Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy Orange na światłowodzie innego dostawcy


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Internet światłowodowy Orange na światłowodzie innego dostawcy

Witam,

sprawa wygląda tak, że chciałbym mieć u siebie Internet światłowodowy Orange jednakże nadal ta opcja jest u mnie niedostępna, ponieważ na moim odcinku ulicy nie ma rozciągniętego światłowodu, a na sąsiedniej ulicy (ok. 50m) jest dostępny światłowód. Mam z sąsiadem wspólny słup i on chce do tego słupa sobie podciągnąć światłowód z lokalnej konkurencyjnej firmy (dzwonił i powiedzieli że bez problemu mu to zrobią) , zatem pytanie moje jest takie czy jak inny dostawca zamontuje światłowód do naszego wspólnego słupa to czy ja wtedy będę miał możliwość dostępu do Internetu świadłowodowego z Orange?

Zależy mi, ponieważ większość usług już mam w pakiecie Orange więc wolałbym mieć światłowód Orange niż innego dostawcy.

Pozdrawiam

 

________________

* Przeniesione z działu Internet domowy – moderator Kinga

23 ODPOW. 23

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet światłowodowy Orange na światłowodzie innego dostawcy

@janr Niestety nie bedzie takiej mozliwości. Jeżeli konkurencja nie wspólpracuje z Orange (a pewnie nie) to nie zgodzi sie na udostepnienie swiatlowodu


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet światłowodowy Orange na światłowodzie innego dostawcy

Tak naprawdę ciężko to ustalić. Orange działa też na łączach innych firm, jednak ukończenie fizycznej instalacji nie oznacza automatycznego wpięcia w systemu sprzedażowe Orange. Orange na dziś nie zbierać chęci od klientów indywidualnych co do potencjalnego zainteresowania światłowodem. Może po nowym roku pojawią się nowe akcje.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Internet światłowodowy Orange na światłowodzie innego dostawcy

Właśnie wydaje mi się, że współpracują bo na tej sąsiedniej ulicy światłowód rozkładała na pewno ta druga firma a niektórzy mają tam Internet światłowodowy z Orange. Nawet po wpisaniu któregoś z adresów tej sąsiedniej ulicy na mapce zasięgu Orange mają dostępną usługę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet światłowodowy Orange na światłowodzie innego dostawcy

Więc kwestia ustalenia współpracy. Niestety nie masz wpływu na to kiedy to nastąpi.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet światłowodowy Orange na światłowodzie innego dostawcy

@Piotrekk85 Ale skoro dla Orange nie ma mozliwosci podlaczenia to czy po wykonaniu przylacza przez konkurencje Orange wtedy nagle go podłaczy? Dziwne to troche. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet światłowodowy Orange na światłowodzie innego dostawcy

Dam przykład moich okolic - podolsztyńskie gminy. Nexera poza POPC podłącza adresy komercyjnie. Nexera jest tylko operatorem hurtowym. Więc Orange się pojawia po pewnym czasie.

W innych regionach kraju są też inne lokalne firmy. Kwestia woli współpracy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet światłowodowy Orange na światłowodzie innego dostawcy

@janr Skoro sąsiad dzwonił i dowiedział się, że o stała ja jest możliwa to i Ty możesz zadzwonić. Podczas rozmowy spytaj czy mają umowę ramową z Orange i czy honorują układ usługi innego operatora na swoich zasobach. Na infolinii Orange też możesz zadać to pytanie ( lub na czacie) mówiąc, że masz net tu i tu z tej o tej firmy u chciałbyś wiedzieć czy możesz mieć net Orange. Informacja to podstawa... Wiesz, że ludzie mają na sąsiedniej ulicy taki duet więc zapytaj ich jak załatwili ten mariaż i tyle... koniec języka za przewodnika


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet światłowodowy Orange na światłowodzie innego dostawcy

Na infolinii orange nic się nie dowiesz póki adres nie będzie wpięty w systemy sprzedażowe.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet światłowodowy Orange na światłowodzie innego dostawcy

@Piotrekk85 Tylko info o umowie świadczenia usług z tą firmą