Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?


-brtk- napisał(-a):
A po co ci ponizej 10ms do pierwszego hopa jak wtedy przy twojej linii bedzie ci zapewne sypac bledami bo beda minimalnie korygowane? Grasz duzo w gry ze na kazdej "ms" ci zalezy jaryn, czy po prostu chcesz znowu zaczac spamowac screenami jak masz po 5ms do hosta w warszawie na miedzi? 😉

@-brtk-  coś ci się jasiu pokręciło z tym spamowaniem, ja już dawno nie mam 5ms. bo się to komuś nie podobało.
Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?


jaryn napisał(-a):

 


 

 


 


Test bzdury nie pokazujeBez tytułu23.png

Chyba znajomy na centrali, który może grzebnąć w ustawieniach i będzie tyle pokazywać.

@Anonim, dlaczego powątpiewasz w wynik testu? Jak widzę, u Ciebie też jest z tej samej lokalizacji, co u mnie. Każda inna wskaże inaczej. Cmd też inaczej, a znajomych nie mam. Jesteś niesprawiedliwy w osądach. Chciałem Ci pokazać z cmd IP wieczorne, ale masz zablokowane priv. To tyle w temacie.


 

Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?



@jaryn, dlaczego powątpiewasz w wynik testu? Jak widzę, u Ciebie też jest z tej samej lokalizacji, co u mnie. Każda inna wskaże inaczej. Cmd też inaczej, a znajomych nie mam. Jesteś niesprawiedliwy w osądach. Chciałem Ci pokazać z cmd IP wieczorne, ale masz zablokowane priv. To tyle w temacie.


 


Z W-wy to pokazuje logicznie, dlatego się pytam o ping do dns-a chyba to też jest logiczne,

żeby pokazywało 10-11ms. to mnie nie pasuje dlatego pytam.

W neostradzie najmniej miałem 4ms. kwestia routera no oczywiście łącze było bez przeplotu. Wiem co tu jakieś "niesprawiedliwe osądy" mają do rzeczy. Co za problem wrzucić wynik do dns-a niech sobie wszyscy zobaczą.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 6
  • 0

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

@Anonim Przechwytywanie1.PNG

pingow.PNG

 

@-brtk- sprawdzałem, pokładały się. Nigdy jeszcze nie widziałem, żeby router sam z siebie sie zresetował, ale wtedy tak właśnie się stało.

 

@Anonim nie ma sensu już chyba grzebać w ustawieniach komputera, skoro nie ma znaczenia czy komputer jest włączony czy wyłączony, błędy i tak są.

 

Wczoraj o 2 nastąpiła utrata synchro. Po ponownym nawiązaniu zauważyłem, że prędkość synchro w górę urosła o 400, a synchro w dół o ponad 1000. Co za tym idzie, duża ilość błędów powróciła. Idąc spać, zaraz po kicku miałem ok 20 błędów zwykłych. Dziś jak zajrzałem o 12, było ok. 130 zwykłych i 9 poważnych, stan na teraz:

Przechwytywanie3.PNG

Na szczęście od tamtej pory nie zrywa synchro, a tego najbardziej bym nie chciał. Chyba znowu coś kombinują...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

mat ewidentnie ci tutaj DLM ingeruje, nie restartuj routera jeszcze przez jakiś czas i może się ustabilizuje. Jak nie, to niech ci na sztywno ustawią 10Mb/s, bys miał ten zapas SNR w razie jakby warunki dla linii się zmienily i by ci nie sypało tyloma błedami. Nic tu więcej nie wymyślisz jak nie chcą zmodernizować ci linii, chyba, że sprobują cie przełączyć na inną parę i wsadzą ci inną kartę adsl2+.

Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

Wygląda na to, że wróciło na te ustawienia jakie były wcześniej, może być więcej błędów byle SNR nie spadał, trzeba obserwować. 1000 pingów bez straty lepiej jak u mnie.

Ja sobie zmieniłem kontrolę przeciążenia na ctcp, ale czy to jest odczuwalne nie potrafię powiedzieć.

Bez tytułu24.png


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 6
  • 0

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

Błędy jak były tak dalej są, ale tak naprawdę mało mi przeszkadzają. Ciekawi mnie jeszcze tylko jedna rzecz. Ostatnio mówiłem, że router ok. 2 w nocy mi się samoczynnie zrestartował. Dziś w nocy było dokładnie to samo, też ok. 2 i chyba w takim samym odstępie czasowym (5 albo 6 dni). To chyba nie jest normalne, prawda? 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

@matowsky71Pokaż informacje systemowe DSL?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 6
  • 0

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

@Anonim dsl.PNG

Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?


matowsky71 napisał(-a):

@vdsl2 dsl.PNG


@matowsky71Jak widzę to restart był po 2 w nocy a parametry teraz OK.