Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczona prędkość WIFI w Funboxie 2.0

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Ograniczona prędkość WIFI w Funboxie 2.0

Wydawało się, że Jeśli ktoś zamierza wybrać ofertę Orange Światłowód 300 Mb lub 600 Mb i ma w komputerze lub smartfonie kartę WIFI w standardzie AC - to się i tak niech nie zdziwi jak prędkość download po WIFI 5GHz będzie max do 200 Mb/s !!!

 

Okazało się, że da się szybciej, ale trzeba mieć kartę WIFI w standardzie AC z prędkością 2x większą od oczekiwanej szybkości - czyli jeśli karta łączy mi się z ruterem z prędkością 433 Mb/s to dzieląc to na 2 mogę się spodziewać prędkości ok. 215 Mb/s - i tak rzeczywiście jest (na 3 moich urządzeniach).

 

Dopiero karta WIFI np AC1200 lub AC 1600 da mi możliwość łączenia się na 300 Mb/s

 

W załączeniu tabelka rodzajów kart AC.


tabela.jpg
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Ograniczona prędkość WIFI w Funboxie 2.0

@andrew_light, to chyba trochę tak, jakbyś kupił grę komputerową bez sprawdzenia czy Twój komputer da radę jej minmalnym wymaganiom. Niemniej przykro mi, że taka sytuacja miała miejsce.

Bardzo dobrze, że się podzieliłeś swoimi odczuciami i dziękuję Ci za to, na pewno wkrótce zaktualizujemy informacje tutaj - w bazie wiedzy Nasz Orange, aby przypomnieć, że do korzystania z najszybszych prędkości Orange Światłowodu potrzebna jest szybsza karta sieciowa. Zobaczymy też czy będziemy w stanie przejrzyście przedstawić to w komunikacji w innych miejscach. Tymczasem nie jestem specjalistą w temacie, ale zapewne dodatkowa karta sieciowa, np. do USB załatwiłaby sprawę.

 

P.S. Tutaj jest niezależny materiał wyjaśniający o co chodzi z tą prędkością WiFi i dlaczego przez kabel mamy zwykle pełną prędkość, a przez WiFi - w każdej sieci ok. 2x mniejszą niż podaje producent.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Ograniczona prędkość WIFI w Funboxie 2.0

Ok,dziękujemy za informację. A co masz światłowód i instalatorzy dali Ci taki sprzęt czy jak?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Ograniczona prędkość WIFI w Funboxie 2.0

 

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Ograniczona prędkość WIFI w Funboxie 2.0

Nie będę krytykował bo nie jestem do końca pewien ale skoro tak mówisz to trochę brzydko.Mam nadzieję ze kroś jeszcze się wypowie w tej kwestii.
Anonim

Nie dotyczy

Ograniczona prędkość WIFI w Funboxie 2.0

Pocztaj sobie tutaj


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Ograniczona prędkość WIFI w Funboxie 2.0

@andrew_light, to chyba trochę tak, jakbyś kupił grę komputerową bez sprawdzenia czy Twój komputer da radę jej minmalnym wymaganiom. Niemniej przykro mi, że taka sytuacja miała miejsce.

Bardzo dobrze, że się podzieliłeś swoimi odczuciami i dziękuję Ci za to, na pewno wkrótce zaktualizujemy informacje tutaj - w bazie wiedzy Nasz Orange, aby przypomnieć, że do korzystania z najszybszych prędkości Orange Światłowodu potrzebna jest szybsza karta sieciowa. Zobaczymy też czy będziemy w stanie przejrzyście przedstawić to w komunikacji w innych miejscach. Tymczasem nie jestem specjalistą w temacie, ale zapewne dodatkowa karta sieciowa, np. do USB załatwiłaby sprawę.

 

P.S. Tutaj jest niezależny materiał wyjaśniający o co chodzi z tą prędkością WiFi i dlaczego przez kabel mamy zwykle pełną prędkość, a przez WiFi - w każdej sieci ok. 2x mniejszą niż podaje producent.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Ograniczona prędkość WIFI w Funboxie 2.0

Ok 

Jezeli mój telefon łaczy się z prędkością 700-800Mbs a mimo to nadal mam tylko maks 200Mbs połączenie do Internetu na łączu 300Mbs?