Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

Ok chyba już wszystko rozumiem...podsumowaniem jest poproszenie o wykonanie ręcznego wywiadu na infolinii/w salonie.

Ale mam już ostatnie pytanie odnośnie stabilności

Warunkiem połączenia się przez VDSL jest ta magiczna długość 1,3km istnieje możliwość że załapię się na końcówkę tej odległości co automatycznie skutkuje pogorszenia się stabilności łącza w zamian za kilka Mb/s prędkości (częstrze braki internetu/spadki prędkości oraz rozłączanie się co jakiś czas) ? Dobrze rozumiem ? Z góry przepraszam za bezsensowne pytania jeśli się pojawią ale jestem w tym totalnie ciemny 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

@Marcinekxxx wszystko zależy od jakości linii, jej długości oraz jakości centrali. Poproś o wywiad, a będziesz miał dokładna odpowiedź.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

@Marcinekxxx Bardzo dobrze myślisz. Granica zasięgu to niezbyt szczęśliwe miejsce dla stabilnej pracy VDSL-a. Wtedy polecam słabszy, ale stabilniejszy ADSL (chociaż jak zwykle to nie tak do końca, bo np VDSL jest mniej podatny na zakłócenia z obcych usług na tym samym wieloparowym kablu do centrali niż ADSL) ale to sprawa indywidualnych pomiarów i testów


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

Dziękuje wszystkim za błyskawiczną pomoc 😉

Postaram się coś z tym zrobić


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

Posiadam modem FunBox 2.0 może mi ktoś wytłumaczyć jak sprawdzić łącze VDSL na tym modemie i wykonać testy ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

Nic nie sprawdzisz sam. Do tego potrzebny technik.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

@Marcinekxxx Ty sam nie wykonasz, ale monter (w szczególności jak jesteś wpięty do karty obsługującej również VDSL) może to zweryfikować robiąc pomiar zdalny lub w gorszym przypadku -z Twojego domu do centrali. Możesz jednak zrobić screena z menu modemu z zakładki opisującej parametry ADSL łącza i nam pokazać


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

SCREEN.png

Nie za bardzo czy chodzi o to ale wysyłam 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

@Marcinekxxx To jest strona "powitalna" techniczna. Trzeba wejść głebiej. Po prawej stronie menu jest rozwijalna lista zakładek. Trzeba znaleźć tą OPCJE, zakładka WSPARCIE , następnie  INFORMACJE SYSTEMOWE i na końcu DSL


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

screen1.png

 To chyba to