Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokowanie łącza - mimo braku instalacji przez Orange, inny operator nie może zainstalować internetu

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 36
  • 0

Blokowanie łącza - mimo braku instalacji przez Orange, inny operator nie może zainstalować internetu

Dzień dobry, czy spotkaliście się z blokowaniem łącza przez orange ? 

Chciałam założyć internet światłowodowy, infrastruktura jest dzierżawiona od operatora lokalnego przez orange, "technicy" przyjechali pomijam już ich niekompetencje, odmówiłam zamontowania usługi i dostałam inforację SMS'em że nie mogą zamontować usługi, fajnie, więc chciałam kupić internet bezpośrednio od operatora lokalnego, jednak mimo tego, że nie zamontowali u mnie usługi łącze jest dalej blokowane (już ponad 2 tygodnie) a operator lokalny nie może przełączyć usługi jeśli nie dostanie od nich (Orange) informacji, że łącze jest już wolne. Na infolini obwinają operatora lokalnego ale to już nie pierwsze takie problemy komunikacyjne z Orange, nie jestem w stanie nic zrobić bo na infolini oczywiście nadal zwalają wszystko na kogoś innego i oczywiście technicy w orange są incognito i nienamierzalni nikt nie ma do nich kontaktu i pomimo składania reklamacji i proszenia o wysłanie informacji sprawa nadal wisi, w efekcie jestem już 2mc bez internetu, chyba robią to złośliwie. 

Prosze o pomoc kogoś z "Orange" 

 

 

_______________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Blokowanie łącza - mimo braku instalacji przez Orange, inny operator nie może zainstalować internet

@Natalia_ Nikt złośliwie nie blokuje zasobów sieciowych. Nie twierdzę, że nie ma niedomówień i braku koordynacji w informacjach między operatorami, ale to jest sprawa indywidualna. Sprawdź w systemie (Salon, infolinia, czat) czy anulowano na 100% Twoje zamówienie. Wiąże się to z informacją do Operatora lokalnego (zdradź nam jego nazwę) o zwolnieniu zasobów z powodu nieskutecznej instalacji (tez jestem ciekawy czemu nie była skuteczna). Zasoby też bywają elastyczne i skoro to sieć innego operatora, to zostaje tylko kolizja między dwoma usługami na odcinku instalacji, bo wątpię, aby miejsca na OPP zabrakło dla równoległej usługi.

Może warto dopytać lokalnego o to w jakim odcinku widzi problem, bo chyba nie w całej linii?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Blokowanie łącza - mimo braku instalacji przez Orange, inny operator nie może zainstalować internet

@Natalia_  jeżeli Twoje zamówienie z orange zostało anulowane to zasoby sieciowe zostały zwolnione.
instalacja odbywała się dwukrokowo? tzn były dwie ekipy monterskie jedna od operatora sieci a druga to monter orange?
nikt specjalnie nie blokuje sieci


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 36
  • 0

Blokowanie łącza - mimo braku instalacji przez Orange, inny operator nie może zainstalować internet

Tak powinno się stać jednak operator lokalny nie otrzymał takiej informacji a bez informacji nie może nic zrobić... orange usielnie twierdzi, że to jego wina czy nie można wysłać takiej informacji jeszcze raz skoro twierdzicie, że nic nie jest blokowane ?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Blokowanie łącza - mimo braku instalacji przez Orange, inny operator nie może zainstalować internet

@Natalia_ Ustalmy może kogo to jest sieć bo raz piszesz że Orange dzierżawi od lokalnego operatora a później z twojej wypowiedzi wynika ze to sieć Orange. 

Druga rzecz: dlaczego zrezygnowałaś z montażu jak przyszli technicy?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Blokowanie łącza - mimo braku instalacji przez Orange, inny operator nie może zainstalować internet

@Natalia_ Nikt złośliwie nie blokuje zasobów sieciowych. Nie twierdzę, że nie ma niedomówień i braku koordynacji w informacjach między operatorami, ale to jest sprawa indywidualna. Sprawdź w systemie (Salon, infolinia, czat) czy anulowano na 100% Twoje zamówienie. Wiąże się to z informacją do Operatora lokalnego (zdradź nam jego nazwę) o zwolnieniu zasobów z powodu nieskutecznej instalacji (tez jestem ciekawy czemu nie była skuteczna). Zasoby też bywają elastyczne i skoro to sieć innego operatora, to zostaje tylko kolizja między dwoma usługami na odcinku instalacji, bo wątpię, aby miejsca na OPP zabrakło dla równoległej usługi.

