Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUN BOX 2.0 Po resecie nie pobiera hasla / nie łączy się z internetem


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

FUN BOX 2.0 Po resecie nie pobiera hasla / nie łączy się z internetem

Wczoraj, jak już wiem, była duża awaria. Wtedy jednak tego nie wiedziałem i wkurzyłem się resetując ( w sensie, że szpilką, czyli dokumentnie) cały ruter. Normalnie (słynne "plug and play") powinien sam pobrać sobie login i hasło neostrady z sieci i się podłączyć. Niestety tego nie robi. Dioda Internet miga na czerwono (próbowałem resetu jeszcze raz, wyłączałem też z prądu oba urządzenia).

 

Jako, że nie miałem nigdy fizycznie tego hasła (tylko login w umowie), sróbowałem je zresetować z pomocą Moje Orange (znalazłem tam taką opcje), ale na stronie jest jakiś błąd z tym związany - leci mi jakis java exception...

 

Czy coś jeszcze poza modlitwą i oczekiwaniem na kontakt technika mogę zrobić? 😕

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

FUN BOX 2.0 Po resecie nie pobiera hasla / nie łączy się z internetem

@Artanis , jeżeli jest już po awarii, to wyłącz na ok. 10 sek. router i ponownie go włącz wyłącznikiem z tyłu obudowy. Powinny się diody powolutku synchronizować na zielono. A jeżeli dalej będzie migać na czerwono, to aplikacją FunBox zrób diagnostykę. Wtedy jest tam możliwość zgłoszenia awarii, albo w ostateczności dzisiaj płatne 510100100 ze zgłoszeniem. Po restarcie nie zaciągnie Twojego hasła, tylko admin i cyferki z klucza WPA z naklejki FunBoxa.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

FUN BOX 2.0 Po resecie nie pobiera hasla / nie łączy się z internetem

@Anonim 

 

1. Robiłem to, bez rezultatu

2. Nie da się zrobić diagnostyki, bo on w ogóle nie pozwala mi nic zrobić (w sensie zarządzać funboxem z poziomu WWW), jeśli nie podam najpierw hasła NEOSTRADY, nie admina, czy WPA, ale NEOSTRADY, które właśnie wg materiałów orange powinien sobie zassać z sieci sam.

 

No nic, czekam na inne propozycje lub do jutra...

Anonim

Nie dotyczy

FUN BOX 2.0 Po resecie nie pobiera hasla / nie łączy się z internetem

@Artanis , masz smartfona, by pobrać aplikację FunBox? Bo jeżeli chodzi o sam panel routera 192.168.1.1 to loginem jest po restarcie admin, zaś hasłem znaki z klucza WPA. W smartfonie i przez www to u mnie pierwsze 8 znaków klucza. Samo zarządzanie FunBoxem z pozycji smartfona, to muszę wklepać wszystkie 26 znaków i następuje uwierzytelnienie.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

FUN BOX 2.0 Po resecie nie pobiera hasla / nie łączy się z internetem

@Artanis Możesz resetować router jeszcze raz i poczekać. Gdy zacznie sobie pobierać ustawienia kontrola @ będzie mrygać na czerwono, możesz spróbować zmienić te hasło z innej przeglądarki w Mój Orange lub w ostateczności kontakt z infolinią(choć nie wiem czy ktoś dzisiaj odbierze). Nie ma potrzeby, aby technik się z Tobą kontaktował.

 

Anonim

Nie dotyczy

FUN BOX 2.0 Po resecie nie pobiera hasla / nie łączy się z internetem


@Artanisnapisał(-a)

@Anonim 

 

1. Robiłem to, bez rezultatu

2. Nie da się zrobić diagnostyki, bo on w ogóle nie pozwala mi nic zrobić (w sensie zarządzać funboxem z poziomu WWW), jeśli nie podam najpierw hasła NEOSTRADY, nie admina, czy WPA, ale NEOSTRADY, które właśnie wg materiałów orange powinien sobie zassać z sieci sam.

