Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 8
  • 1

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

@Piotrekk85 Jakie maile o ostatnich zmianach? Gdzie je znależć? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

Chodziło mi o maile do doradców obsługi Orange. Usługi na łączach inei robione są nieco inaczej od zaplecza. Jeśli ktoś z Orange mówi Ci przez telefon, że inea nie ma nic do Orange, to widać że ta osoba nie jest na bieżąco. Moja propozycja to złożenie reklamacji bo będzie długi ping pong. Oczywiście to Twoja decyzja co zrobisz.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 8
  • 1

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

@Piotrekk85
Kilka dni będę ich "atakował" przez czat z doradcą w Mój Orange a jak nie pomoże to złożę reklamację. 
Tak się ostatnio urządzili, ze nie wiadomo gdzie właściwie złożyć reklamację. W mój Orange nie ma zakładki - reklamacje. Trzeba to robić telefonicznie pod nr 510 100 100 z całym tym irytującym ceremoniałem jeśli "to" to wduś klawisz 1 jeśli "tamto" to wduś klawisz 2 i itp.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

Na czacie też można złożyć. Ja ostatnio przygotowałem sobie treść w wordzie. Poprosiłem doradcę by wkleił tekst co ja wkleiłem do czatu 😉 i poszło.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 8
  • 1

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

@BORAX @Piotrekk85 Oprócz nieporozumień między ORANGE a INEĄ doszły jeszcze problemy z oprogramowaniem u operatora. Dziś zostało wszystko naprawione i na razie wszystko ładnie śmiga  310/35


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

@piotr54A to ciekawe jak udało ci się żeby Orange świadczyło internet po łaczu Inea. Ja też mieszkam w wielkopolsce i mój blok jest podłączony pod sieć INEI i ORANGE VDSL posiadam umowe na jeszcze 10 mcy i gdy pytałem się orange czy jest możliwość po sieci IneI powiedzieli że nie ma takiej opcji. Załatwiałeś coś w Orange czy poprostu Orange samo zaproponowało FFTH ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 8
  • 1

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

@WabolMonster Orange mi zaproponowało. Początkowo nawet nie wiedziałem, że to światłowód INEI. Myślałem, że ORANGE. dopiero później dowiedziałem , że ORANGE świadczy usługę na światłowodzie INEI. Widocznie mają jakąś umowę między sobą. Mieszkam w domu jednorodzinnym gdzie doprowadzenie światłowodu jest mniej więcej podobne jak założenie drutów miedzianych. Ciągnie się po prostu kabel od ulicy do domu. O ile wiem, w blokach to jest inaczej i jeden kabel idzie od ulicy do rozdzielni w piwnicy i następnie od rozdzielni rozprowadzony jest na mieszkania w bloku stąd wszyscy w bloku muszą mieć sygnał od jednego operatora. Wadą mojego rozwiązania jest to że tzw terminal ONT (przetwarzający sygnał optyczny na cyfrowy) jest INEI a ruter ORANGE. Dwa pudełka dwa kable LAN i dwa zasilacze. Gdy jest jeden operator to wszystko w jednym pudełku. Druga wada - jeśli składasz reklamacje czy awarię to zgłaszasz do ORANGE a oni przekazują do INEI. Dwa kolosy musza się dogadać a wiadomo że  biurokracja nieco opóźnia załatwienie sprawy. Musisz albo czekać te 10 m-cy do końca umowy z ORANGE albo zakładać INEę odżałować kasę i przez pewien czas mieć dwa internety. Generalnie lepiej mieć internet i kabel światłowodowy od jednego operatora. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

Witam.

Proszę o poradę.

Od kilku dni mam po nowej umowie Orange Love światłowód 300 Mb/s, jednak prawdopodobnie na posiadany dość stary sprzęt (PC i laptop) nie mam odpowiedniej prędkości.

Testy na PC dają wyniki ok. 20 Mb/s i wysokie pingi.

Test na laptopie trochę lepsze, bo ok. 80 Mb/s.

Poczytałem trochę informacji, obejrzałem filmik instrukcyjny Orange. i dochodzę do wniosku, że chyba problem jest w starych słabych kartach sieciowych w moich urządzeniach.

W związku z tym ma pytania:

-czy problem rozwiążą karty sieciowe, które będą działać z FunBox 3.0 ?

-jeśli tak to jakie. ?

Wstępnie po lekturze w necie chodzi mi np. o takie karty:

https://www.emag.pl/digitus-karta-sieciowa-przewodowa-usb-3-0-do-gigabit-ethernet-10-100-1000mbps-58...

 

https://www.sferis.pl/karta-sieciowa-tp-link-archer-t2u-ac600-archer-t2u-p384533

 

Jeśli te karty zwiększą prędkość internetu, to która lepsza. ?

 

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

@janusz19515 Czy te testy robisz po Wi-Fi ? Z Funboxem 3.0 działają generalnie każde karty sieciowe. 

Czy jesteś pewny czy w swoich urządzeniach posiadasz odpowiednie porty tj. USB3.0 ? 

Jeżeli chodzi o adapter Gigabit Ethernet -USB to polecam https://www.sferis.pl/karty-sieciowa-tp-link-ue330-p517111 Korzystam z niego już przeszło rok na Macu. Jeżeli komputer stacjonarny wyposażony jest w gniazdo PCI, to w zupełności wystarczy coś takiego https://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-11_TG-3468.html

Jeżeli chodzi o kartę Wi-Fi to na zaproponowanej przez Ciebie prawdopodobnie nie osiągniesz 300Mbit/s.

Jeżeli odległość od routera nie będzie duża, to może te 200 Mbit/s będzie.

Minumum to taka - https://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-11_Archer-T3U.html

a najlepiej - https://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-11_Archer-T9UH.html

 

Pamiętaj, że na osiągi wpływ ma nie tylko karta sieciowa, ale tak naprawdę wszystkie główne podzespoły komputera - procesor, pamięć RAM, dysk.

Anonim

Nie dotyczy

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

Ja tam dodam jeszcze, po wi-fi przeważnie jest 1/2 szybkości tej co obiecuje producent karty, więc by było 300 Mbit/s, to prawie raz tak szybka karta wi-fi powinna być, ac tryb wi-fi i pasmo 5GHz, takowe router obsługuje i zagwarantuje odpowiednią szybkość, ale najlepiej jak jest możliwość kablem lan spiąć PC a do Laptopa na usb kartę ac tryb wi-fi i pasmo 5GHz.