Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ciągłe problemy z internetem stacjonarnym.

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Ciągłe problemy z internetem stacjonarnym.

@kamilostatekBłędów sporo..postawa technika nieco kontrowersyjna. Nawet jeśli ma podejrzenia co do jakości kabla czy jego ułożenia, powinien sprawdzić i doradzić, a nie krytykować. W końcu to on jest techniczny i może więcej...Swoją drogą może zapiąć się na kolejnych punktach łącza i sprawdzić co generuje błędy (który odcinek linii ma takie zaszumienie, że te błędy są takie widoczne). Faktem jest to, że czasem nie ma na co przebudować łącza, ale lepiej o tym wiedzieć i się pogodzić z tym faktem niż wiecznie reklamować.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 44
  • 1

Ciągłe problemy z internetem stacjonarnym.

Dziś od rana znowu tragedia, co chwilę rozłącza, dziecko znowu marudzi bo lekcje online... 

Pisałem już, że to trochę taka walka z wiatrakami... Myślicie, że to może być np wina samego funboxa ? 

A może spróbować kupić jakiś inny ruter z TP Linka ? Tylko coś takiego, żeby w razie co można było i światłowód na tym uruchomić... 

Pogodę mamy jaką mamy, sypie, wieje... nawet nie ma sensu zgłaszać chyba na razie awarii, spróbuje może jeszcze w tej puszce pośredniej dać nowe scotchloki ? 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Ciągłe problemy z internetem stacjonarnym.

A ten monter nic Ci nie powiedział że linia jest słaba i lepiej już nie będzie? Bo to takie jajca trochę. Nie wiesz czy wina jest po stronie instalacji domowej czy taka jest kiepska linia do Ciebie? Powinni to zmierzyć i Cię poinformować.  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Ciągłe problemy z internetem stacjonarnym.

@kamilostatekKażde działanie jest dobre, pod warunkiem, że umiesz to fachowo zrobić. Co do modemu ADSL/FTTH to trudno będzie coś wspólnego dobrać, bo to kosmiczna różnica, choć mam taki router TP-linka TD-W8970  (cena -250Zł) i ma wejście ADSL i porty Gbeth. Można z niego zrobić router...Wifi co prawda tylko N, ale....

Dawaj screena z linii, zobaczymy


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Ciągłe problemy z internetem stacjonarnym.

Pamiętam przed laty w jednej wiosce telefon miał tylko ksiądz i sołtys. Niestety kabel był w tak opłakanym stanie, że jednocześnie działać mógł tylko jeden numer. To się przełączało, jeden tydzień telefon miał ksiądz a drugi sołtys 😂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 44
  • 1

Ciągłe problemy z internetem stacjonarnym.

Pokaż szczegóły
Podobnie było u mojego kolegi, też trochę taka zapomniana wieś, jak miał on, nie miał sąsiad i odwrotnie, rozwiązali umowy, przeszli na radiówkę... 

Był w domu, wypiął przewód z rutera podpiął jakąś słuchawkę, potem obejrzeliśmy ten przewód od puszki pośredniej do domu, czy gdzieś nie przegryziony itd... Dyskusja była, on mi jedyne co zasugerował to wymianę funboxa, co do puszki pośredniej, przewody są już poskręcane podwójnie, żeby wykluczyć zapewne uszkodzenie linii od słupa do puszki. 

Zawsze internet działał stabilnie, na poziomie download 800k, ale raz do roku przychodził moment, że zaczynały się cyrki, tamci poprzedni technicy chyba wiedzieli co i jak bo potrafili to naprawić, przychodzili zawsze do domu porozmawiać itd... Najzabawniejsze było wtedy to, że po prostu jakieś ptactwo zrobiło sobie w skrzynce, nie wiem której czy na słupie, czy gdzieś dalej gniazdo i ptasie odchody "zjadły" instalacje 😆

 

Ja żyje już nadzieją, że niedługo uruchomią mi ten światłowód i zapomnę o tej nieszczęsnej linii analogowej... Tylko płaci się za to utrzymanie łącza +abonament, więc chyba można trochę wymagać. 

Problem może być też w tym, że tylko ja na wsi ciągle to zgłaszam, muszę podpytać sąsiadów czy też ich np rozłącza, czy też mają słaby transfer... 


IMG_20210208_105840.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Ciągłe problemy z internetem stacjonarnym.

@kamilostatekŁącze sypie błędami (dużo jak na 13 minut pracy) i te 3,7Mb/sek to troszkę mało. Przewód nie powinien być skręcony podwójnie, a jeśli nawet przewody były "zanieczyszczone" przez ptaszydła, to monterzy winni zerknąć, czy gdzieś nie uszkodzone lub odsłonięte są żyły miedziane. To może powodować przy wilgoci w powietrzu lekkie przywarcie czy uziemienie...Naciskaj na wymianę, bo cykliczność uszkodzeń wskazuje na wpływ warunków atmosferycznych


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Ciągłe problemy z internetem stacjonarnym.

U mnie gdy sypały się błędy i spadła synchronizacja to stosowałem jedno .    Otwieram gniazdko zwieram na 2 sekundy przewody ze sobą i czekam . Jeśli dlm zsynchronizuje się na nowo na wyższej prędkości oznacza ze to wina złego styku.   Wiec tel i chłopaki na słup. Zwłaszcza gdy wilgoć jest i śnieg nadmucha do ich puszek na słupach zwłaszcza tych metalowych. Nie są one hermetyczne.  Wystarczy mały trzask w telefonie i potrafi DLM przyciąć do 1Mb /s  wystarczy zewrzeć przewody i działa poprawnie . W ten sposób  już masz pewność że to wina połączeń.  Jak nie słup tom tyo centrala słup. Czasem gdzieś przewody są łączone po drodze.

Obserwuj i patrz czy spadnie ci synchronizacja. Jeśli tak  Zewrzyj przewody ze sobą na 2-3 sekundy i sprawdź jak podniesie synchronizację to masz 100% pewności że to na łączach. 

Niestety ma to też swoją wadę . Działań krótko. Dlm każde rozłączenie łapie jako stabilizacja linii i obniża synchronizacje. Stawiam że coś nie łączy idealnie a temperatury i wilgotność obecna swoje robi. 

 

Ostatecznie FunBox  uwalony może kondensator jets już na wyczerpaniu.  nie pamiętam co za firma je robi ale mają też swoje prywatne modele.  Tylko obudową  i logiem się różnią ale nie pamiętam co za firma je produkuje,. Może ktoś z użytkowników forum pamięta to ci powie i warto kupić swój prywatny lub dowolny inny. Ja mam Dlinka i  i spoko .  Sprawdz jeszcze na innym modelu urządzenia idź do kolegi co ma i pożycz.  Nie musisz konfigurować powinien zadziałać ,  Jak będzie norma to  pudło do wymiany. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 44
  • 1

Ciągłe problemy z internetem stacjonarnym.

Wracam z nowym ruterem. Prędkość jest niska, więc nie wiem czy czekać i będzie podnosiło, czy napisać na czacie z prośbą o reset DLM ?

Co jest pozytywne na tym TP-Linku ?

Na ten moment, brak jakichkolwiek błędów... a na funboxie sypało na okrągło, i to zaraz po synchro...

Będę obserwował teraz jak to będzie wyglądać z sesją DSL i błędami. 

kamilostatek_1-1613397409473.png

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Ciągłe problemy z internetem stacjonarnym.

@kamilostatek Błędów brak, bo ten router ich nie pokazuje.