Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

Jeżeli podpisuję umowę na usługę internetową na światłowodzie, na łączu Orange, to muszę opłacać za utrzymanie łącza. Jak sytuacja się przedstawia w przypadku podpisania umowy na łączu nie należącym do Orange? Czy też taka opłata jest naliczana, nawet jak instalacja byłą realizowana z programu POPC ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

Tak, niezależnie na czyjej infrastrukturze jest usługa FTTH - opłata z przyłączenie do domku jednorodzinnego jest naliczana. Cennik usługi jest jeden.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

82 ODPOW. 82

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

Tak, niezależnie na czyjej infrastrukturze jest usługa FTTH - opłata z przyłączenie do domku jednorodzinnego jest naliczana. Cennik usługi jest jeden.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

Ja bym zadał pytanie: jak długo trzeba taka opłatę ponosić?

 

Na dziś osoby które przedłużają umowy nadal będą ponosić opłatę dla domku.

 

I co to oznacza wlasciwie dopłata dla zabudowy jednorodzinnej?

Jest to opłatą za podłączenie (koszt instalacji)?

 

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@PARANOJA 
Opłata do domów jest naliczana przez cały czas korzystania z internetu światłowodowego. 
Ma ona rekompensować wyższy koszt instalacji i utrzymania łącza. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@Sebastian1 tu dałeś ciekawe spostrzeżenie. Opłata ma rekompensować wyższy koszt utrzymania łącza, ale zakładam, że dotyczy to łącz, których właścicielem jest Orange. Jeżeli Orange nie jest właścicielem łącza, to przecież nie ponosi kosztów jego utrzymania. Tylko przecież dzierżawi. Dzierżawi również łącza w zabudowie wielorodzinnej, a tam opłat nie ma.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@Sebastian1  z tym utrzymaniem lacza to raczej zaliczyles pudlo. co tu chcesz utrzymywac?
ja rozumiem ze jest wyzszy koszt podlaczenia ale cale zycie chyba nie bedziesz splacal instalacji?
obecnie w skali 24mc to jest kwota ok 360zł. to ile lat ta oplata ma byc naliczana?
jakos umowy ktore byly zawierane do lipca czy sierpnia 2018 nie obejmowaly tej oplaty a przeciez koszty byly te same.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@PARANOJA może w Orange się zorientowali, że instalacje na domki jednorodzinne nie przynoszą spodziewanych zysków, wiec dodatkowo została dołożona premia w postaci utrzymania łącza. Jakoś u konkurencji nie zauważyłem takich dodatkowych opłat, chyba że tak kalkulują, że takie opląty są w cenie wliczane, tylko Orange rozdziela.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@ketrasaArtur Giełda, wyniki, rosnąca liczba Klientów mówią coś zupełnie innego.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@sebaswiderski to normalne, że klienci jak są zdani tylko na łącze od Orange i brak innej alternatywy, to będą podpisywali umowę na takich warunkach jak daje Orange. Pewnie też bym się zdecydował, jak by Orange założył światłowód. Na szczęście przyszła konkurencja z całkiem niezłym światełkiem. Szykuje się druga, natomiast Orange brak.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@ketrasaArtur  w tamtym tyg dzwoniłem do T-mobile i oni za neta chcą te same pieniądze na domku czy w bloku 75zl na sieci Nexera.

Czy rozdzielone pozycje czy nie to dla mnie nie ma znaczenia bo patrzę na sumę końcową za usługę 😉

 

Mnie interesuje ile lat ta opłatą ma być naliczana 😁