Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Hosting Neostrada (nie działa)

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Hosting Neostrada (nie działa)

Witam,

tydzień temu przestał nagle działać hosting w ramach domeny neostrada.pl - od kilkunastu lat mam tam stronę - teraz strona zniknęła, gdy próbuję się na nią zalogować, dostaję komunikat, że nie ma takiej domeny, gdy loguję się na ftp.neostrada.pl nie działa mój login, gdy próbuję wejść przez panel (https://konfiguracja.neostrada.pl/administrator/login/form), po wpisaniu id i hasła strona panelu nie otwiera się. Bardzo mi zależy na działaniu tej strony. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Hosting Neostrada (nie działa)

Zgadza się - mi też nic nie wyskakuje, jak loguję się starym ID i PIN.

Trzeba nowymi.

 

Ela

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Hosting Neostrada (nie działa)

Dokonywałeś ostatnio zmian w umowie na neo np cesji?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Hosting Neostrada (nie działa)

Przeszliśmy na światłowód, podpisaliśmy w tym celu umowę 14 stycznia, ale nikt nic nie mówił, że konsekwencją tego będzie likwidacja hostingu, bo wtedy byśmy się na to nie zdecydowali. Czy to możliwe, że hosting przestał działać wskutek podpisania tej umowy? Co zrobić, aby go przywrócić?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Hosting Neostrada (nie działa)

Najprawdopodobniej tak. A znasz może stare ID i masz możliwość porównać go z aktualnym? Jeśli nie, to proponuję skontaktuj się z BOK na czacie/infolinii i zapytaj czy zmienił Ci się identyfikator neostrady (pomiń kwestie opisane w tym wątku). Jeśli jest inny id, to niestety ...

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Hosting Neostrada (nie działa)

Dzięki za pomoc. Niestety numer id neostrady jest teraz inny. Czyli nie tylko straciłem zawartość tamtej strony, ale też adres i możliwość hostingu?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Hosting Neostrada (nie działa)

Na dziś to nie wiem, kiedyś sam adres można było zdobyć próbując założyć na nowym ID hosting jeszcze raz - małe szanse zwykle są że inny klient przejął nazwę (popularność tej usługi jest na dziś bardzo niska).

Co do plików - wg mojej wiedzy jeśli usługa w systemie Orange została wyłączona to szans nie ma. Być może jeszcze trwają jakieś prace "sprzątające" po starej usłudze i może na "zapleczu" nie jest wyłączona (albo jest na statusie co można ją "wirtualnie" uaktywnić), ale minął miesiąc i szanse oceniam na 0.00000000000000000001%.

Jeśli strona to były jedynie statyczne pliki html, to może przez kopię google czy webarchieve może są kopie? to też trochę zależy co tam trzymałeś i czy było dostępne dla różnych crawlerów do indeksowania stron czy nie.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Hosting Neostrada (nie działa)

Dane to nie problem, mam kopię lokalną. Chodzi w tej chwili tylko o to, czy da się na nowym id założyć hosting pod dawnym adresem. Problem w tym, że (1) nie znam hasła do nowego id neostrady (jak mam je zdobyć?); (2) nie wiem, gdzie teraz zakłada się hosting, czy w tym samym panelu, co przedtem (https://konfiguracja.neostrada.pl/administrator/login/form) ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Hosting Neostrada (nie działa)

PIN powinien "teoretycznie" być na wyciągu z nowej umowy, ew. trzeba na BOK poprosić o reset pinu do tego panelu. Musisz się uzbroić się w cierpliwość bo większość osób/doradców będzie próbowała Ci zmienić pin do obsługi (6 cyfr), a nie pin do tego panelu (4 cyfry).

Dokładnej instrukcji na rejestrację nie pamiętam, ale wydaje mi się że przy pierwszym logowaniu na podanej przez Ciebie stronie powinna być opcja założenia subdomeny w domenie neostrada.pl

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Hosting Neostrada (nie działa)

Numer (ID) Neostrady powinien być w Umowie - poszukaj w papierach.

Natomiast PIN jest pokazany na formularzu po rejestracji Neostrady na stronie:

https://www.orange.pl/slr/pl/rejestracja#

 

Ela


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Hosting Neostrada (nie działa)

Na infolinii powiedzieli, że mam użyć starego loginu i hasła. Jednak jak je wpisuje na stronie https://konfiguracja.neostrada.pl to nie da się do niej zalogować (nie wyskakuje żadne komunikat, nic się nie otwiera, klikam zaloguj i nic). Czy ta strona nadal funkcjonuje czy mam użyć jakiejś innej?