Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oferta na neostradę (doprowadzenie)


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

Witam, na mapce zasięgu widzę że sąsiad (dom obok), przy tej samej ulicy ma ofertę na neostradę, a ja nie mam. Czy jest możliwość doprowadzenia sygnału też do mnie? Do kogo zadzwonić, kogo zapytać, czy jest szansa na internet i telefon stacjonarny? Teren: wieś. Pozdrawiam 

19 ODPOW. 19

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

Zaznaczyłeś tag klient biznesowy, to najlepiej poszukać lokalnego przedstawiciela handlowego. Ogłoszenia szukaj lokalnie. Lub ew salon z obsługą firm.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

Tak oznaczyłem, bo mogę podpisać umowę na działalność, jeśli miałoby to być warunkiem ewentualnego przyłączenia. Zastanawia mnie logika, według której na mapce oznaczono domy z ofertami, podczas gdy innych nie oznaczono. Czy to kwestia przypadku, czy stoi za tym "coś więcej" 🙂 skoro, wydawałoby się, okolica ściśle ta sama... 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

@abuk  a masz przyłącze do domu ? Kabel, puszkę ? Jeżeli nie masz to zapomnij.

Może dogadać się z sąsiadem, że do jego punktu dostępowego sam doprowadzisz sobie kabel(skrętkę żelowaną) o ile dochodzący do niego kabel ma więcej niż 1 parę i jesteście działka obok działki. Myślę, że kwestia przepchnięcia zamówienia, następnie rozmowa z technikiem, jeżeli technik potwierdzi możliwość , to przekładasz termin, robisz prace i technik przyjeżdża podpiąć.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

Różne statystyki pokazują, że firmy generują większe przychody.
Co do mapy, to kwestia umieszczenia adresu w bazie. Punkty są automatycznie na podstawie adresów. Może Twój adres pojawił się niedawno (jakiś podział działki czy administracyjna zmiana numeracji)? Może akurat u Ciebie brak przyłącza, może za długa odległość od centrali? Dużo można gdybać.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

@BORAX nie mam przyłącza/puszki, dopiero co kupiłem ten dom, poprzedni właściciel nie ogarnął. Przyjmując że dopiero ten dom wybudowałem (w sumie na jedno wychodzi), mam uznać że nie ma opcji się podłączyć? Piszesz "zapomnij" - mam rozumieć że domy bez przyłącza/puszki nie mogą liczyć na podłączenie, nawet jeśli w okolicy wszyscy podłączeni?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

@Piotrekk85 dom stoi od 20 lat, pozostałe w okolicy w podobnym wieku. Działki też dzielone dawno. Właśnie, mojego adresu nie ma w bazie, sąsiadów adresy są. Przykład: sąsiad ma numer domu 5 i jego adres jest w bazie, ja mam numer 7 i nie ma, dalej numery 9, 11 itd są w bazie... Dziwne


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

A sąsiedzi 20 lat temu nie mieli telefonu analogowego w ówczesnej tepsie?

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

@abuk  Możesz spróbować przepchnąć zamówienie w salonie. Może jest taka sytuacja, że kabel jest... tylko ucięty pod ziemią. Jeżeli uda się przepchnąć zamówienie z wywiadem technicznym, to technik na zleceniu widzi.

Jeżeli chodzi o nowobudowane domy to tak, nie ma opcji podłączenia. Technik przyjeżdża, stwierdza brak kabla np. 200m od najbliższej szafy lub słupka, przekazuje te info do Orange i w 90% przypadków kończy się to niczym.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Oferta na neostradę (doprowadzenie)

@Piotrekk85 

To może być rzeczywiście dobry trop, nie wiem. Nie zdążyłem się zorientować, popytam. Na razie bazuję na informacjach z mapki dostępnej na stronie Orange. Zakladam jednakowoż, że skoro ich adresy figurują w "bazie" i ich domy są pozaznaczane z informacją, że dla ich adresów jest dostępna Neostrada, to dla mojego także powinna, ale nie jest