Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

U mnie na neo nie ma różnicy, prawie przez te całe 2 lata mordęgi (no może poza okresowymi przyspieszeniami, które trwały ~1-7 dni) trzymałem się na tych nędznych 1531 kbps (speedtest 1.20-1.32 Mbps). Na LTE widać różnicę, bo jak chciałem z rana pobrać duży plik, to prędkość była na poziomie 23 Mbps nawet, ale w dzień potrafi nawet do 4 Mbps obciąć.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Tak dokładnie jest. Niedaleko domu - tak 600 - 700 metrów właśnie jest szkoła.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban  ale szkoła nie generuje obciążenia, żeby zapchać cały DSLAM. Ile szkoła może mieć usług? 1 DSL 20 lub 10 Mbitowy i kilka potsów ? 2 lub 3 DSLe i kilka potsów ? To nie wpływa aż tak na cały DSLAM, co najwyżej na kartę. Może masz pecha i karta, w którą jesteś podłączony jest cała zajęta usługami.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Może tak, bo w około jest cała masa domków jednorodzinnych, w których też czasem jakieś mniejsze firmy działają i własnie rano większy ruch generują. A karta dodatkowo jest stara i tym z Orange nie chce się wymienić jej na nowszą.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Niestety, ale nie wiem, czy ktoś wogóle używa na mojej wsi Neostrady. (wszyscy albo na lokalnej radiówce albo LTE) (identyfikowałem po SSID sieci wifi routerów, które często mają domyślną nazwę) Gapiąc się na mapie zasięgu sieci Orange, to w mojej wsi jest 5 punktów z rzekomym zasięgiem neostrady. (i to na głównym wjeździe do wsi, dalej to neostrada nie działa).

Szkoła używa lokalnej radiówki i OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Ty masz daleko kartę od swego domu.

 

Ja podobno mam kartę w odległości około 1,5 kilometra.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Tak na marginesie to ja do praktycznie wszystkiego mam daleko. A mi z tą neostradą zależy, aby wycisnąć przynajmniej (podkreślę przynajmniej) stabilne 2.70 Mbps (w celu szybszego pobierania dużych plików i oglądania filmów na YouTube w 720p). I się zastanawiam, czy na tej leciwej linii jest to możliwe. Dodając informację, zauważyłem narazie, że margines SNR teraz jest powyżej 6dB i nie spada poniżej tego poziomu. (oczywiście dam info jak się coś zmieni)


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

prawidłowe działanie jest zależne od odległości od stacji oraz no info struktury ta miedziana jest już wiekowa to wszytko działa na jakoś sieci bo tak serio juz żaden operator nie inwestuje w miedziankę tylko w światłowód .


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

No tak. Tylko żeby oni chcieli inwestować w PL w ten światłowód w domkach jednorodzinnych. Ale na razie co widać tylko w bloki to ładują.

 

Musiały by być u nas jakieś przepisy zmuszające do inwestowania również w tych regionach gdzie jest to mniej opłacalne.

 

Pamiętam, że kiedyś były plany aby wymusić na operatorach, aby w 2020 tak linię zmodernizowali, żeby oferować ludziom prędkości minimum 30 Mbit. Ale potem to zdechło.

 

No i jest jak jest.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Na mojej liczącej około 160 osób wsi (według wykazu gminy), to kompletnie budowa sieci światłowodowej się wiadomo, kompletnie nie opłaca. A światłowodu to w całej gminie to ani centymetra nie ma.