Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

Hej,
od jakiegoś czasu mam problem z wysyłaniem maili via serwis pocztowy Wirtualnej Polski.
W wyniku zgłoszenia otrzymałem od ich biura obsługi wiadomośc o poniższej treści :
"

Dzień dobry,

dziękujemy bardzo za kontakt z Biurem Obsługi Klienta WP.     Uprzejmie informujemy, że Adres IP sieci, z której są logowania do konta, znajduje się na publicznych czarnych listach, co również może powodować blokadę. Aby zweryfikować, dlaczego adres IP się na nich znalazł należy skontaktować się z dostawcą internetu.      Informację o listach można znaleźć na stronie https://www.spamhaus.org natomiast informacje o adresie IP w profilu konta:     

Informacje o logowaniach mogą Państwo znaleźć po zalogowaniu do profilu konta w zakładce: Twoje Dane -   Eksportuj dane - Historia logowania (Wszystkie logowania do Twojego konta).  "

Dokonałem weryfikacji adresów IP przydzielanych mi z puli Orange i okazuje się, że :
"This IP is listed in the Policy Blocklist (PBL) "

Co to oznacza ?

"

The inclusion of your IP address on the Policy Blocklist (PBL) is standard for the vast majority of internet users and is not the result of your actions. Here are some key PBL facts for your understanding:

  • Being on this list does not mean you won’t be able to send emails.
  • You do not need to request removal from PBL.
  • This listing is controlled by your Internet Service Provider (ISP), not Spamhaus.
  • Your ISP lists ranges of IP addresses that shouldn’t be sending email directly to the internet.
  • Typically, IPs of broadband or dial-up customers will be included in this list."

Czyli teoretycznie nie powinno to przeszkadzać wysyłać maili ale jednak przeszkadza.

Zamierzam przedmiotowe zagadnienie przeprocesować, ponieważ na chwilę obecną polityka firmy Orange uniemożliwia mi korzystanie w pełni z usług dostępu do internetu. Zastanawiam się głośno czy poruszenie zagadnienia na niniejszym forum spowoduje jego rozwiązanie czy też wszczynać postępowanie reklamacyjne z tytułu niewłaściwie świadczonej usługi?





18 ODPOW. 18
Anonim

Nie dotyczy

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

Praktycznie każdy adres IP, który posiada Orange i jest przeznaczony na usługi domowe jest na czarnej liście. Cóż, tak kończy się polityka Orange, który kompletnie o to nie dba i prawdopodobnie nie reaguje na abuse, nie blokuje klientów, którzy odpowiadają za to, że te adresy są na czarnych listach...

 

Obawiam się, że nawet reklamacja nic nie da - bo Orange nie odpowiada za działanie poszczególnych usług - ma być połączenie z internetem. Co dalej, to już nie odpowiedzialność Orange. 

 

Aczkolwiek ja osobiście bym złożył - gdyby jakkolwiek utrudniało mi to korzystanie z usług, których akurat ja używam - niech oni się głowią co z tym fantem zrobić. W końcu za to płacę. Jeśli nic by to nie dało - zmieniłbym dostawcę. Na szczęście Orange nie utrudnia mi obecnie niczego.  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

@Morciak pytanie: za jakie treści dodawany jest do tej listy? Chyba nie losowo? Ciekawe jaki jest tego mechanizm? Jak odpisać?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

Sprawa znana od wielu lat. Niestety Orange czy wcześniej TP słabo reagowała na ataki ddos i spam ze swojej sieci. Raczej prędko nic się nie zmieni. Chyba że masz wtyki na samej górze bo kilka(chyba naście) lat się nie zmienia i problem dotyczy wybranych puli IP.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

@Piotrekk85 zgadzam się, bo kiedyś ten problem objawił się na iDSL ( naście lat temu) na nowej puli adresów IP i był nieusuwalny


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List


@Anonimnapisał(-a)

Praktycznie każdy adres IP, który posiada Orange i jest przeznaczony na usługi domowe jest na czarnej liście. Cóż, tak kończy się polityka Orange, który kompletnie o to nie dba i prawdopodobnie nie reaguje na abuse, nie blokuje klientów, którzy odpowiadają za to, że te adresy są na czarnych listach...

@Anonim, @pozostali Forumowicze: czy znacie jakiegokolwiek (dużego?) ISP, który reaguje na abuse?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

P4 na mobile w ofertach B2C.
Anonim

Nie dotyczy

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

@pirenej  średni operatorzy dbają, ci więksi nie, ja u lokalnego operatora, nie mam z tym problemów.

@Morciak co do poczty, to gmaila preferuje😄

WP i Onet poczta to skrzynki pocztowe z tonami spamu 😞


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

To nie kwestia dbania czy nie. Mały operator wycina klientów i się niczym nie przejmuje bo afera będzie mała. A na Orange każdy hejtuje.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Adresy IP Orange znajdują się na Policy Block List

Takie uroki dynamicznego IP, gdzie raz masz Ty to IP a drugim razem kto inny i wariuje a nie normalnie używa internetu.. 😉