Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 zrywa połączenie z internetem co 24 godziny.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 21
  • 0

Funbox 6 zrywa połączenie z internetem co 24 godziny.

Miałem Funboxa 3 przez ponad rok i wszystko było dobrze a od czasu przesiadki na Funboxa 6 połączenie mi zrywa co 24 godziny. Przestaje internet działać i status diody "Problem z loginem lub/i hasłem do usługi" i po 5-10 minutach się łączy ponownie.

Na Funboxie 3 tak nie było, restart IP był tylko po zresetowaniu routera. 

Da się to jakoś zmienić żeby było tak jak na funboxie 3?

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 6 zrywa połączenie z internetem co 24 godziny.

@januszdybicz czy był kontakt na infolinii, czacie w tej sprawie? Może to być przyczyną po stronie operatora. Nawet jak nastąpi zerwanie połączenia, to nie powinno być problemu z ponownym logowaniem. Kilkanaście minut, to już coś nie tak. Warto zgłosić tą sprawę.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 zrywa połączenie z internetem co 24 godziny.

@januszdybicz  zrób zgłoszenie na infolinii, według mnie prawdopodobnie czeka Cię wymiana FunBoxa. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 21
  • 0

Funbox 6 zrywa połączenie z internetem co 24 godziny.

Nie wydaje mi się że to problem z tym FunBoxem bo zrywa połączenie równo co 24 godziny, tak jak to kiedyś było na starej neostradzie. Na FunBoxie 3 tak nie było. 

Jutro w dzień zadzwonie na infolinie.

U was na FunBoxie 6 nie resetuje co 24 godziny?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 zrywa połączenie z internetem co 24 godziny.

@januszdybicz  posiadam FB 6 od samego początku od jego premiery w styczniu, od tamtej pory nie zresetował się ani razu (nie licząc 3 aktualizacji softu, ale to normalne).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 6 zrywa połączenie z internetem co 24 godziny.

@januszdybicz nie mam FB6, nawet nie korzystam z internetu stacjonarnego od Orange. Jednak Twoja sytuacja z FB6 nie jest normalna. Dlatego warto sprawdzić, czy po stronie operatora nie występuje awaria. Być może usterka FB6. Sprawdź wersję softu i porównaj że @slav72 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 21
  • 0

Funbox 6 zrywa połączenie z internetem co 24 godziny.

Aktualizacja była automatyczna, kilka godzin po podłączeniu Funboxa, wersja SGF6-pl-01.07.11.17_20.04.16. 

Możliwe ze to usterka FB6 jest? Bo zrywa równo co 24 godziny, i wczoraj i dzisiaj o równo 1:00 w nocy. Mi to wygląda jak wymuszana zmiana IP co 24h tak jak kiedyś było na neostradzie, ale na FB3 tego nie było.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 zrywa połączenie z internetem co 24 godziny.

@januszdybicz  soft masz najnowszy,  ciężko stwierdzić co jest przyczyną problemu, osobiście skłaniałbym się ku wymianie FunBoxa  ale i tak musisz skontaktować się z infolinią. Tak jak pisałem u mnie coś takiego nie występuje. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 6 zrywa połączenie z internetem co 24 godziny.

@januszdybicz Dla FTTH czas odświeżenia sesji to 9-10 dni. To reguła. Jednak to jest w pewnym sensie wymuszane również z poziomu softu modemu. Proponuję przywrócić modem do ustawień fabrycznych w pierwszym kroku. Jeśli się nic nie zmieni, to warto zgłosić to na czacie zaznaczając, że chodzi o odświeżenie adresu IP (możesz powołać się na ten czas, który wymieniłem wyżej) nie co 24 godziny, a co 9 dni. Zobaczysz czy zakwalifikują to jako uszkodzenie, czy błąd systemowy.

Warto przed rozmową zerknąć w menu modemu z jaką mocą optyczną dociera sygnał. Tak na wszelki wypadek (czy mieści się w normie). Jeśli oczywiście nie masz zewnętrznego ONT (konwerter ze światełka na eth). Informuj, a my podpowiemy co dalej


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 zrywa połączenie z internetem co 24 godziny.

Z tym że te odświeżanie sesji nie powoduje resetu routera, gdyż na przykład u mnie (ze strony konfiguracyjnej FB 6) czas trwania sesji PPP - 9 dni 21 godzin, czas trwania połączenia FTTH - 139 dni 21 godzin.