Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co to ma być?!

Anonim

Nie dotyczy

Co to ma być?!

Powie ktoś co to ma być? 
Nie interesuje mnie pandemia koronawirusa... 

Wasz prezes i rzecznik zarzekali się, że sieć jest przygotowana na większe obciążenie. 

A tymczasem od 4 dni - co kilka godzin resetuje się połączenie, o graniu w gry online wymagających niskiego pingu można zapomnieć; co dziennie od około 16-17 ping rośnie do 40ms i nie schodzi niżej, jest mega niestabilny. W FIFE mam 1-2 kreski na czerwono bo jest tak niestabilny transfer. 

Teraz gram sobie na GeForce Now i mam straszne skoki jakości obrazu - bo wasze super łącze do gier jest tak super stabilne. Nie da się kompletnie grać - co wy do jasnej anielki wyprawiacie?

Jaja sobie z klientów robicie? 

Jeśli się nie znacie na świadczeniu internetu to się za to nie zabierajcie! Waszym obowiązkiem jest to, aby do mnie docierał internet na którym mogę sobie spokojnie pograć w gry z niskim pingiem i żeby było to łącze stabilne. To jest FTTH nie DSL czy LTE do jasnej ciasnej!

 

To jest granda, żebym ja musiał z telefonu udostępniać LTE z innej sieci, bym mógł normalnie pograć.... 

 

Obiecuję wam że to moja ostatnia umowa z wami - moja cierpliwość się do was wyczerpała. Koniec tego dobrego. 

 

Często nie mam nawet 50 Mbps do serwera W WASZEJ SIECI.... 

 

Niezłe jaja. Niezłe kłamstwa - przygotowani na większe obciążenie 😕

 

w snach chyba i to takich najskrytszych.

 

Znajomych cofa w grach typu CoD: Warzone bo sieć jest zapchana! 

 

 

41 ODPOW. 41

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Co to ma być?!

@Anonimrozumiem, że zgłosiłeś już sprawę na infolinii?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Co to ma być?!

@Anonim twoje problemy są związane z 40% zwrostem osób korzystających z internetu szczególnie właśnie w godzinach wieczornych. Taki ping opserwujesz tylko w grach czy też do innych serwerów jest taki wysoki? 

Anonim

Nie dotyczy

Co to ma być?!

Mnie nie interesuje czym to jest spowodowane. Skoro na LTE konkurencji działa, to znaczy że te sieci nie są aż tak zapchane jak ta piękna pomarańczowa! 

To ma działać 24/7! 

Płacę za internet który ma działać stabilnie cały czas. Znajomy z którym gram w FIFE ma UPC i nie ma problemów. 

Dlaczego wiecznie problemy mam ja i znajomi którzy korzystają z Orange?
Pod jakim względem i jakim prawem ta sieć nazywa się numer 1? Skoro jakość jest chyba najgorsza w Polsce. To chyba pod tym względem. 

 

Czy będzie 100 Tb ruchu czy 0,01 to ma działać! Płacę za internet z którego chcę korzystać normalnie i to obowiązkiem dostawcy jest zapewnić pojemność aby to działało normalnie! 

Chcę pograć, a nie mogę bo mam internet od Orange. Żałosne...

 

@sebaswiderski Jeszcze nie ale jutro to zrobię bo już mam serdecznie dość
Chociaż pewnie znowu przyjdzie odpowiedź że po waszej stronie wszystko jest w porządku.. Więc cudów się nie spodziewam


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Co to ma być?!

@Anonim masz oczywiście rację internet swiatłowodowy powinien się cechować wysoką wydajnością i niezawodnością. W twoim przypadku po prostu w konkurencyjnej sieci mobilnej może być podłączona mała ilość użytkowników co powoduje ze dobrze ci działa internet z konkurencji, jeśli w twojej miejscowości jest w wiekszości swiatłowód to może duża czesc jest podłączona właśnie do niego co może powodować w obecnej sytuacji pewne deficyty w działaniu usługi.A jak jest z pingiem w dzień w grach, czy do innych serwerów również są take wysokie pingi. A jak z prędkoscią jaką opcję posiadasz i jakie notujesz prędkości w godzinach wieczornych

Anonim

Nie dotyczy

Co to ma być?!

U mnie jest jeden nadajnik na kilkaset osób, więc raczej nie jest to małe obciążenie tego LTE 😛 

W dzień, jak jest małe obciążenie jest bardzo dobrze - czyli 4-10ms do serwerów w Polsce i około 20-30 do serwerów za granicą czyli tych GeForce Now. I nie narzekam na jakość. Ale jak zacznie się przeciążenie sieci to jest po prostu granda. To jest wtedy parodia a nie internet. 

 

Speedtest teraz: 

 

home.pl: 

 

 

Powszechna Agencja Informacyjna: 

 

Netia: 

i Orange na końcu:

 

O ile pingi nie są złe - 29, 35 - fajnie to wygląda, prawda? Tylko jak chcę w coś pograć to ten ping jest mega niestabilny i po prostu grać się absolutnie nie da. Zrywa, są lagi i cofki.... 

 

Przepraszam za nerwowy ton mojej pierwszej wypowiedzi ale to jest po prostu żałosne, kiedy najwydajniejsza technologia nie daje sobie rady... A może to problem w sieci Orange... 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Co to ma być?!

@Anonim jaką predkość masz w umowie na światłowod? 

Anonim

Nie dotyczy

Co to ma być?!

Do 100 Down / 10 Up

Zwykle dostępne 90 / 9 

Minimalna gwarantowana 50 / 5 

 

ale tu nie chodzi nawet o prędkość 

 

nie patrzę na to 

 

dla mnei ważny jest ping który jest niestabilny ;/ 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Co to ma być?!

To tutaj z predkością niestety dużo nie zrobisz bo minimalne warunki spełnia z umowy ale z pingiem faktycznie jest coś nie tak jak ci od innych operatorów dobrze działa to bym odrzucił przeciążenia serwerów gier, to musi być problem orange i ich serwerów(po prostu w obecnej sytuacji są przecieżone) możesz spróbować zgłosić to na infilinii poleciłbym jeszcze zrobić testy na https://pro.speedtest.pl , i zobaczyć jaki bedzie ping do serwerów UKE 

Anonim

Nie dotyczy

Co to ma być?!

Jutro zgłoszę to konsultantom bo mam dość takiej sytuacji. Nie zaakceptuje tego, że coś jest przeciążone. Orange MUSI mi zapewnić taką jakość, abym mógł korzystać z internetu do grania. Przypomnę tylko jedno z haseł reklamowych które mnie zachęciło - że mogę grać bez opóźnień w gry online. I niezależnie od tego ile osób korzysta z internetu, jakość będzie taka sama... A te opóźnienia mam 😕 I do clouda i do serwerów online 😕 To nie tak ma być. 

Jeśli się nie ma wydajnej i pojemnej sieci to się nie podłącza do niej klienta.