Nie można wyświetlić tego widżeta.

FTTH Orange i IPV6

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 31
  • 21
  • 1

FTTH Orange i IPV6

Witam,

moglibyście napisać jaka sytuacja jest z ipv6 przy FTTH i własnym routerze. Czy wogóle IPV6 działa w Orange? Jak wstawiam do loginu IPV6 to niestety router się nie łączy.

chciałem sprawdzić jak działa na IPV6.

Pozdrawiam

23 ODPOW. 23
Highlighted

Poziom 35, Ekspert
  • 3925
  • 5927
  • 127

FTTH Orange i IPV6

Jako klient indywidualny IPV6 nie będzie ci działać, kombinacje z dopiskiem do loginu ipv6 nic nie dają, jak już nie będzie połączenia bo wymuszasz IPV6!

Jak chcesz jakieś ekstra usługi uruchomić i mieć dostęp do własnej sieci, to pozostaje ONT (konwerter do światłowodu) i własny router (Tak +/- 600zł) cena zależna od wymagań i jak masz Orange TV to już tylko te droższe (przykładowo Asus RT-AC68U) , bez TV można koło 300zł własny router nabyć i spełni oczekiwania.

Highlighted

Poziom 20, Pasjonat
  • 230
  • 557
  • 4

FTTH Orange i IPV6

@Dororonapisał(-a)

Witam,

moglibyście napisać jaka sytuacja jest z ipv6 przy FTTH i własnym routerze. Czy wogóle IPV6 działa w Orange? Jak wstawiam do loginu IPV6 to niestety router się nie łączy.

chciałem sprawdzić jak działa na IPV6.

Pozdrawiam

Teoretycznie działa, tak jak i u innych operatorów, ale to jeszcze nie standard i nie utrzymasz sesji na IPV6, większa połowa szkieletu sieci oparta na IPV4 jest, inna sprawa świadczenie usług dla klienta, jak masz firmę czy korporację to IPV6 i nawet stały IP ci Orange udostępni, klient indywidualny tego nie dostanie, wymuszanie IPV6 > dopisek w loginie, nic nie daje.

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 31
  • 21
  • 1

FTTH Orange i IPV6

tu się zgadza mam własny router + ONT.

Dodatkowo czy ipv6 może działać bez dopisku w loginie "ipv6"?

u mnie w routerze mam w wanie do zaznaczenia ipv6 .

po zalogowaniu ssh pokazuje mi, że łączę się ipv 6.

czy dns dla ipv 6 trzeba zmienić z tych standardowych orange ?

Highlighted

Poziom 20, Pasjonat
  • 230
  • 557
  • 4

FTTH Orange i IPV6

@Dororo  może napisz co chcesz uzyskać? Porty otworzyć do grania czy kamerki monitoringu zdalnie obsługiwać, nie dopisuj do loginu ipv6 to nic nie daje, jedynie konflikty powoduje.

Czy  masz ipv6 to sprawdzisz tu. Odnośnie DNS vs IPV6 to pozostaw jak jest puste lub automatyczna konfiguracja.

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 31
  • 21
  • 1

FTTH Orange i IPV6

chciałem jedną kamerę przetestować jak działa, jak zdalnie się moge połączyć. ogólnie to się zastanawiałem, jak z tym ipv6 jest bo w umowie jest to podkreślone :cathappy: czyli jak na razie ipv 6 to jedynie w teorii :cathappy:

moglibyście napisać jaki vlan utworzyć dla TV z decodera orange ?

Highlighted

Poziom 14, Recenzent
  • 18
  • 33
  • 0

FTTH Orange i IPV6

Na chwilę obecną Dual Stack w Orange to jedno wielkie nieporozumienie, jego implementacja pozostawia wiele do życzenia. Sam osobiście korzystam z tunelowania 6to4 dostarczanego przez Hurricane Electric i działa to mniej więcej bez zarzutu(mają węzeł w Warszawie). Oczywiście z racji routingu Orange ruch zazwyczaj jest przepuszczany przez OpenTransit w Frankfurcie,a następnie zwracany do węzła warszawskiego,co może dodawać dodatkowe minimalne opóźnienia, ale w zamian każde urządzenie ma publiczny adres IPv6.

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 31
  • 21
  • 1

FTTH Orange i IPV6

Do tego tunelowania potrzebny jest router cisco ?

mógłbyś coś więcej napisać jak takie tunelowanie wykonać ?

pozdrawiam

Poziom 14, Recenzent
  • 18
  • 33
  • 0

FTTH Orange i IPV6

Do stworzenia tunelu potrzebna jest platforma która wspiera takie tunelowanie,więc zazwyczaj wymagany jest router z wsparciem tuneli GIF. Takie platformy jak DD-WRT,OpenWRT, RouterOS czy Cisco obsługują to bez problemu. Dla specyficznej platformy wystarczy wpisać w google "HE tunnel broker <tu nazwa platformy>".

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 31
  • 21
  • 1

FTTH Orange i IPV6

W wolnej chwili zerknę jak to u mnie wyjdzie. Ogólnie to dziwne, że Orange cały czas bawi się w dual stack dla ipv4/ipv6. Pewnie trochę czasu musi minąć.

MrSnrub mógłbyś napisać jaki router używać u Siebie ?

Pozdrawiam