Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

A to może zadam pytanie do tej radiówki: Jakie urządzenie ściąga fale rafiowe z Internetem? Zapewne jest to jakiś access point - tylko jaki?

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Takie urządzenie, które wygląda trochę jak ta antena od Flyboxa Sky. Z tego idzie kabel UTP do routera. A przy wtyczce RJ-45 od tej anteny, to jakoś tam są skręcone przewody od zasilacza.
A jaki to model to ja nie wiem. Ta antena to jest na dachu, a mi się nie widzi tam wchodzić. Z daleka to tylko widać wielkie logo "netus" 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

No dobra. Czy daleko od Ciebie jest nadajnik od tej radiówki? To urządzenie na dachu pobiera zasilanie przez skrętkę z tegoż zasilacza. Nazywa to się ładnie PoE.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Według UKE to nadajnik radiówki jest w tej samej wsi, w której znajduje się DSLAM. Czyli gdzieś tak 4-5km ode mnie + część drogi prowadzi przez las.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Czyli jak tak to dobrze by było porozmawiać z właścicielem nadajnika i zapytać go się czy nie da się do tego co masz na dachu dodać dodatkowej anteny, która wzmocni sygnał. Bo te 4 czy 5 kilometrów to jest dość sporo, a antena znajdująca sie w skrzynce jest dość słaba. Bo zobacz to od Orange (Flybox Sky) to jest to samo co ODU IDU z Plusa.

I tu mamy taki przykład dodatkowej anteny wzmacniający sygnał firmy Yagi:

 

odu.jpg

 

Oczywiście to jest LTE u Ciebie musiała by być inna antena. Gdybyś znał dokładny model tego co masz na dachu życie było by znacznie prostsze. Możesz też do Yagi zadzwonić lub innej firmy. Oczywiście nie jestem pracownikiem Yagi, tylko kiedyś przez jakiś czas używałem zamiast Neostrady LTE z Plusa i się zewnętrznymi antenami interesowałem.

 

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Może źle powiedziałem co do tej anteny, bo jednak dom mam wysoki i ciężko zauważyć antenę. To internet radiowy od lokalnego ISP. Jeszcze się dowiem, jaką ma max prędkość na umowie, bo podejrzewam, że ma jeszcze starą umowę na 4 Mbps, a obecnie u nich to minimum 6 MbpsTo jest ta antena od radiówkiTo jest ta antena od radiówki

 

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Długo mnie tu nie było (nie miałem pomysłu, co napisać + laptop już nie działa kompletnie [nie daje znaku życia]), ale na chwilę powracam, pisząc z telefonu. Postanowiłem reklamację pisemną napisać. W najbliższym czasie wyślę listem tradycyjnym do OrangeIMG_20191111_122138.jpg

Wiem, nie podpisałem się, ale się podpiszę 😉 Może i trochę jest tu błędów językowych, polonistą nie jestem, mam i wersję poprawioną, którą wyślę.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Reklamacja już wysłana ;). Teraz cierpliwie czekam na odpowiedź.

A co do laptopa, to go wymieniam, bo ja już nie jestem w stanie go naprawić, a nowym laptopem będzie Lenovo ThinkPad T450 [i5-5300U, 8GB RAM, SSD 120-256GB] 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

A ten Lenovo to używany? Pytam się, gdyż po parametrach widać, że nie jest pierwszej młodości.

 

A procesor ma 2 rdzenie i 4 wątki.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Szukam poleasingowca do 1000zł. Budżet narazie skromny. A ten i5-5300U to i tak w Cinebenchu R15 zostawia mojego i3-5005U daleko w tyle (i5 - 270 punktów, i3 - ledwo 200). i3 dawał radę, to i i5 też da radę. Zwłaszcza przy bardziej wymagających programach.