Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Internet domowy

Cześć

Więc na początek chciałbym napisać że posiadam pakiet Neostrady 10mb/s (chociaż jak wykonuje speed test to jest zazwyczaj 16-18 mb/s ale to raczej nie istotne).Mieszkam w domku jednorodzinnym (są one postawione w lini jest ich dość sporo a nie jest tak że są 2 na krzyż).Po drugiej stronie ulicy znajduje się osiedle a w nich chyba przez wszystkich upragniony światłowód.Raczej szanse że sami postanowią założyć światłowód w tym miesjcu nie są zbyt wielkie a słyszałem że orange nie uznaje aby ktoś pociągnął to na swój koszt.I stąd pytanie czy mogę jakoś załatwić lepszy internet (wiadomo najlepiej po kablu bo mobilny nie ma najmniejszego sensu?Obecnie każdy pracuje zdalnie i wysyłanie plików z uploadem 1mb/s to jest tragedia.Dodatkowo mam pytanie czy składanie podania o światłowód ma jakikolwiek sens jeśli na 99% jestem pierwszą osobą która to wypełniła?I ostatnie pytanie czysto teoretycznie czy jeśli jedna osoba nie zgodzi się na światłowód to inwestycja zostaje zawieszona na całej ulicy? Bo niektórzy sąsiedzi wątpie że będą chcieli takie coś że względu na wiek.

Jeśli coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to umieszczę pytanie w komentarzu.

Z góry dziękuje jeśli komuś będzie chciało się to czytać oraz odpowiedzieć

Pozdrawiam 

51 ODPOW. 51

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet domowy

@Marcinekxxx jeśli chodzi o zapotrzebowanie na światłowód jest kilka wątków na forum. Składać trzeba. Co zaś tyczy usługi która masz, to niemożliwe jest osiągnięcie  w speedtestach wyniku powyżej 12Mb/ sek dla neo 10Mb/ sek. Sprawdź biała usługę masz w menu modemu ( na ile synchronizuje się z centralą - zakładka ADSL) 

Napisz też dokładnie jaki modem masz i jak wygląda instalacja w domu. Jak korzystasz z netu i na czym mierzysz? Daj nam informacje, abyśmy coś mogli zasugerować czy podpowiedzieć

Anonim

Nie dotyczy

Internet domowy

Bez dofinansowania, żaden operator takiego osiedla nie podłączy, są to duże koszty i własna inwestycja, spłaciła by się za kilkanaście lat czy więcej, trzeba cierpliwie czekać i tyle. 

Tak z ciekawości @Marcinekxxx 😎 Dość sporo domów... 

To sto czy więcej, czy dziesiątkowe ilości, bo małe osiedle to więcej kosztów niż przychodów, za sto lat, taka inwestycja się zwraca. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Internet domowy

Ilość domków szacuje w kilkadziesiąt dokładnie na ten moment ciężko powiedzieć.

Dodam tylko że te bloki znajdują się dosłownie 100m dalej niż nasza linia domków jednorodzinnych.

Zgaduje że takie miejsca są raczej mało opłacalne i nie wiadomo czy światłowód zamontują nawet za kilka lat.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Internet domowy

Marcinekxxx_0-1618680138426.png

Marcinekxxx_1-1618680154641.png

Marcinekxxx_0-1618680514169.png

 

Nie wiem czy o to dokładnie chodzi ale umieszczam zdjęcia.Modem posiadam FunBox 2.0.Z neta korzystam głównie z komputera stacjonarnego więc mam bezpośrednio podłączony do niego modem i też na tym urządzeniu mierzyłem.Ogónie to sprawa jest taka że już byłem w salonie orange i pytam jaką mam dokładną prędkość a oni mówią że do 10mb/s i tak samo jest na mapie zasięgu i w momencie mówię moje wyniki mierzenia i mówię im że takie coś nie osiągnie 10mb/s to oni mówią że tak czasami bywa i totalnie nie da się z nimi porozumieć (próbowałem kilka razy).Jeśli są potrzebne jeszcze jakieś informacja to proszę pytac.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet domowy

@Marcinekxxx  masz na 100% neo 20Mb/ sek. I to z bardzo dobrą synchronizacją. Odstęp od szumu jest bardzo ładny. Natomiast niepokoi mnie ilość błędów na linii. Jak na 4 godziny to bardzo dużo. Co poradzę? Na speedtestach musisz osiągać około 19 Mb/ sek. Zrób test certyfikowany. Jeśli wyjdzie gorzej, to przywróć do ustawień fabrycznych i zrób test ponownie. Modem powinien wstać sam i pobrać ustawienia sam. Jedynie wifi jeśli masz własną nazwę i hasło, to będziesz musiał ponownie to ustawić w menu modemu. Opowiedz, ile masz gniazdek w domu ( nawet nieużywanych) i jakim kablem zrobionych. Zaznaczam, że walczymy o 2-3 Mb/ sek więcej i o testy.czy błędy powstają na instalacji domowej

To pierwszy krok. Wymień też na testy kabel ethernet. Zobaczymy co będzie dalej. Informuj


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Internet domowy

Po zresetowaniu do ustawień fabrycznych będę musiał coś wpisywać do modemu ?Tak się składa że chyba zapodziałem gdzieś teczkę od orange i jestem aktualnie bez tego.A i drugie pytanie.Wymienić kabel ethernet to chodzi o ten który łączy modem z komputerem na nowy tak?Ten obecnie mam jakies 5 lat więc może poprawi to troszkę.I rozumiem że ten pomiar który zrobiłem nie jest na certyfikowanym speed teście tak ?

Anonim

Nie dotyczy

Internet domowy

@Marcinekxxx  te sto metrów to blisko, ale umotywować operatora i tak będzie ciężko, bo chętnych może być mało, części wystarczy Neostrada, tak u mnie jest na osiedlu, 60% na miedzianym łączu siedzi i im to wystarcza. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Internet domowy

Widziałem wniosek na stronie o rozpoczęcie inwestycji.

Może głupie pytanie ale warto zapytać.

Mogę zrobić coś więcej niż tylko wysłać wniosek i czekać czy raczej nie ma żadnej innej opcji? Bo podejrzewam że nikt inny z mojej ulicy nie wysyłał tego wniosku.I czy mój jeden wniosek coś podziała? Ale wiadomo lepiej zrobić coś niż nic 😉

Drugie pytanie.Mój domek a bloki z osiedla rozdziela ulica.I tak nachodzi mnie pytanie czy może to im utrudnia rozpoczęcie pracy i nie śpieszy im się z tym obszarem.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Internet domowy

@Marcinekxxx  login i hasło do neostrady modem pobierze sam, ewentualnie jak masz indywidualne nazwy sieci wifi to musisz wpisać, kabel ethernet to jak słusznie mówisz tem łączący modem z komputerem. Tu masz link do strony testów certyfikowanych PRO Speed Test - pomiary jakości usługi dostępu do Internetu .