 

No nic, czekam na inne propozycje lub do jutra...


@Artanis , z opisu z pkt.2 wynika dla mnie, że jednak dostałeś się do panelu routera, gdzie możesz z zakładki chociażby ustawień fabrycznych wykonać powrót "do fabryki". Router będzie się restartował i od nowa uwierzytelniał. Jeżeli zaciągnie ustawienia z umowy (musisz się dowodnie o tym przekonać), to jeżeli nie uwierzytelnia się, musisz ręcznie wpisać w panelu dane z umowy z dopiskiem ipv6 a następnie zapisać.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

FUN BOX 2.0 Po resecie nie pobiera hasla / nie łączy się z internetem

@Anonim  Bez hasła do neo i uwierzytelnienia PPPoE nie zrobisz nic w Funboxie.

Anonim

Nie dotyczy

FUN BOX 2.0 Po resecie nie pobiera hasla / nie łączy się z internetem

@BORAX , ze swojego doświadczenia z Neostradą i dostępem do funkcjonalności FB2 wiem jedno. Dopóki, zakładając poprawność połączenia internetowego), nie zrobisz uwierzytelnienia przy pomocy klucza WPA (zdarzają się błędy połączenia), to samoistnie zaciągnięcie w panelu routera hasła Neostrady po resecie czy powrocie do fabryki otwiera drogę do ustawień w panelu i jej modyfikacje. Nawet aplikacja FB potrafi się krzaczyć, mimo że robię wszystko wg. instrukcji. Zakładam też, że sam FB nie jest wadliwy. Natomiast sam panel (logowanie) nie wymaga hasła do Neostrady, tylko login-admin i zestaw znaków z klucza WPA. Potem dopiero mogłem w panelu zmieniać nawet klucz czy hasło. Taka jest kolej rzeczy u mnie. Czy nowsze modele mają inaczej? Coś kiedyś mi się mignęło na forum, lecz nie wiem, w którym kościele.  


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

FUN BOX 2.0 Po resecie nie pobiera hasla / nie łączy się z internetem

@Anonim  Gdy  zresetujesz Funbox 2.0 do ustawień fabrycznych i będziesz próbował się zalogować do panelu administratora przed pobraniem danych autoryzacyjnych do Neostrady, to nie zmienisz niczego.  Ba, nawet nie wyskoczą pola do wpisania loginu i hasła do modemu, ponieważ najpierw modem będzie żądał danych do Neostrady. Tak samo jest też na Funboxie 3.0. 

Gdy zresetujesz Funbox 2.0 do ustawień fabrycznych i nie podłączysz linii, to również nie zalogujesz się do panelu administratora, ponieważ modem będzie zgłaszał brak linii.

Klucz WPA nie ma nic do rzeczy, ponieważ logicznie rzecz biorąc musisz najpierw połączyć się z modemem(przez kabel lub wifi). My nie rozmawiamy o kluczu WPA tylko o uwierzytelnianiu PPPoE.

Anonim

Nie dotyczy

FUN BOX 2.0 Po resecie nie pobiera hasla / nie łączy się z internetem

Ok @BORAX , ale jemu nie zaciąga hasła prawdopodobnie z powodu błędnie wprowadzonego, lub zmienionego hasła do Neostrady, które nie jest tym właściwym, czyli z okresu rejestracji. Jak nie miga dioda, a świeci na czerwono cały czas, to tak jest. Natomiast przy poprawnym zaciąganiu, ona sobie miga, aż w końcu uwierzytelni i połączy z siecią. Musiał być to, tak sądzę, skutek wcześniejszej awarii, albo trefnego egzemplarza FunBoxa 2. Ja takie cuda miałem przy tym stojącym FB. Mniejsza o to. Niech kolega spróbuje tak:

info hasła.PNGbłąd uwierzytelnienia.PNG