Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak internetu od miesiąca


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Brak internetu od miesiąca

Dzień dobry

 

Końcem Listopada zgłosiłem prośbę o zmianę adresu usług stacjonarnych. 1 Grudnia pojawił się monter, który zainstalował gniazdko i powiedział, że mnie nie podepnie bo w skrzynce orange czegoś brakuje. Miał to załatwić i w ciągu kilku dni wrócić aby dokończyć robotę. Nie pojawił się. Po tygodniu zgłosiłem sprawę i nadal nic się nie zadziało. 30 Grudnia znowu zadzwoniłem żeby dowiedzieć się co jest grane. Przełączali mnie od jednego działu do drugiego chyba 3 razy. Dowiedziałem się, że moje zgłoszenie jest ciągle otwarte ale nikt nie wie czemu i co z tym zrobić. Pani z działu technicznego obiecała ustalić o co chodzi i zadzwonić do mnie w poniedziałek, czyli dzisiaj. Oczywiście nie zadzwoniła. Poza tym ciągle mam nieopłacony rachunek za Grudzień, bo nie lubię płacić za coś czego nie dostaję. Facet z którym gadałem zanim przełączyli mnie do technicznego obiecał przedłużyć mi okres spłaty o miesiąc, żebym mógł sobie spokojnie wyjaśnić całą sprawę. A dzisiaj dostałem alert, że rachunek nieopłacony i rabaty zostały anulowane. Ja już mam dość wydzwaniania i płacenia za połączenie do własnego operatora.

Pytanie brzmi: Czy brak usług stacjonarnych przez ponad miesiąc jest wystarczającym powodem do zerwania umowy z operatorem?

 

Dziękuję

Pozdrawiam

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak internetu od miesiąca

@tivig niestety przeniesienie usługi na nowy adres i jej brak uruchomienia nie jest podstawą do zerwania umowy. Usługa jest dalej świadczona na starym adresie, bo na stary adres była umowa świadczona i należy uregulować należność.

Przykro mi, że przez opieszałość technika nie masz dalej usługi pod nowym adresem, a należność musisz uregulować zgodnie z podpisaną umową.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Brak internetu od miesiąca

Dziekuje za odpowiedz

 

Ale co z realizacja zgloszenia? Ile czasu ma orange na przeniesienie uslugi jesli cala infrastruktura jest przygotowana?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak internetu od miesiąca

@tivig podejżream, że brak portów w centrali, dlatego zwlekają z podłączeniem. 

Trzeba dalej dobijać się na infolinii, ale nie umiem odpowiedzieć ile czasu to potrwa. Najgorzej, że zrobili Ci nadzieję, a na koniec przyjedzie technik i powie, że brak możliwości technicznych do przeniesienia usługi.

Trudno powiedzieć w którym kierunku pójdzie Twoja sprawa.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Brak internetu od miesiąca

@tivig jeśli jest jakiś powód wstrzymania zlecenia to Doradca może to sprawdzić. Usługi zazwyczaj przenosi się w granicach do 30 dni. Jako, że usługa jest dalej świadczona na starym adresie, na który została podpisana umowa, więc są do zapłaty.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Brak internetu od miesiąca

Maja 30 dni na przeniesienie uslug stacjonarnych pod wskazany adres. Mnie, jako klienta nie obchodzi czego im brakuje i gdzie. 30 dni to wystarczajaco dlugo aby wszystko ogarnąć.

Czy fakt, ze 30 dni minelo jest wystarczajacy do zerwania umowy?

 

Nie zrozumcie mnie zle. Nie zalezy mi na zerwaniu tej umowy, ale nie chce placic za widmo. 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Brak internetu od miesiąca

Rozumiem, że na starym adresie usługa działa? Jeśli tak, to jaka tu jest podstawa do jej wypowiedzenia?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak internetu od miesiąca

@tivig za widmo nie płacisz, tylko za usługę realizowaną na starym adresie. Jeżeli będziesz chciał zerwać umowę, to zostaniesz obciążony karą za rozwiązanie umowy przed końcem okresu oznaczonego. Niestety tak Orange działa, że klient jest praktycznie zostawiony samemu sobie i to klient jest poszkodowany przy takiej zmianie, a Orange swoje weźmie.

Fakturę musisz opłacić, aby nie zostać wciągniętym na listę dłużników.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Brak internetu od miesiąca

Nie wiem, bo juz tam nie mieszkam i nie mam mozliwosci sprawdzenia.

 

Nawet jesli zaplace rachunek za grudzien. To czy mam w ogole jakies prawa z tytulu przekroczenia 30 dni, jakie orange ma na przeniesienie uslug? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak internetu od miesiąca

@tivig według mnie, albo dalej kombinować z przeniesieniem usługi, można zmienić na internet mobilny (tu może być konieczność zawarcia nowej umowy na 24 m-ce), albo rozwiązać umowę z poniesieniem kary za przedterminowe rozwiązanie.