Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Internet domowy

Dziękuje za informacje 

Lecz mam jeszcze jedno pytanie

Może ten kabel i zresetowanie by poprawiło moje łącze co jest super sprawą jednak jest to znikoma ilość i raczej nie odczuje tego aż tak bardzo.

Mówiliśmy tutaj o światłowodzie ale no nie oszukujmy się że będzie mega ciężko go osiągnąć więc istnieje  jakaś szansa aby osiągnąć lepszy wynik na kablu ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet domowy

@Marcinekxxx do tego zmierzam. Taki jest cel moich podpowiedzi. Jeśli wyeliminujesz te błędy będziesz miał dobry internet ADSL w domu. Weź po uwagę również przejście na neo do 80Mb/ sek ,a e to już kolejny krok po likwidacji błędów na linii


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet domowy

@Marcinekxxx po resecie tylko wifi wypisujesz jeśli masz inne niż to na naklejce modemu. Kabel możesz wymienić tylko na testy. Certyfikowany będzie z opisem, że jest certyfikowany


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Internet domowy

@Marcinekxxx  tak jak Ci tłumaczy kolega @agat13  eliminacja ewentualnych przyczyn powstawania błędów w pierwszej kolejności u Ciebie to połowa sukcesu, później można zacząć myśleć co dalej 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Internet domowy

Rozumiem.

Powiem tak...Byłem kilka razy w salonie orange oraz rozmawiałem na słuchawce i pytałem czy jest możliwość zwiększenia prędkości czyli jeśli się nie mylę to jest 80mb/s chodź w salonie ciągle mi mówią że jest 10mb/s (nie wiem nie znam się ale wydaje mi się że opcje bo kablu są 10/20/80) jeśli oni uważają że mam 10mb/s i nie ma możliwości tego podnieść to jak zrobić 80mb/s.

Powiem szczerze że nie mam pojęcia od czego to zależy czy możesz mieć 10/20/80 mb/s internet przez kabel powinien osiągać tą samą prędkość (jedyne co mi przychodzi do głowy to może odległość od odbiornika).

Wiem że może troszkę zagmatwane to co napisałem ale tak podsumowując.Jak ich przekonać na 80mb/s w momencie kiedy oni mówią że nie mogę mieć więcej niż 10mb/s i odprawiają mnie z kwitkiem nawet nie chcąc rozmawiać 

Oczywiście postaram się osiągnąć jak najlepszy wynik więc w poniedziałek wybieram się do sklepu po kabel i dam znać o zmianach.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Internet domowy

Może moja wcześniejsza wypowiedź i chciałbym napisać o co dokładnie mi chodzi.

Na czym dokładnie polega dokładnie ten ASDL

Kto może mieć 10 kto 20 a kto 80mb/s co jest najważniejszym czynnikiem tego.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet domowy

@Marcinekxxx odpowiadam: są dwie technologie dla łączy miedzianych: ADSL ( 10 i 20 Mb/ sek ) i VDSL ( do 80Mb/sek.) Ich działanie zależy od długości linii do centrali telefonicznej ( ADSL do 4 km, VDSL do 1,2km ) 

Ważna jest również jakość łącza. Nie może być błędów, bo prędkość spada. Dlatego ważne jest ich wyeliminowanie. 

Masz dobre parametry transferu i bez błędów można się pokusić i testy na VDSL ( taka teoria) 

Anonim

Nie dotyczy

Internet domowy

Wpływ na szybkość Neostrady ma odległość od centrali i jakość kabli miedzianych w instalacji. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Internet domowy

OK rozumiem

A tak jeszcze zapytam.

Powiedzmy że ograniczymy ilość błędów.

Mogę jakoś sprawdzić gdzie jest dla mnie najbliższa centrala?

Wtedy chyba będzie wszystko jasne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet domowy

@Marcinekxxx błędy ograniczysz tylko przy współpracy z monterem i u niego się dowiesz jaką masz długość linii, a my albo on powie na co możesz liczyć