Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy da się połączyć w Orange z internetem po ipv6?

ROZWIĄZANE
Highlighted

Poziom 15, Komentator
  • 55
  • 7
  • 0

► Wątek został wyodrębniony z tematu Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ? - Moderator Wiktor ◄

Mam pytanie jest możliwie połączenie Internetu w Orange po ipv6 bp obecnie Mam ipv4 a widziałem że jest w loginu opcja ipv6 jak dam taki login to połączy ??

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Highlighted

Poziom 31, Ekspert
  • 1745
  • 1881
  • 101

@cesioo Po prostu z serwerami które umożliwiają IPv6 łączysz się przez adres IPv6. Do serwisów które tego nie obsługują idzie IPv4 przez jakąś bramę(NAT czy coś...).

Dla ciebie widocznych korzyści to nie daje. Ot, jest tak samo jak na IPv4. Login musi mieć postać xxxxxxx@neostrada.pl/ipv6

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
Highlighted

Poziom 40, Guru *****
  • 27581
  • 18404
  • 1217

Tak. Tylko pamiętaj że urządzenie musi wspierać ipv6

Highlighted

Poziom 15, Komentator
  • 55
  • 7
  • 0

Wspiera czyli loginie mam dac końcówkę ipv6??? A co daje typ ipv6 ???

Highlighted

Poziom 31, Ekspert
  • 1745
  • 1881
  • 101

@cesioo Po prostu z serwerami które umożliwiają IPv6 łączysz się przez adres IPv6. Do serwisów które tego nie obsługują idzie IPv4 przez jakąś bramę(NAT czy coś...).

Dla ciebie widocznych korzyści to nie daje. Ot, jest tak samo jak na IPv4. Login musi mieć postać xxxxxxx@neostrada.pl/ipv6

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Highlighted

Poziom 15, Komentator
  • 24
  • 9
  • 2

Ale bzdury piszecie w Funboxach 3 nie da się ustawić ipv6 jest po prostu zablokowany, FB3 łączy się tylko ipv4.

[edit]

ipv6 daje możliwość łączenia się z większą ilością urządzeń niż ipv4 ale np. są minusy tego. Funbox 2 login ustawiony ipv6 występują problemy Voipem, wypożyczeniem Vod oraz z odbiorem telewizji. Funbox 3 można ustawić ipv6 ale i tak zostanie to automatycznie zmienione na ipv4.

Highlighted

Poziom 26, Specjalista
  • 1525
  • 1440
  • 31

Dostajesz ipv6 i natowany ipv4. Dziala na fb 3.0 jak i 2.0.

Tam gdzie się da, to leci po ipv6, a reszta leci przez CGN, a więc zawsze to dod. trasa, z resztą ipv6 to jedna wielka beta i więcej z tego problemów jak korzyści.