Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Internet domowy

Może troszkę dziwne pytanie ale o co tak na prawdę chodzi.

Ta puszka podłączeniowa jest to coś na ulicy czy znajduje się na podwórku czy może w domu?

Nie wiem jak to za bardzo wygląda nawet.

Jeśli byś mógł to prosze o jakies wskazówki.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Internet domowy

@Marcinekxxx: musisz zrobić jak Tezeusz. Jako nici Ariadny użyj kabelka telefonicznego. Prześledź jego drogę aż do źródła. Wszystkie połączenia po drodze są istotne ale pytanie jest o to "pierwsze połączenie", tam gdzie kabel dochodzący do domu łączy się z kablem telefonicznym wewnątrz domu. Poszukaj na forum, były podobne tematy z fotkami.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Internet domowy

@MarcinekxxxJuż wyjaśniam: od słupka na zewnątrz posesji do budynku ułożony jest kabel podziemny żelowany. Ważne jest gdzie sie kończy. Musisz znaleźć ten punkt. Przeważnie jest to puszka nisko na podmurówce czy elewacji z której dopiero układana jest instalacja kablami suchymi do budynku. Tak jest przeważnie. Ten żelowany może wchodzić do domu i dopiero w środku w tzw pierwszym gniazdku łączyć się z kablami wewnętrznymi ułożonymi po domu. Może też kończyć się w jedynym gniazdku domowym. Wariantów jest wiele. Najistotniejszym jest znalezienie punktu styku instalacji domowej z kablem zewnętrznym. To nawet dla montera jest istotna informacja


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Internet domowy

Powiem szczerze że nawet nie mam pojęcia jak idzie ten kabel ponieważ jest on prowadzony w ziemi i nie mam pojęcia jak do niego dojść.

Z tego co się orientuje to na ścianie domu obok okna była jakaś skrzynka ale nawet nie mogę dać wam pewności że to o to miesjce chodzi.A najlepsze jest to że nie mam pewności czy nie jest ona przykryta styropianem ponieważ ocieplałem dom w zeszłym roku i nie chce nawet o tym myśleć jak bym miał to rozwalać.Powiem wam tak że nie mam pojęcia jak zlokalizować puszkę przez ten kabel ponieważ go nie widzę (jeśli oczywiście jest w innym miejscu niż zakładamy czyli pod warstwą sytropianu).

Chyba nie pozostaje mi nic innego niż wizyta montera aby powiedział mi co i jak.

Chyba że macie jakiś pomysł jak dojść do tego miesjca?

Z góry przepraszam za takie łamigłówki.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Internet domowy

@MarcinekxxxNo właśnie...tu nie jesteśmy w stanie pomóc zdalnie. To trzeba wyszukać na miejscu. Monter też może nie wiedzieć gdzie ten kabel wchodzi jeśli nie podpowiesz mu gdzie były te puszki. Skoro nie ma do nich dostępu to nic nie zrobisz...Szkoda... Jeszcze jest nadzieja, że monter coś wypatrzy, lub ten Twój wieczorny konsultant czegoś sobie nie przypomni. Znalezienie takiej instalacji jest możliwe, ale wymaga szczęścia i sprzętu. Jeśli wychodzi spod ziemni na elewację, to za pomocą szukacza par (taki generator i czujnik do wykrywanie tegoż generatora) można w przybliżeniu określić przebieg linii. Zabawa na 102...czasem się udaje.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Internet domowy


@Marcinekxxxnapisał(-a)

Powiem szczerze że nawet nie mam pojęcia jak idzie ten kabel ponieważ jest on prowadzony w ziemi i nie mam pojęcia jak do niego dojść.

 


Co jest w ziemi? Twój telefon jest w ziemi? Przecież Ci napisałem żebyś prześledził drogę kabla telefonicznego od Twojego końca, oczywiście końca kabla.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Internet domowy

Jak to zazwyczaj mówią.Nie może być zbyt pięknie.

Ale nie ma co się poddawać zobaczymy czego dowiem się dziś wieczorem lub od montera.

A jeszcze mam pytanko odnośnie właśnie montera.

Jego wizytę zamawia się po prostu przez rozmowę na infolini tak ?

Nie musze podawać jakiś dokładnych powodów dlaczego ma przyjść?

I czy taka wizyta jest odpłatna ?

 

Nie posiadam telefonu stacjonarnego w domu.

Jest on tylko po co aby podłączyć internet

A sam kabel nie mam pojęcia jak idzie

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Internet domowy

@j131W moim wątku odpowiedzi zasugerowałem znalezienie kabla podziemnego lub puszki na zewnątrz.gdzie on się kończy z myślą, o wymianie/sprawdzeniu instalacji wewnętrznej. To ważny punkt do sprawdzenia


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Internet domowy


@Marcinekxxxnapisał(-a)

Nie posiadam telefonu stacjonarnego w domu.

Jest on tylko po co aby podłączyć internet

A sam kabel nie mam pojęcia jak idzie 


Ale przecież napisałeś że:

"Więc na początek chciałbym napisać że posiadam pakiet Neostrady 10mb/s"

 

To jakiś kabel do modemu masz podpięty. To jest kabel telefoniczny. Jego musisz prześledzić.

My tym bardziej nie mamy pojęcia jak on idzie, w tym cały problem.

 

Czy może jednak nie masz w ogóle kabla telefonicznego w domu a "pakiet Neostrady 10mb/s" jest dostarczany jakimś innym medium (jakim?)??

 

@agat13: oczywiście, ale każdy kij, przepraszam kabel, ma dwa końce, jak nie można znależć jednego to trzeba zacząć od drugiego. Prześledzenie kabla w budynku też doprowadzi do znalezienia połaczenia.

 

@Marcinekxxx: "zamówienie montera" w tym momencie miałoby służyć... czemu właściwie?

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Internet domowy

Rozumiem.Postaram się poszukać go i dam znać co i jak.