdy o coś zapytam i konsultant udzieli odpowiedzi niezgodnej ze stanem faktycznym i tym co jest w umowie, stanowi to podstawę do zgłoszenia reklamacyjnego?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@pnski  to jest forum użytkowników, nie pracowników BOK Orange, więc musisz sam dogadać sprawę ONT, niestety instalacja ONT wymaga asysty technika Orange i jest płatna, nie da się samemu go zainstalować, bo trzeba go ustawić i autoryzować, by działał w sieci Orange.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@pnski co do zapisu inflacyjnego to fachowo nazywa się klauzula waloryzacyjna, wprowadziła ją nie tylko Orange,  poczytaj to https://www-money-pl.cdn.ampproject.org/v/s/www.money.pl/gospodarka/orange-wprowadza-klauzule-inflac... lecz również inni operatorzy. Co zaś tyczy się osobnego terminala ONT to jeśli uda Ci się go uzyskać montaż i instalacja tylko i wyłącznie z asystą monterską płatną w kwocie 149 zł doliczane do kolejnej faktury. W ramach przedłużenia umowy można jeszcze ugrać dodatkowy rabat 5 zł/mies. z tym że  to chyba przedłużając umowę samodzielnie online (nie jestem pewien czy przez konsultanta też, tu radzę dopytać u źródła).


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 46
  • 0

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@slav72 To że wszyscy operatorzy są pazerni na pieniądze, to doskonale o tym wiem... 

Czytałem również o tym iż UKE ma się przyjrzeć sprawie wprowadzenia tej klauzuli. 

 

Wiem również iż Orange posiada akcje w spółce Światłowód Inwestycje i tym samym dyktuje ceny innym operatorom nie dopuszczając konkurencji na rynku na równych zasadach... 

 

Przejęcie TP za bezcen, potem sfinansowanie infrastruktury światłowodowej ze środków UE, potem likwidacja starej miedzianej (CU) infrastruktury, a teraz dyktowanie własnych warunków i zasad. Francuska firma na Polskim rynku. 

 

Czyli tym samym oznacza iż można uznać, że podpisując teraz aneks zmiana ceny jest więcej niż pewna i na 100% cena wzrośnie. Czy tyczy się to również obecnych umów obowiązujących na czas nieokreślony? Kwota abonamentu wzrasta wówczas o ile %? 

 

Dziwi mnie fakt iż konsultantka z którą rozmawiałem o ofercie przekonywała mnie iż nie ma mowy o tym, aby w aneksie był zapis dopuszczający zmianę warunków umowy w trakcie jej trwania. 

 

Asysta monterska jest płatna - w sumie nic nowego, do przewidzenia. Pytanie jedynie czy również w przypadku podpisania aneksu i przedłużania umowy zobowiązany do jej uiszczenia jest Klient i nie ma możliwości przeniesienia kosztu na operatora. 

 

Jeżeli cena tak czy inaczej ma wzrosnąć, a ja nie otrzymam ONT, to po prostu w ogóle nie opłaca mi się zawracać głowy i tracić czasu... 

 

Orange w ogóle nie stara się i nie zabiega o Klienta. Jak już zdarzy się, że ktoś zadzwoni to zawsze próbuje się wcisnąć dotychczasowemu Klientowi wyłącznie kolejne, dodatkowo płatne usługi.

 

Zdecydowanie wystarczyłoby mi oferowane przez NJU Mobile 200 Mb/s za 39,99 zł /mies. Niestety, nie mam możliwości skorzystania z tej oferty... Szczerze, to nie wiem dlaczego, NJU to przecież Orange, Światłowód Inwestycje to też spółka powiązana z Orange. Według mapy na ich stronie mogę korzystać z Orange, T-Mobie, Netia, Vectra. Z NJU, UPC, Play, Plus nie...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 46
  • 0

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@IreneuszCD Przeglądałem dotychczas różne wątki na tym forum, gdzie był poruszany temat zbieżny z moim. Nie wiem, być może jedynie mi się wydawało, ale miałem wrażenie, że pośród użytkowników zdarzają się również pomocni, zorientowani w temacie pracownicy firmy Orange.

 

Wszędzie jakieś asysty/opłaty, a jak w ubiegłym tygodniu miałem awarię (nie z mojej winy; zawiodła infrastruktura), to nikogo nie obchodziło, że zostałem bez dostępu do internetu - usługi za którą przecież płacę. Szkoda, że Klienci nie wystawiają faktur firmie Orange za wykupienie pakietu mobilnego internetu. Niestety, taka to już jest sprawiedliwość...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@pnski  nie ma możliwości otrzymania  ONT przy przedłużaniu umowy nawet podczas asysty technika. 

Jedyną możliwością jest reklamacja, gdzie podczas wizyty technika ów  stwierdzi konieczność  zastosowania zewnętrznego konwertera  w związku np z działaniem usługi lub zmianą lokalizacji  modemu w lokalu.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@pnski  widzisz, już masz konkret podany przez kolegę @agat13  (a on wie co pisze/mówi), najwyraźniej niedawno musiała nastąpić zmiana warunków wydawania zewnętrznych terminali ONT, także wiesz co robić aby go otrzymać.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

@pnski  umowa ci z terminowej na bez terminową przechodzi?

Jeśli nie zmieniasz usług w ofercie, to może lepiej pozostać na starej umowie?

Po co chcesz ONT, bo może da się to ogarnąć bez niego 😎

Tak poza tym inflacja jest i nie ma dziwne że operatorzy, starają się zabezpieczyć, chyba nie oczekujesz ulg które były kiedyś 😎