Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Możliwość podpięcia światłowodu od Orange


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Możliwość podpięcia światłowodu od Orange

@merfi129 pytaj raczej w firmie lokalnej czy uda im się podpisać umowę na udostępnienie swojej sieci dużemu operatorowi. Szybciej się czegoś dowiesz i łatwiej złapiesz osobę decyzyjną. Mierz od razu wysoko, bo temat ważny. Nie tylko Ty zyskasz dostęp, ale i wiele innych osób z rejonu. Argumentem niech właśnie będzie przedłużenie umowy operatorskiej


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 81
  • 193
  • 2

Możliwość podpięcia światłowodu od Orange

Od roku mam Orange światłowód na łączach  Voicenet.

Dostałem TERMINAL ONT I-010G-A + Funbox 3.0


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Możliwość podpięcia światłowodu od Orange

@Krzysztof018a  a przepustowosc do 1Gb/s mozesz miec czy tylko do 600Mb/s tj np na sieci nexera?
obstawiam ze tylko do 600Mb/s  😋


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 81
  • 193
  • 2

Możliwość podpięcia światłowodu od Orange

Aktualnie mam 600Mb/s, czasami trafi sie 700 Mb/s, ale zawsze jest powyżej 630/130 Mb/s


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Możliwość podpięcia światłowodu od Orange

@Grzejson tutaj jest przypadek taki, że firma o której piszesz ma umowę z Orange (tzw BSA)

czyli na ich włóknach idzie sygnał z Orange. Jak podpisujesz umowę z Orange to ta firma jako podwykonawca robi Tobie przyłącze a druga firma podłącza Funbox (chyba, że jedna firma ma umowę na podpięcie włókna i funboxa). Generalnie jak podpisujesz umowę z Orange to nie musisz podpisywać umowy z drugą firmą - już Ciebie to nie interesuje. Problem jest jedynie taki, że dostaniesz zewnętrzny ONT i funbox (więc masz dwa urządzenia) i w razie ewentualnych uszkodzeń kabla procedura wygląda tak, że Ty dzwonisz do Orange a oni przekazują zlecenie do podwykonawcy (tej firmy) i ona kontaktuje się z Tobą. Umowy rozesłali, by przyciągnąć klientów do siebie a po jakimś czasie (zazwyczaj 14 lub 30 dni) adresy do podłączenia zostają przekazane do Orange, by Orange mogło im zaproponować swoją ofertę. Mam nadzieję, że prosto opisałem 😉

 

w razie pytań - pisz - jestem dość dobrze zorientowany w tych kwestiach 😉

 

___________

* Wpis poddany edycji - moderator Bartłomiej

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Możliwość podpięcia światłowodu od Orange

@Krzysztof018a czyli gdy voice net już zrobi u mnie światłowód to od razu dostanę wiadomość od Orange że jest możliwość podpięcia ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 81
  • 193
  • 2

Możliwość podpięcia światłowodu od Orange

 U mnie było tak  wakacje 2018 zrobili instalacje w bloku, grudzień 2019 dostałem informacje ze będą testy i jako 1 będę testował Orange Światłowód,  od Kwietnia 2020 mam już na stałe internet na umowie.

Ponad rok była instalacja tylko voicenet póżniej  wpuściły Orange na ich sieć.