Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak internetu - migająca dioda DSL..

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Brak internetu - migająca dioda DSL..

Dzień dobry,

 

Od wczoraj mam problem z internetem. Z minuty na minutę przestał działać. Obecnie na funboxie 2.0  świeci się ciągle dioda DSL, próbując połączyć sie z siecią. Kable mam wszystkie właściwie podłączone. Resetowałem urządzenie do ustawień fabrycznych. Po resecie nie moge nawet zalogowac sie przez ta domene konfiguracyjną 192.... Bo ciągle pojawia sie informacja o braku połączenia z internetem. Dzwoniłem wczoraj na infolinie to chcieli od razu wysyłać technika, ale po otrzymaniu smsem informacji o odpłatności tej usługi (w przypadku gdy wina leży po mojej stronie) wstrzymałem się i postanowiłem, że napiszę na tym forrum. Macie jakieś sugestie w czym może być problem?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Brak internetu - migająca dioda DSL..

@Determenizm  tak jak mówi kolega @agat13 , jeżeli nie widzisz u siebie żadnych fizycznych uszkodzeń, nie bój się wezwać technika, a wzmianka o opłacie za nieuzasadnione wezwanie montera do regułka, u Ciebie opłat nie będzie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

Brak internetu - migająca dioda DSL..

@Determenizm Postaraj się sprawdzić jak linia przychodzi do domu. Czy to jest kabel instalacyjny podwieszony ze słupa czy wkopany w ziemię. Ile masz gniazdek telefonicznych w domu? Przesledź instalację czy gdzieś się nie rozłączyło. Masz brak synchronizacji i w większości przypadków to wina przerwy na linii 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Brak internetu - migająca dioda DSL..

Mieszkam w domku wielorodzinnym. Do mojego domu dochodzi tylko jeden kabel telefoniczny. Skrzynkę od kabli mam dosłownie obok okna zamontowaną na wysokości oczu. Wczoraj byłem rzucić okiem czy ktos przypadkiem nie postanowił sobie uszkodzić tego kabla. Nic niepokojącego nie widziałem... Już pomijając, że mój kabel dochodzący do skrzynki nie jest w żaden sposób zabezpieczony przed uszkodzeniem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

Brak internetu - migająca dioda DSL..

@Determenizm przesledź jego trasę wzrokiem. To podstawa. Dociśnij przewód w gniazdku i modemie. Kontroluj mechaniczne połączenia i wtedy nie bój się wezwać montera. U Ciebie jest ok- nie na opłaty za wizytę


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Brak internetu - migająca dioda DSL..

@Determenizm  tak jak mówi kolega @agat13 , jeżeli nie widzisz u siebie żadnych fizycznych uszkodzeń, nie bój się wezwać technika, a wzmianka o opłacie za nieuzasadnione wezwanie montera do regułka, u Ciebie opłat nie będzie.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Brak internetu - migająca dioda DSL..


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

Brak internetu - migająca dioda DSL..

@Determenizm powiem więcej: zakładam, że uszkodzenie nie jest i Ciebie w domu, więc nawet technik się nie pojawi. Jeśli jednak będziesz miał z nim kontakt, to wypytaj dokładnie w czym był problem i zapisz. Powiemy co to było i jak ewentualnie zeznawać, jak będzie opłata za naprawę

 Im więcej wiesz, tym inaczej z Tobą rozmawiają...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Brak internetu - migająca dioda DSL..

Dziękuje wszystkim za pomoc. W tej sytuacji jestem zmuszony prosić o interwencję technika. Jak wszystko sie wyjaśni to dam znać na pewno😉