Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22018
  • 179

Internet domowy.


@witek1358napisał(-a)

...

U mnie w nocy są dwa urządzenia pod napięciem : lodówka i telefon stacjonarny.

Telefon stacjonarny masz na prąd? Może zainwestuj w aparat bez zewnętrznego zasilania?

Jeśli promieniowanie elektromagnetyczne Ci przeszkadza to zawsze możesz urządzenia owinąć metalową siatką i żadnego promieniowania nie będzie.

Jeśli regularnie wyłączasz modem VDSL to znaczy, że nie zależy ci zupełnie na jakości połączenia z internetem. W takim trybie połączenie to nie ma prawa działać poprawnie. W przypadku światłowodu konsekwencje wyłączania modemu są mniejsze. Ale oczywiście żeby telefon VoIP działał to jakieś urządzenie musi być pod napięciem. Tylko nie bardzo widzę różnicę między utrzymywaniem pod napięciem samego telefonu stacjonarnego a utrzymywaniem pod napięciem modemu światłowodowego wraz z telefonem. W sumie promieniowanie elektromagnetyczne miedzianej linii telefonicznej (jakkolwiek znikome) jest jednak nieskończenie mocniejsze niż promieniowanie elektromagnetyczne linii światłowodowej, bo linia światłowodowa nie emituje żadnego promieniowania.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2075
  • 7621
  • 30

Internet domowy.


@witek1358napisał(-a)

U mnie w nocy są dwa urządzenia pod napięciem : lodówka i telefon stacjonarny. Wszystkie inne wyłączone nie z powodu kosztów bo są one minimalne ale z powodu szkodliwego promieniowania ( akurat w tym temacie jestem doskonale zorientowany ).

to bardzo dobrze się składa. Czy mógłbyś objaśnić bardziej szczegółowo?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9003
  • 45

Internet domowy.

@pirenej To nie było porównanie tylko mała dygresja.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 64
  • 64
  • 0

Internet domowy.

Witam.

Tak się złożyło że wszystko co elektryczne pod napięciem to promieniuje i tworzy tak zwany smog elektromagnetyczny który jest szkodliwy. Przyjęto umownie że 1 wolt emanuje na 1 cm. 220 wolt emanuje na odległość 22 cm czyli w sumie na około kabla 44 cm a 6000 wolt (6kv) na odległość 6m czyli 12 m. Pomieszczenia w których są stacje transformatorowe zwłaszcza w blokach a w nowych jest to norma powinno się wykładać płytami z ołowiu celem tłumienia tego promieniowania. Nie robią tego ze względu na koszty a wykładają tylko styropianem by zagłuszył szum pracy trafa.

Co do telefonów komórkowych to są odpromienniki (np. ADR) które osłabiają tą szkodliwą emanację.  Dodam że tych nowych to raczej nie znam. A jest ich pełno na Allegro. Ja korzystam z najnowszych ale one nie są dostępne jak na razie w "handlu".

Wi-fi bardzo rozsiewa to szkodliwe promieniowanie niekiedy na całe mieszkanie z tym że jest ono nie tak silne z to z trafa.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22018
  • 179

Internet domowy.

@witek1358 

Kto Ci takich bzdur naopowiadał?

Prawa rządzące propagacją promieniowania elektromagnetycznego zostały opracowane w XIX wieku przez niejakiego Jamesa Maxwella. Nie ma w nich żadnych podstaw dla Twoich enuncjacji.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3wnania_Maxwella

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 64
  • 64
  • 0

Internet domowy.

To jest Twoje zdanie ja mam swoje.

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22018
  • 179

Internet domowy.

@witek1358 

To nie jest "moje zdanie". To są fakty.

Nawiasem mówiąc, jeśli boisz się promieniowania przewodów elektrycznych, które oczywiście i zgodnie z przytoczonymi równaniami, jest faktem, to mógłbyś skorzystać z sugestii jak się przed nim osłonić, zamiast się obruszać. Oczekiwanie że promieniowanie magicznie zniknie bo "woltów" jest więcej czy mniej jest naiwne i kompletnie pozbawione sensu.

 

PS. Powszechnie panuje pomieszanie pojęć polegające na zrównaniu prawa do wyrażania własnego zdania z prawem do propagowania oczywistej nieprawdy. Poglądy możesz sobie mieć jakie chcesz, ale nie zmieni to rzeczywistości przyrodniczej. Ziemia będzie kulista a nie płaska a promieniowanie elektromagnetyczne będzie rozchodziło się zgodnie z prawami fizyki niezależnie od Twoich przekonań.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2075
  • 7621
  • 30

Internet domowy.

@witek1358, no dobrze, bardzo przekonująco emanujesz, ale czy mógłbyś wskazać źródła swojej wiedzy? Skąd to wszystko wiesz?