Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie mogę mieć światłowodu.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 98
  • 0

Nie mogę mieć światłowodu.

@Arti_Kn_Pl 
Tak każdy ma na fakturze światłowód. W centrali jest że każdy jest podpięty do światłowodu i korzysta z usług. W rzeczywistości każdy ma podłączony FTTH do domu jednorodzinnego (Funbox 2.0) ale korzysta na starych zasadach i płatnościach od Marca. Przykładowo biorę FTTH 300mb/s czy 600mb/s (na papierze mam 300mb/s) ale maksymalnie mogę mieć na dzień dzisiejszy do 80mb/s. Ale faktycznie można będzie korzystać z FTTH od połowy Lipca. Wymiana funbox 3.0 faktycznie będzie możliwa od połowy Lipca i usługa prawdziwego światłowodu też. W moim przypadku nie chcieli mnie podpiąć do światłowodu bo mam (Funbox 2.0 jak wszyscy) z tym, że jeżeli bym się podpiął z automatu nie mogę korzystać z usług TV, ponieważ przy światłowodzie działa on dopiero przy (Funboxie 3.0, który wymieniają dopiero od połowy Lipca!).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Nie mogę mieć światłowodu.

@Szymon282 

Jednak coś mieszasz. Można mieć FTTH na FB2, nie musi być FB3 żeby to działało z pełną prędkością. Wystarczy zewnętrzny ONT. Nie za bardzo rozumiem tez co masz na myśli pisząc że "mają FTTH ale nie mają światłowodu". To jest sprzeczne. Poza tym aż tylu znalazło się ludzi którzy podpisali umowę na 300Mbps i nie reklamują przy prędkości 80Mbps? Przykro mi, ale nie uwierzę.

W tej chwili,jak pisałeś masz TV SAT. Ona nie ma nic do rzeczy z FB2 ani z FB3. Może chodzi o zerwanie umowy na TV SAT i przejście na IP TV? Ale to też by działo na FB2...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nie mogę mieć światłowodu.

Dalej nie rozumiem jednej rzeczy, skoro usługa tv w technologii sat to co ma wspólnego z internetem po miedzi czy światłowodzie 🤔. A może to jednak nie jest tv sat...🤔


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Nie mogę mieć światłowodu.


@Szymon282napisał(-a)

@PARANOJA 
Woj. Lubelskie.
Miejscowości i adresu nie musisz znać. Ale jestem w zasięgu FTTH, jeśli o to pytasz.


Zauważ że to Ty prosisz o pomoc. Nie musisz jej dostać jak nie chcesz.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 98
  • 0

Nie mogę mieć światłowodu.

@j131 
Nie twierdzę, że FTTH nie może działać na FB2. Każdy z mojej miejscowości ma podpięty FTTH pod FB2. Tak jak wspomniałem. Ale nikt u mnie nie ma FTTH powyżej 80mb/s ponieważ jak tu mi powiedzieli nie ma zrobionej jeszcze w pełni "centrali światłowodowej" do przesyłu powyżej 80mb/s. Do połowy Lipca mają wszystko zrobić. Wszystkim wymienią FB2 na FB3 i włączą usługę w pełni. Poza tym u mnie mieszkają osoby starsze nie do końca rozumujące co to jest światłowód oraz nie potrafiące w pełni wykorzystywać potencjału. Nie wiem czy się już zrozumieliśmy. Jeśli chodzi o TV. Mam antenę sat na dachu. I nie wiem dlaczego jeżeli odepnę sat nie działa TV i jeżeli nie ma internetu też nie działa TV.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 98
  • 0

Nie mogę mieć światłowodu.

@slav72 
Bez anteny sat Tv nie działa i bez internetu też nie działa. Dziwne
Jeżeli teraz podłączyli by FTTH do FB2 nie będzie działać TV. Nie pytajcie mnie dlaczego bo nie wiem.
Mam czekać do połowy Lipca. Zrobię aneks do umowy ii wyrzucę TV, wezmę ją oddzielnie u iinnego operatora bo są z nią cyrki i mam dość. Przed przedłużaniem umowy nie było takich problemów. Działał tylko na sat bez internetu. Teraz musi działać i internet i antena.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nie mogę mieć światłowodu.

@Szymon282  to wszystko o czym piszesz jest naprawdę  pokręcone. Nie ma czegoś takiego jak 80 na ftth.  Gdy inwestycja jest niewykonana do końca, to światłowód nie może być nośnikiem dla netu. Nie ma aktywnych węzłów i OPP . 

Jeśli masz sat  to bez talerza nie zadziała, bez netu powinna 

Dlatego mnie zdumiewasz opisami 

Na FB2  nawet na ADSL działa tv po kablu miedzianym

Nie można podpisać umowy na światłowód jeśli go nie ma w lokalizacji, bo nawet głupi system nie podstawi do zamówienia.. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nie mogę mieć światłowodu.

@Szymon282  to bardzo dziwne co piszesz, tv sat nie potrzebuje neta aby działać, aktualizacje i epg idą przez satelitę, bez neta co najwyżej usługi vod nie będą działać, wiem co piszę, jak nie wierzysz to wyłącz modem i zobaczysz. Do działania tv sat potrzebne są talerz, konwenter na nim i dekoder sat, wszystko to spięte kablem koncentrycznym, no i oczywiście telewizor, net jest tu zbędny.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 98
  • 0

Nie mogę mieć światłowodu.

@agat13 
Nie siedzę w tym codziennie. A wy wypisujecie że to wszystko pokręcone. Przecież wam piszę jak jest. O co wam chodzi? Dzisiaj rozmawiałem i tak zostałem poinformowany:
1. Opiekun sieci w moim regionie nawalił,
2. W mojej miejscowości na dzień dzisiejszy jest przepustowość tylko do 80mb/s
3. Wszyscy mają FTTH puszczony napowietrznie do domów i podpięty pod FB2, (na umowach mają 300,600 itp. a rzeczywistość inna)
4. Wymiana FB2 na FB3 oraz włączenie w pełni przepustowości światłowodu od połowy Lipca,
5. Do połowy Lipca wszystkie prace zostaną zrobione.


Co do TV przed podpisanie umowy działał na tylko na antenie teraz, na antenie i internecie.
Jeżeli chce mogą podpiąć mi FTTH pod FB2 ale przestanie działać mi TV do Lipca, od połowy Lipca FB3 i działa. Koniec.





Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 98
  • 0

Nie mogę mieć światłowodu.

@slav72 
Od przedłużenia umowy w Październiku jest tak że:
Odpinam modem z gniazdka - nie działa TV
Odpinam antenę sat - nie działa TV
Dodam tylko, że Tv działa przez Wifi.

Przed Październikiem działał tylko na sat. I nikt nie potrafi mi tego wytłumaczyć dlaczego tak jest.