Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Internet domowy.

@agat13 @pirenej dzięki za zwrócenie uwagi. Moja pomyłka. Ucho ludzkie nie jest w stanie usłyszeć dźwięków po wyżej 10 kHz. Dzięki za wychwycenie mojej pomyłki.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 64
  • 64
  • 0

Internet domowy.

Witam.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i wszystkie traktuję jako rozwiązanie moich pytań.

Ja tylko mam internet i telefon stacjonarny i przy tym zostaję. Nie chcę telewizji ani telefonu komórkowego gdyż u mnie jest wielki problem z zasięgiem. Oprócz tego gdy nie korzystam z internetu to router mam wyłączony z zasilania. I tak też będzie jak przejdę na światłowód. Tak więc zostawiam ten telefon co mam bo mam rozmowy do wszystkich sieci bez limitu za jedną cenę. Pozdrowienia dla wszystkich.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Internet domowy.

@witek1358 jeżeli nie korzystasz z internetu i wyłączasz router, to telefon VoIP nie będzie działał, jak i przy braku prądu. 

Jak zostajesz przy obecnym stacjonarnym, to będziesz niezależny od internetu i dostaw prądu, chyba że będziesz korzystał z telefonu wymagającego zasilania dodatkowego.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Internet domowy.


@witek1358napisał(-a)

Oprócz tego gdy nie korzystam z internetu to router mam wyłączony z zasilania. I tak też będzie jak przejdę na światłowód. 


Zaleca się aby router był cały czas włączony. Każe wyłączenie i włączenie to ponowna synchronizacja i stabilizacja linii. Kiedyś nawet sobie pomierzyłem ile to żre prądu i ile wyjdzie na rachunku. W skali roku to były jakieś śmieszne pieniądze to dałem sobie z tym spokój.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Internet domowy.


@ketrasaArturnapisał(-a)

@witek1358 

Ad1) przez VoIP jest przenoszone szersze pasmo, więc i głos będzie lepszy jakościowo. Standardowy telefon na kabelku miedzianym najczęściej przenosi pasmo w zakresie od 300 Hz do 2 kHz. 

 

 


Mam w domu wieżę HiFi Technicsa która przenosi dźwięk w takim paśmie. Szkoda że moje ucho tego nie rejestruje ale fakt faktem że jakoś dźwięku jest zabójcza. Dziś na sprzęt tej klasy to pewnie trzeba wydać z 10 klocków. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12955
  • 53214
  • 617

Internet domowy.

@witek1358 Wyłączanie z zasilania to żadna oszczędność, a takie braki info od modemu powodują błędną diagnozę dla łącza w przypadku technologii miedzianych. Wszystkie dane o łączu są wtedy nieprawdziwe i w przypadku uszkodzenia nie ma dobrych danych potrzebnych do naprawy (diagnostyki)


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Internet domowy.

Drobna dygresja w kwestii wyłączania routera... w sytuacji gdy w okolicy jest burza, wtedy dla bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych, WSZYSTKIE, które można, należy odłączyć od zasilania. 😉 

 

I Jeszcze jedno dopowiedzenie... 

jeśli zaś chodzi o oszczędzanie energii, to faktycznie warto pilnować żeby żadne zasilacze, które w danym czasie nie przekazują prądu do urządzenia (np. ładowarki itp.) nie pozostawały wpięte do gniazdka.

Anonim

Nie dotyczy

Internet domowy.

U mnie mąż bardzo pilnuje, by wszystkie kable były wypięte z sieci bądź listwy wyłączone. Na stałe jest w sumie podpięta lodówka, płyta piekarnik, zmywarka i właśnie router. W jedno domu rodzinnym nawet on jest codziennie odpinany z sieci. 

 

Na telefonie VoIP nie ma połączeń bez limitu na komórki. Jednak w pakiecie wychodzi o. Na fakturze niby coś ok 5 zł. Można dobrać pakiet 3000 takich minut za 20 zł. 

 

@witek1358 póki Orange trzyma u Ciebie infrastrukturę miedziana możesz tak korzystać. Trzeba liczyć się jednak z tym, że tam gdzie położą światełko sukcesywnie ja likwidują. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Internet domowy.


@mardernapisał(-a)


Mam w domu wieżę HiFi Technicsa która przenosi dźwięk w takim paśmie. Szkoda że moje ucho tego nie rejestruje ale fakt faktem że jakoś dźwięku jest zabójcza. Dziś na sprzęt tej klasy to pewnie trzeba wydać z 10 klocków. 

ale po co porównywać sprzęt hifi do terminala usługi głosowej?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 64
  • 64
  • 0

Internet domowy.

Witam.

U mnie w nocy są dwa urządzenia pod napięciem : lodówka i telefon stacjonarny. Wszystkie inne wyłączone nie z powodu kosztów bo są one minimalne ale z powodu szkodliwego promieniowania ( akurat w tym temacie jestem doskonale zorientowany ).

Obecna taryfa telefoniczna umożliwia mi rozmowy z osobami co mają telefony komórkowe. Jak pisałem u mnie zasięg każdej sieci komórkowej jest makabryczny zwłaszcza teraz. 

A taka skrzyneczka pojawiła się koło mego bloku. Jest w nią wpięty światłowód. 004.jpg