Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

@Anonim Nie aż taki skromny, ponieważ Funbox 3.0 posiada Wi-Fi 5GHz MIMO 4x4 co oznacza maksymalną prędkość transmisji 1,7Gb/s. Oczywiście w rzeczywistości z odpowiednią kartą sieciową można oczekiwać około 800 Mbit/s, ale to tylko przy bardzo dobrym sygnale i bliskiej odległości od routera.

Tak to działa, tylko ludzie nie mogą zrozumieć, że Wi-Fi nie ma zastąpić kabla.

Nawet TP-Link C4000 tutaj nie pomoże w uzyskaniu hiper szybkich transferów bliskich 1Gb/s, ponieważ producent stosuje tutaj (moim zdaniem) brzydki marketing i podaje łączną przepustowość pasm.

1) 5GHz 1625Mbps(tak jak w Funboxie)

2) 5GHz 1625Mbps(tak jak w Funboxie)

3) 2,4GHz 750Mbps(lepsza jak w Funboxie)

Na raz i tak łączysz się tylko z jedną siecią. 

Jedynie dzięki zewnętrznym antenom można uzyskać lepsze(raczej niewiele) rezultaty.

 

 

 P.S. Ja bez problemu uzyskuję taką prędkość po WI-FI w odległości 5m od routera, 1 ściana 8cm z bloku gipsowego na Funboxie 3.0. Komputer -MacBook Pro Retina z końcówki 2013 roku.

8026239124

Anonim

Nie dotyczy

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

@BORAX i będzie przy najlepszym TP-Link spowolnienie bo karta sieciowa w Laptopie słabsza jest, moim zdaniem tylko kabel i coś koło 1Gb/s będzie stale, bloki to kiepski materiał na sieci wi-fi, ja mam domek i tylko moja sieć w nim wi-fi jest, TP-Link C6 powinien wystarczyć, spiąć go z ONT, FB3.0 do szafki.

Taki wynika jak masz @BORAX utrzymuję na całym parterze domku, ściany z cegły i zero zbrojeń w nich 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

 

U mnie blisko - 3 m od modemu, MacBook Pro Retina (2015) z 802.11ac.

 

Zrzut ekranu 2019-02-9 o 12.15.58.png


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

Wystarczy zalogować się na router i w opcjach wifi zmienić kanały dla sieci 2.4 oraz 5 GHz, uprzednio sprawdzając np za pośrednictwem apki WIFI ANALYZER na smartfonie jakie kanały są niezajęte w twoim mieszkaniu 

 

Dodatkowo dobrze jest zmienić szyfrowanie WIFI na WPA2-PSK (AES) ponieważ urządzenia apple sobie nie radzą z WPA2 MIXED tak jak inne urządzenia i co 15 minut potrafi zerwać połączenie bezprzewodowe

 

@Anonim napisał(-a)

@BORAX i będzie przy najlepszym TP-Link spowolnienie bo karta sieciowa w Laptopie słabsza jest, moim zdaniem tylko kabel i coś koło 1Gb/s będzie stale, bloki to kiepski materiał na sieci wi-fi, ja mam domek i tylko moja sieć w nim wi-fi jest, TP-Link C6 powinien wystarczyć, spiąć go z ONT, FB3.0 do szafki.

@Anonim : jak tp linka spiąć z ont? myślisz że można ominąć fb3 odłączając go od sieci i konfigurując w tp linku WAN na PPPoE  - wpisując login i haslo naszej usługi?

i to zadziała? 

czy może chodziło Ci żeby podłączyć tplinka za fb3 tworząc tym samym tzw podwójny NAT.

W sumie ten sposób na rozłączanie wifi też by zadziałał gdyby podłączyć TP LINKA za Funboxem, ale przez to byłyby na pewno większe pingi... 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

@CyberMycha Jeżeli masz FB3.0 + ONT, to tak - jest możliwość użycia TP-Linka. 

Typ połączenia:PPPoE i wpisujesz login i hasło do neostrady,

następnie przechodzisz do zakładki IPTV, zaznaczsz IPTV/VLAN:enabled, ustawiasz dla internetu VLAN ID:35 na wszystkich portach LAN i rusza. 

Dla telefonu i TV wpisz losowe, ponieważ TV nie zadziała na TP-Linkach.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

@BORAX: dzięki, spróbuję tak zrobić.... ale TV i voip nie zadziała tak? czyli to jest opcja tylko dla tych co mają sam net od Orange?

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

@CyberMycha VoIP zdaje się nie idzie po żadnym VLANie tylko Internecie, więc tu nie trzeba nic ustawiać. 

Telewizja do działania potrzebuje 3VLANów(838,839 i 35) na jednym porcie LAN, a w TP-Linkach nie da się tego ustawić. 1 VLAN na port można przypisać.Na jednym VLANie TV będzie działać, ale chwilowo. Do momentu wygasania uprawnień.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

@BORAX: no racja, voip idzie po rtp, więc jest puszczany jako pierwszy....oczywiście żeby zadziałał to trzeba mieć i tak funboxa bo sie nie da chyba skonfigurować tego na żadnej innej bramce voip...
także najlepiej wykonać te kroki o których wspomniałem, wg mnie powinno być lepiej niż na każdym innym routerze niż funbox....


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

Przestało rwać wifi po kilka zmianach, ale mam inny problem.

 

Chodzi o serwis Youtube - straszliwe tnie odtwarzanie, ciągłe buforowanie, kręci się kółko, a mam światłowód 1GB! Funbox 3.0 przy każdorazowym zestawieniu połączenia wraca do ipv4. Zmienia ustawienia na ipv6 i Youtube zaczyna normalnie pracować. Technik, który był u mnie, bo zgłaszałem innym problem powiedział, że nic nie da ustawienie protokołu na ipv6, bo po drugiej stronie i tak wymuszane jest w tym przypadku ipv4! 

Teraz w ustawieniach FB3 mam jednocześnie ipv4 i ipv6. po jakimś czasie znów wraca tylko ipv4.

Logowanie się i ciągłe włączanie ipv6 jest uciążliwe. Rozwiązał ktoś ten problem? Youtube nie pracuje prawidłowo przy ipv4? Czy zmiana dns w komputerze coś daje?

Kiedy wymuszam połączenie po ipv6, to oba protokoły są w statusie "połączony". Przy ipv4 praktycznie nie da się korzystać z YT.

 

Zrzut ekranu 2019-02-19 o 16.19.50.png