Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 1

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

Witam

Od 05.03.2020 jestem posiadaczem usługi 600/100 Mb/s. U mnie na wsi dopiero sieć powstała, więc zakładałem, że wszystko pójdzie gładko jak nigdy. Podczas pobierania na steam, max pobieranie, które uzyskałem wynosiło 30 MB/s, na origin ledwo 10 MB/s. Łączę się przez przewód 6 cat,ONT zewnętrzny, Livebox 3.0 mam przy komputerze, karta sieciowa i ogólnie specyfikacja mojego komputera powinna z łatwością udzwignąć żądaną prędkość. Dodam, iż na speedtest pro wszystko jest okej, tzn pokazuje 620/110 Mb/s ( pewnie przez wiele sesji, na jednej sesji uzyskana prędkość tylko na poziomie 100 Mb/s). Dzwonić po techników, czy z tym się nic nie da zrobić? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 1

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

Rozwiązałem ten problem. Dla wszystkich, którzy mają windows 10, oraz podobne problemy należy w cmd wpisać komende: netsh int tcp set global autotuninglevel=normal

W moim przypadku wzrosła prędkość do prawie pełnej prędkości możliwości łącza na hostingu http://ftp.atman.pl/ . Jednak dopiero po formacie osiągnąłem pełną prędkość. 75 MB/s z hostingu, na originie 60 MB/s, steam również.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

Na prędkość pobierania wpływ ma wiele czynników, nie tylko szybkość łącza. Dużą rolę też odgrywa obciążenie serwera z którego odbywa się pobieranie oraz obciążenie naszego dysku i procesora, które może limitować prędkość dekompresji i zapisu danych.

Czytając forum Steam można trafić na wiele podobnych tematów, gdzie osoby z różnych części świata, z łączami nawet 1Gb/s zgłaszają, że mogą pobierać gry średnio z prędkością 30-40 MB/s.

Jeżeli na certyfikowanym spedd teście masz prędkość znamionową, znaczy że wszystko jest w porządku.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

Na steamie może być ustawiona maksymalna prędkość pobierania i trzeba ją zmienić w ustawieniach (to znalazłam szukając w internecie) lub możesz być połączony ze złym serwerem i trzeba przełączyć się na Warszawę (to wiem z autopsji)


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

@sebek123hg 
Sprawdź też może inny serwer Steama z jakiego pobierasz dane.
Ja mam 300 Mbit/s i ze Steama ciągnę 37-38 MB/s czyli max mojego łącza.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 1

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

Po zmianie serwera nic to nie dało. Niech będzie, że na steam 30 MB/s jest ok ( choć gdy łączę się przez GeFroce Now ze steamem to prędkość wzrasta do 60 MB/s), ale na Originie to jakaś porażka. Maksymalnie idzie 11 MB/s i nie idzie w żaden sposób tego zmienić. Jakieś pomysły?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

@sebek123hg 
U mnie Origin też leci na maksymalnej prędkość.
Możesz sprawdzić na innym kompie?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 1

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

Właśnie nie bardzo, kolega ma dzisiaj zakładany, więc pewnie dowiem się gdy sam przetestuje.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 1

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

Ma dokładnie tak samo jak ja. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód


@sebek123hgnapisał(-a)

na Originie to jakaś porażka. Maksymalnie idzie 11 MB/s i nie idzie w żaden sposób tego zmienić. Jakieś pomysły?


Wiem, że to głupie pytanie, ale internet mi mówi, że na Originie też może być włączone ograniczenie prędkości, sprawdzałeś? Nie wiem czy "nie idzie tego zmienić" to oznacza, ale wolę zapytać 😄


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 1

Niska prędkość pobierania ORANGE światłowód

Sprawdzałem i raczej nie jest ograniczone, ehhh niektórzy to mają zawsze pod górke 😄