Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy pozostałym użytkownikom Orange Internet bez światłowodów polepszy się Internet?

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Czy pozostałym użytkownikom Orange Internet bez światłowodów polepszy się Internet?

Post wydzielony z tematu "Światłowód u mnie na wsi" - moderator Wojciech.

 

Dzień dobry, mam podobną sytuację jak adresat posta, lecz mnie interesuje następującą kwestia. Czy pozostałym użytkownikom Orange Internet bez światłowodów polepszy się Internet? W tej chwili rzeczywisty stan prędkości pobierania Internetu to 2,5-3,5 Mb/s. Pytam bo zrezygnowałem z Orange przez kabel, teraz mam Lte inny operator tylko szwankuje wieczorami a że kończy się umowa to może czas na zmianę. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy pozostałym użytkownikom Orange Internet bez światłowodów polepszy się Internet?

Jeśli w Twojej lokalizacji przyczyną wolnej prędkości są przeciążenia i część klientów przejdzie na światło, to tak. Ale podejrzewam, że największy czynnik do odległość od centrali, jakość linii czy dostępne porty VDSL.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy pozostałym użytkownikom Orange Internet bez światłowodów polepszy się Internet?

Trwają modernizacje central z przełączaniem z ADSL na VDSL. Tylko zwykle jest to tam gdzie jest sporo klientów na ADSL, nie ma planów na światłowód i ogólnie jest sens...

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Czy pozostałym użytkownikom Orange Internet bez światłowodów polepszy się Internet?

@JoBry  Nie, ponieważ głównym ograniczeniem jest odległość od centrali.

 

@Piotrekk85  Raczej gdzie sporo pustych portów VDSL jest 🙂 Później, kartę ADSL można wyłączyć i jakiś % zużywanej energii mniej.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Czy pozostałym użytkownikom Orange Internet bez światłowodów polepszy się Internet?

Czyli mam rozumieć że szybkość Internetu się nie zwiększy pomimo wprowadzania światłowodów jak pozostaje na starej linii Orange? Myślałem że powinien skoczyć choć trochę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy pozostałym użytkownikom Orange Internet bez światłowodów polepszy się Internet?

Jeśli w Twojej lokalizacji przyczyną wolnej prędkości są przeciążenia i część klientów przejdzie na światło, to tak. Ale podejrzewam, że największy czynnik do odległość od centrali, jakość linii czy dostępne porty VDSL.