Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Te sprzęty od Orange Funboxy/liveboxy to jest kupa złomu. Nie nadają się do niczego. Wszystko jest w nich na stałe ustawione, często się wieszają. 

 

W szkole gdzie utrzymuję sieć przy życiu był od Orange FunBox 2.0. Do internetu VDSL. Gdy do niego się zalogowało więcej niż 30 użytkowników na raz router się blokował i już nikogo więcej nie przyjmował. Nawet jak do niego były podłączone 4 access pointy Ubiquity i one sieć wifi rozprzestrzeniały.

 

W końcu się zdecydowałem na wymianę tego Funboxa naTP-LINK Archer VR900 i wszelkie problemy się skończyły. Jak ręką odjął. Wewnętrzne WiFi w tym TP-LINKu wyłączyłem.

 

Także tych wynalazków od Orange nie polecam.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban No w sumie po co ja pytałem... Mam w rodzinie osobę, która ma Neostradę po VDSL'u i tam operuje Funbox 1.0. Zasięg WiFi to masakra, już 10m od domu to zasięg już słaby (1 kreska) i kiepsko działa internet. A u mnie jest oprócz felernej neostrady którą tutaj obgadujemy, to mam dostęp do lokalnej radiówki (też słaba, prędkości skaczą) (już na speedteście) i to mocno z 1-4 Mbps. Tam operuje prehistoryczny wręcz TP-Link TL-WR340G i nawet kurde jak odejde na 50m to nadal mam zasięg (no 1 kreska ale ten funbox to w życiu by na taką odległość nie dał WiFi)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Jeszcze dopowiem że do tego TP-Link TD-W8950N można wgrać firmware ze strony TP-Linka.

 

Soft robi się wtedy po angielsku, jednak ma wtedy wszystko odblokowane.i działa więcej ustawień.

 

Co do lokalnej radiówki, przecież można kupić router nowocześniejszy, a stary zabytek zezłomować. Lub jakiś access point który ustawimy tak aby ściągał sygnał i po kablu w domu przekazywał i wtedy będzie dobrze. Do niego wtedy podpinamy jakiś Switch i jest ok.

 

Również wtedy proponuję zakup lepszej zewnętrznej anteny. Są w sprzedaży naprawdę bardzo dobre dające duży zysk. I już będzie lepiej. 

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Ten soft od Orange w moim TD-W8950N jest tak okrojony, że nawet nie można ustawić połączenia przez WAN (router ma 1 hybrydowe gniazdo WAN/LAN). W szybkiej konfiguracji mam tylko połączenie ADSL. Do tego zablokowana możliwość zmiany enkapsulacji, jestem zablokowany na PPPoE LLC. A z tym routerem od lokalnej radiówki nic nie zrobię, bo umowa nie jest na mnie i przez to nie mogę tego ruszać.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

To wgraj soft ze strony TP-Linka.

 

Ta opcja akurat nie jest zablokowana.

 

Wiem, ponieważ moja siostra ma identyczny router jak Ty i jej go wgrywałem - ten soft.

 

Tylko wtedy na nowo musisz login i hasło do Neostrady podać i resztę ustawień.

 

i nie ustawiaj przypadkiem IPv6 od Orange, czyli tego co jest w loginie, bo zwyczajnie to działać nie będzie.

Zresztą to jest ich wynalazek, który z prawdziwym IPv6 nie ma nic wspólnego.

 

Ja dodatkowo sobie ustawiłem w nazwie loginu tak: BEZ_OCHRONY-numer loginu@neostrada.pl

 

Dzięki temu nie są blokowane różne porty, które zwyczajowo Orange lubi blokować.

 

Co do sprzętu z radiówki - nie jest ważne na kogo jest umowa, tylko ważne aby w nowym sprzęcie wpisać poprawne parametry i wtedy będzie wszystko działać.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Wolę jeszcze się wstrzymać ze zmianą firmware w routerze, gdyż boję się, że uszkodzę router i zostanę jak kiedyś na radiówce, która czasami potrafi tak zwalniać, że nie idzie tego używać. 

 

Dodatkowo dopowiem, że posiadam niestandardowy splitter zamontowany przez techników (nie mam gniazda w ścianie, tylko z puszki, którą pokazałem w moim drugim poście, idzie kabel UTP [na moje oko 2 metrowy], aż do tego splittera).

 

IMG_20190304_192927.jpg

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Soft od Orange w TD-W8950N jest przystosowany do IPv6. Spliter jest zbędny jak brak telefonu, ale jakoś trzeba przejść z drutu na linkę. Dlatego tak zrobili.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość


@Anonimnapisał(-a)

@gilban Ten soft od Orange w moim TD-W8950N jest tak okrojony, że nawet nie można ustawić połączenia przez WAN (router ma 1 hybrydowe gniazdo WAN/LAN). W szybkiej konfiguracji mam tylko połączenie ADSL. Do tego zablokowana możliwość zmiany enkapsulacji, jestem zablokowany na PPPoE LLC. A z tym routerem od lokalnej radiówki nic nie zrobię, bo umowa nie jest na mnie i przez to nie mogę tego ruszać.


Ja wcale nie mam dostępu do panelu routera, zarządzany zdalnie przez Operatora, dodatkowo beznadziejne wi-fi, ale wyłączyli zdalnie, wi-fi mam ze swojego routera i trochę opcji do ustawiania, bo inaczej to zdany bym był na łaskę dostawcy netu, co do oprogramowania, nie ma co wgrywać innego, ba jeśli kopi nie zrobisz to już go nie przywrócisz, inna sprawa to nieumiejętne wgrywanie softu i z routera elektroniczny śmieć powstanie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Ten Router TP-Linka jest taki jak każdy inny. Czyli TD-W8950N V2.

 

I normalnie soft od TP-Linka przyjmuje bez zająknięcia. Dodatkowo ma nowszą wersję datowana na 2016 rok.

 

To w sprzęcie Orange jest z 2015 roku.

 

Dodatkowo ja powiem że posiadam swój Router TP-Link Archer D5 V1 który wspiera IPv6, jednak z tym IPv6 od Orange nie chce gadać, stąd wiem, że to IPv6 od Orange to fikcja.

 

Wiem też że tylko ich sprzęty z ich firmware współpracują z IPv6 i niczyje inne, dlatego jeszcze raz powiadam że jest to fikcja.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Ja mam TD-W8950N V1. Też jest firmware na stronie TP-Linka. Jeżeli się zakończy umowa i przejdę na LTE, to wgram ten nowy firmware i oddam go rodzinie, bo mam 1 osobę, która też ma radiówkę ale od innego dostawcy, a tam nie ma routera WiFi, tylko adapter POE, z którego idzie kabel do komputera.