Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

@Marcinekxxx dokładnie. Synchronizację linii masz na 24,5 Mbit/s, więc VDSL powinien działać, ale bardzo dużo błędów masz po zestawieniu sesji. Średnio prawie 18 błędów na godzinę. Nie jest to rewelacyjna linia.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

@Marcinekxxx Tak, dokładnie to. Masz modem zapięty na max możliwe parametry. Na 2 dni jak na mój gust jest troszkę za dużo błędów i czy mają one wpływ znaczący można stwierdzić dopiero przy dokładniejszych odczytach, których FB2 nie umożliwia. Nie ma co ich brać pod uwagę, gdyż dla usługi VDSL mogą one być nieistotne. To zweryfikują pomiary.

"Na oko" linia wygląda na taką, która da radę VDSL-owi. Na szybko warto tylko zweryfikować jej długość i wstępna ocena gotowa. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

Z tych parametrów nie widać, że VDSL będzie działał. Potrzebna karta VDSL na centrali. Poza tym każde zlecenie to rekonfiguracja usług - może być lepiej, ale może być gorzej. Przy takiej liczbie błędów - ja osobiście bym nie ruszał z VDSL - jeśli w Twoim odczuciu dała ok, tylko, że za wolno.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

Czyli synchronizacja lini wskazuje że VDSL miał by oscylowac na granicy własnie 24,5 Mb/s czy tej prędkości nie jesteśmy jeszcze wstanie określić (zastanawia mnie ta wartość własnie po co ona jest skoro w umowie jest max 20Mb/s a realnie zgaduje 16-18) 

Zgaduje że tej lini poprawić się nie da aby zniwelować błędy bo chociaż mniejszej ilości ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

@Marcinekxxx jak trafisz na sensownego technika, to powinno dać się poprawić parametry linii. Wszystko też zależy od możliwości centrali i wolnych portów. Nawet jak linia będzie synchronizowana w VDLS na 24,5 Mbit/s to nie osiągniesz takiej prędkości. Raczej bym stawiał na jakieś 22 Mbit/s


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

Tak szczerze uważacie że warto się starać się i może że ryzykować stabilność internetu ale kilka mb/s (z tego co sugerują liczby jakieś 6Mb/s ?) Raczej to nie jest jakaś różnica...ile pliki mogą się pobierać szybciej ? z 1,3mb/s pobierania skoczy do 1,5Mb/s ? Nie wiem zgaduje te wartości oczywiście...poprawcie mnie jeśli napisałem źle 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

Zwróć uwagę na jedno. Orange i na routerze wpisz prędkość w megabitach na sekundę Mbps.

W przeglądarce prędkość jest w megabajtach na sekundę 1MBps.

1B=8b

więc prędkości trzeba przemnożyć razy 8.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

@ketrasaArtur Pozwolę się sobie nie zgodzić do końca z oceną sytuacji. To, że dla pasma, które obsługuje ADSL powstają błędy z transmisji dookólnych czy zaszumienia kabli nie świadczy o tym absolutnie, że dla częstotliwości wyższych, które niesie ze sobą praca VDSL będą one znaczące, czy nawet w ogóle wystąpią. Jak powszechnie wiadomo, ADSL i kilka usług równolegle pracujących na kablach potrafią się zakłócać wzajemnie. Przy VDSL ta sytuacja jest wielokrotnie mniejsza, a więc ani ADSL ani sąsiednie VDSL-e nie maja na siebie zdecydowanego wpływu.

To, że ADSL spina się na 24Mb/sek nic nie znaczy, bo jeśli linia ma 300m to ADSl więcej nie da rady, ale VDSL zapnie się na 60Mb/sek

Nie gdybajmy więc, oddajmy głos technikowi i pomiarowi długości linii


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

Już totalnie się pogubiłem

Tak streszczając mógłby ktoś podać jakieś przybliżone wartości waszym zdaniem (wiem że nie da się trafić w punkt ale jakieś widełki) np Pobieranie (jak już mówiłem obecnie są to okolice 1,3Mb/s) jaki wzrost mogę osiągnąć.I jeszcze jakieś info jak byście mogli

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

@Marcinekxxx jak zgłosisz, aby technik na miejscu ocenił, to będziesz wiedział dokładnie, co można na Twojej linii uruchomić, jak sugeruje @agat13. Teraz to tylko gdybanie na danych, które tu udostępniasz. Może być lepiej.