Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

Z dnia na dzień, po przejściu z 2.0 na 3.0 zaczęło rwać, na makach nic nie zmieniałem, więc to nie może być to. Pracowały 2 dni temu bez problemu. Pojechałem do salonu, przywiozłem Funboxa 3.0 i pojawiły się problemy. A i teraz sprawdziłem - macbook z 2013 roku ma sieć w standardzie 802.11n a ten nowszy ma 802.11ac. Coś czuję, że problem jest z 802.11ac.

Anonim

Nie dotyczy

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

Może FB 3.0 ma usterkę, ale trzeba by jakieś testy porobić i zrzuty dać, w ciemno mam zgadywać, co ci się tam dzieje, dając tak mało informacji chyba nie liczysz na konkretną pomoc, tak bez fatygi na forum, zareklamuj FB 3.0 i wymień.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

A i teraz sprawdziłem - macbook z 2013 roku ma sieć w standardzie 802.11n a ten nowszy ma 802.11ac. Coś czuję, że problem jest z 802.11ac. W odległości 2-3m od modemu na nowym prędkość dochodzi do wartości max 700-800 Mb/s. Rozłączanie następuję czasem po kilku godzinach a czasem po bardzo krótkim czasie kilkunastu minut. 

Anonim

Nie dotyczy

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

To korzystaj z 2.4GHz, przecież w Laptopie da się to ustawić, może usterka tkwi w paśmie 5GHz, ale to tylko zgadywanie, tak na marginesie FB 2.0 i FB 3.0 mają słabe wi-fi, jak ma być szybko to własny router z ap klient i z niego wi-fi rozsyłać, FB tylko do połączeń kablowych.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

Planuję zakup AP, oraz pracować w innym pokoju po kablu. Korzystanie z 2.4 mija się z celem, bo to małe prędkości i nie po to podpisałem umowę/aneks z 300 na 1Gb. Mieszakam w bloku i mam tu mieszkaniu dostępnych ponad 30 różnych sieci, większość 2.4, więc lepiej i tak korzystać z 5-tki.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

Polecisz jakiś sprawdzony, dobry ap lub router do bloku dla sieci 1Gb? Udało mi się zostawić terminal ONT po zmianie Funbox 2.0 na 3.0. Sprawdzałem nawet, choć to nie jest nigdzie napisane, bo nie ma gniazda WAN, połączenie Funbox 3.0 z tym zew. ONT. PIerwszy port lan, okazuje się, posiada taką możliwość i wszystko śmiga, tak samo jak bezpośrednio do wbudowanego ONT.

Anonim

Nie dotyczy

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

W bloku to najlepiej po kablu, wi-fi pewnie tam wszystkie kanały dookoła zajmuje, 5GHz mniej zajęta, ale przez ściany już transfer spada, tak poza tym to co masz w trybie ac nie jest osiągalne, transfery są niższe, tylko na kablu nie traci się na szybkości, zresztą testy w domu pokazują faktyczny transfer, nigdy nie miałem na 5GHz katalogowej szybkości, 1/3 do 1/2 spadek jest, to co podajesz to mżonka.

Anonim

Nie dotyczy

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

Jeśli masz ONT, to kup normalny router i po sprawie, FB 3.0 do szafki 😉

Co tu polecać, kup najszybszego TP-Linka na jakiego cię stać, nie pożałujesz 😉

Ja mam 2 TP Link > Archer C20 i Archer C6 AC1200 , jak masz kasę to C4000 (ale to już dla wymagających).


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

Tak wyglądają pingi, z innego pokoju w odlegości 6 m od modemu, do tego jeszcze 2 ściany w bloku i korytarz.

 

Zrzut ekranu 2019-02-8 o 23.27.17.png

Anonim

Nie dotyczy

Brak połączenia z internetem FunBox 3.0 na Macbook

Nie wygląda to dobrze, ale Orange wi-fi ci nie gwarantuje, podstawa lan kabel, wi-fi to dodatek, skromny zresztą.