Nie można wyświetlić tego widżeta.

JDG > dopisanie NIP na fakturze

Poziom 18, Komentator
  • 86
  • 119
  • 0

Zawarłem umowę o "internet na próbę" tj. na czas nieokreślony. Przy zawieraniu umowy mogłem podać tylko dane jak dla osoby prywatnej (PESEL). Z regulaminu promocji Mini Światłowód 3/19 wynika, że jest ona skierowana również do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (p. 7, dot. wycofania zgód).

Za pośrednictwem infoczatu chciałem dowiedzieć się, jaka jest procedura uzyskania faktury z NIP. Tam powiedziano, że można wyłącznie dokonać cesji umowy z osoby prywatnej na firmę. Tymczasem tutaj: https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Cesja-z-osoby-prywatnej-na-firm%C4%99/m-p/3547#M5260 jest wpis pracownika Orange, że "dopiszemy niemal od ręki" jeśli jesteś w CEIDG, wystarczy zadzwonić. Czy coś zmieniło się od 2016 r.?

16 ODPOW. 16

Poziom 36, Guru *
  • 2355
  • 5529
  • 167

@larma  Jak najbardziej sie da. 

Tutaj masz wszystkie niezbedne informacje:

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Abonament/Dopisanie-jednoosobowej-dzia%C5%82alno%C5%9Bci-gospo...

https://www.orange.pl/omnibook/dopisanie-jednoosobowej-dzialalnosci-gospodarczej-do-numeru

Najwyrazniej trafiles na niedoinformowanego konsultanta. Tymbardziej ze w temacie ktory przytaczasz ktos pisze ze takie cos na czacie zalatwil.

Ważne

Jednoosobowej działalności nie możesz dopisać do usługi internetu mobilnego oraz oferty Orange Love.

Zadzwoń na numer *100 (z telefonów komórkowych) lub 510100100 (z telefonów stacjonarnych) i podaj:

• Nazwę działalności gospodarczej,
  • Numer NIP,
  • Numer REGON.

Poziom 18, Komentator
  • 86
  • 119
  • 0

Na razie nie jest tak prosto...

Na czacie, po kilku przełączeniach między konsultantami, dowiedziałem się, że tym kanałem nie można dopisać działalności i ponownie dostałem formularz zmiany abonenta (cesji).

Na infolinii usłyszałem, że mogą dopisać działalność tylko do usług mobilnych, a stacjonarne muszę załatwić pisemnie.

Zapytałem czy do salonu muszę iść z jakimiś dokumentami - odpowiedź: no, dokumenty firmy. Jakie dokumenty? no, wydruk z CEIDG, ale pewności w głosie konsultanta nie usłyszałem. Zobaczymy, czy to wystarczy.

Poziom 36, Guru *
  • 2355
  • 5529
  • 167

@larma z pewnoscia w glosie masz tutaj liste dokumentow😁

Screenshot_20200530_141900.jpg

Poziom 30, Ekspert
  • 1437
  • 1895
  • 127

Napisz pismo z prośbą o dopisania JDG - w piśmie zawrzyj numer usługi, swoje dane, dane JDG, najlepiej załącz wydruk z cidg, podpisane pismo zeskanuj i wyślij na przekazanie.uslug@orange.com. Zmiana zostanie dokonana od nowego okresu rozliczeniowego, lub następnego.

Poziom 36, Guru *
  • 2355
  • 5529
  • 167

@Arti_Kn_Pl te maile orange jeszcze dzialaja?

Na omnibooku pisza:

Wyślij pismo z danymi dotyczącymi Twojej działalności (nazwa, NIP, REGON) lub oryginałami dokumentów na adres:
Orange Polska S.A.
ul. Jagiellońska 34
96-100 Skierniewice

Poziom 18, Komentator
  • 86
  • 119
  • 0

Poszedłem do salonu. Konsultant długo klikał, w końcu stwierdził, że w przypadku mojej usługi (promocja Mini Światłowód 3/19, tzn. na czas nieokreślony) system nie przyjmuje dopisania działalności gospodarczej. W tej sytuacji najlepsze, co może zaproponować to zmianę abonenta ("cesję") na firmę wraz ze zmianą umowy na czas określony. Nie zgodziłem się, bo póki co nie rozumiem dlaczego mam robić cesję sam na siebie, w sytuacji gdy wspomniana wyżej procedura "dopisania JDG" jest ważna, co potwierdził konsultant na infolinii. Z drugiej strony i tak jestem zdecydowany przejść na czas określony (to będzie promocja Mini Światłowód 2/19) więc zaproponowałem, żeby najpierw przejść na czas określony a potem dopisać działalność, może system to by przyjął. Wg konsultanta zmiana "czasu nieokreślonego" na "czas określony" miałaby się wiązać z wypowiedzeniem starej umowy i zawarciem nowej na firmę - tu już przestałem nadążać.

Ostatecznie konsultant zeskanował wydruk z CEIDG i wysłał to wewnętrzną korespondencją. W poniedziałek (dziś jest sobota) ma się ze mną kontaktować.

Mam wrażenie, że wpadłem w jakąś dziurę w procesie, że na moja sytuację nie ma procedury. Wydaje mi się to dziwne, bo czy moja sytuacja jest aż tak nietypowa?

Jeśli to czyta ktoś z Orange, to będę wdzięczny za sugestie.

.

Jeśli chodzi o wysyłanie wniosku na email, to jest to dla mnie najmniej pewny kanał, bo nie daje mi pewności, że moja korespondencja trafi we właściwe miejsce ani że w ogóle zostanie przeczytana.

Poziom 36, Guru *
  • 2355
  • 5529
  • 167

Naprawde dziwna sytuacja. Niby procedura jest, ale i tak sie nie da. Miejmy nadzieje ze pan z salonu cos zalatwi. 

Poziom 30, Ekspert
  • 1437
  • 1895
  • 127

Wyślij pismo na maila który podałem - ważne podpisany skan, po 2-3 dniach na czat i zapytaj o status.

Poziom 18, Komentator
  • 86
  • 119
  • 0

@Arti_Kn_Pl

czy ta skrzynka przekazanie.uslug@orange.com odpowiada jakimś potwierdzeniem przyjęcia? numerem sprawy?