Może warto dopytać lokalnego o to w jakim odcinku widzi problem, bo chyba nie w całej linii?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 36
  • 0

Blokowanie łącza - mimo braku instalacji przez Orange, inny operator nie może zainstalować internet

@agat13 lokalny operator nie widzi problemu, Orange powinno wysłać informacje o tym, że łącze jest już wolne a nie chcą tego zrobić, tłumaczą, że jak aktywacja nie doszła do skutku to łącze powinno się zwolnić ale się nie zwolniło, operator lokalny nie dostał od orange takiej informacji i tu leży cały problem. 

 

Odmówiłam montażu usługi ponieważ technicy mieli przyjechać czekałam i nie przyjechali następne za klika tygodni (tak trwało to kilka tygodni) przyjechali ale się spóźnili (Nie byli w wyznaczonych godzinach czekałam co do minuty ) Następnie przyjechali jeszcze raz za kilka dni mimo tego, że poinformowałam ich, że rezygnuję z usługi, gdyż nie spełnia moich wymagań, nie chcę fanboxa bo nie używam internetu do zabawy 😛 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Blokowanie łącza - mimo braku instalacji przez Orange, inny operator nie może zainstalować internet

@Natalia_ Skoro jest to usługa instalowana na zasobach innego operatora, to masz zewnętrzny ONT "w pakiecie". Jeśli chcesz "superrouter", to możesz wedle uznania później dokupić własny. Wybór na rynku ogromny, więc....Dalej nie wiemy jaki to operator sieci.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Blokowanie łącza - mimo braku instalacji przez Orange, inny operator nie może zainstalować internet


@Natalia_napisał(-a)

 nie chcę fanboxa bo nie używam internetu do zabawy 😛 


Jeżeli zdaje Ci się że któryś z istniejących na rynku operatorów/usługodawców  da modem/router z "górnej półki" do usługi internetowej to jesteś w błędzie, jak potrzebujesz zaawansowanego sprzętu to tak jak pisze @agat13  musisz się sama zaopatrzyć w takowy.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Blokowanie łącza - mimo braku instalacji przez Orange, inny operator nie może zainstalować internet

@Natalia_ Chyba pomyliłaś Funboxa z Xboxem. Ten drugi faktycznie służy do elektronicznej rozrywki. Namieszałaś z monterami i teraz Orange będzie wciąż naciskał żeby Cię podłączyć dlatego nie informuje lokalnego dostawcę o anulowaniu zlecenia. Co do słowności i punktualności monterów to temat na osobny wątek. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Blokowanie łącza - mimo braku instalacji przez Orange, inny operator nie może zainstalować internet

@Natalia_ 

Przede wszystkim, jak już się pewnie zorientowałaś to jest forum samopomocowe, nikt z Orange kto mógłby coś w Twojej sprawie zrobić tutaj nie zagląda. Wobec tego jedyne na co możesz liczyć to rady innych klientów. Te rady mają tendencję do bycia nieco lepszymi jeśli są oparte na wyczerpującym, szczegółowym opisie sytuacji. Stąd sugestie pod Twoim adresem, żeby podać więcej szczegółów.

Oczywiście Twoja wola, nic nie musisz ale w sumie problem też jest Twój.

 

Piszesz że odmówiłaś zgody na instalację, ale czy anulowałaś zamówienie u operatora?

 

PS. Funbox nie służy do zabawy, to po prostu ruter z wbudowanym modemem do FTTH obligatoryjnie i gratisowo wynajmowany przez Orange klientom indywidualnym. Do zabawy zupełnie się nie nadaje. Jestem pewien że przy składaniu zamówienia byłaś o tym poinformowana.