Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Awaria Światłowodu - czerwona dioda na FB 3.0

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Awaria Światłowodu - czerwona dioda na FB 3.0

No i stało się po 2 latach bezawaryjnego działania, od dnia wczorajszego podczas korzystania z internetu przestał nagle działać, objaw czerwona paląca się dioda Światłowód na FB 3.0

 

Sprawę zgłosiłem wczoraj do BOK (pracownik powiedział ze w niedziele technicy nie robią wizyt), a jednak dziś w niedziele był u mnie "technik" który wykonał sprawdzenie światłowodu w mieszkaniu i na klatce. Podłączył urządzenie które wysyła wiązkę światła i zapewne przy skrzynce zobaczył światełko ze jest połączenie.

Stwierdził ze wszystko w mieszkaniu jest ok, natomiast nie sprawdził z tego co patrzyłem w ogóle FunBoxa 3.0, nawet mu sugerowałem ze moze FunBox jest uszkodzony, ale jakoś to do niego nie dotarło.

 

Co ciekawe podczas kiedy odłączył światłowód z FB 3.0 to ta czerwona dioda światłowodu cały czas sie paliła, co mnie teraz po czasie zastanowiło, ze skoro odłączony był światłowód to dlaczego ta dioda nadal sobie świeci. 

 

Patrząc teraz do instrukcji FB 3,0 jesli jest odłączony światłowód to dioda nie powinna świecić, takze chyba znalazłem sam przyczynę problemu. 

 

Mówił ze jutro pojawi sie on albo ekipa i bedą szukać przyczyny w skrzynkach na dworze, zresztą nawet nie wiedział gdzie co jest, tylko mnie pytał 🙂

 

Takze mam do Was prośbę, czy u Was jesli odłaczycie światłowód i wyłączycie FB 3.0 i włączycie ponownie to czy pojawi sie czerwona dioda, czy dioda światłowodu sie w ogóle nie zapali.

Bede bardz wdzięczny za sprawdzenie.

Z góry Wam dziękue.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Awaria Światłowodu - czerwona dioda na FB 3.0

Awaria usunięta, co sie okazało zawinili technicy jak przypuszczałem 😉 coś przełączali tu włączyli tam wyłączyli i mnie odcieli. 

No ale ok, zdarza się, jak sie coś robi rozbudowuje infrastrukture to sie moze zdarzyć, teraz ponoc bedą zmieniać jakis splitter 12 na 24 to mnie uprzedzono ze moze jeszcze wystąpić jakas krótka awaria, jak na pare godzin to nie ma problemu.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

26 ODPOW. 26

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Awaria Światłowodu - czerwona dioda na FB 3.0

@PeterMac  Jak światłowód nie jest podłączony(brak sygnału) to dioda świeci światłem ciągłym na czerwono. Zachowanie modemu jest prawidłowe. 
Na 90% twój kabel jest przerwany i musisz oczekiwać na naprawę.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Awaria Światłowodu - czerwona dioda na FB 3.0

Czyli jednak nie FB 3.0, a juz myslalem, to w ktorym momencie dioda światłowodu nie świeci w ogóle, bo tak jest w instrukcji - dioda nie świecąca - światłowód odłączony.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Awaria Światłowodu - czerwona dioda na FB 3.0

@PeterMac  Soft mógł się zmienić i jest inaczej. W Orange się zdarza, że instrukcja sobie, a sprzęt sobie.

Anonim

Nie dotyczy

Awaria Światłowodu - czerwona dioda na FB 3.0

@PeterMac  co do kontrolek > Tu obrazek jest 😉 

Widzę że już wyjaśnione, więc nic nie dodam więcej 🙂

Tak na logikę moją, dioda czerwona jak już  > powinna migać.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Awaria Światłowodu - czerwona dioda na FB 3.0

Tego sie obawiałem ze instrukcja moze nie być zgodna z realnym działaniem na danym sofcie, Jednym słowem bałagan niezły. Dziękuje bardzo za odpowiedz!

 

@Anonim- no wlasnie na obrazku jest ze jak odłączony światłowód to nie powinno świecić, Borax mówi ze świeci nie zaleznie czy jest podłaczony czy nie.

 

Juz sie ucieszyłem ze znalazłem na 99,9% przyczynę 😞

Czyli muszą jutro szukać przyczyny na dworze.

Anonim

Nie dotyczy

Awaria Światłowodu - czerwona dioda na FB 3.0

@PeterMacna moim jak wypnę światłowód, to kontrolka nie świeci, jak była awaria to migała na pomarańczowy, ok to zielony.

Pomysł wysmaż, niech zmienią na migającą czerwoną, lub bez wyświetlania stanu podłączenia światłowodu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Awaria Światłowodu - czerwona dioda na FB 3.0

No to kurka to juz jestem zdezorientowany zupełnie, no wlasnie tak mowi instrukcja i coś mi tu nie gra ze jak światłowodu nie ma podłączonego to swieci na czerwo, to uwazam jest zupełnie mylące. 

Borax - sprawdź proszę dla pewności u siebie, bede niezmiernie wdzięczny, bo to by rozwiązało mój problem z awarią.

Mam najnowszy frimware z tego co pamiętam, zresztą one sie same aktualizują.

Anonim

Nie dotyczy

Awaria Światłowodu - czerwona dioda na FB 3.0

@PeterMac  reset do fabrycznych > robiłeś?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Awaria Światłowodu - czerwona dioda na FB 3.0

Jasne ze tak, pierwsze co zrobiłem, teraz cały czas FB 3.0 wyświetla stronę www ze Brak połączenia. To jeśli sprawdziłeś u Ciebie ze dioda nie świeci od światłowodu po jego wyciągnięciu, to nic innego być nie moze jak padnięcie FB. Jeszcze dopytam jaki masz firmware ? (swojego juz nie sprawdze ale pamiętam ze w nazwię była cyfra 7)