Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w Izabelowie Małym

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Światłowód w Izabelowie Małym

@Macrolo NEXERA skończyła w kwietniu, a kilka dni temu zaczęli przynosić ulotki, T-Mobile i VLINE już przynieśli swoje ulotki "Już jesteś w zasięgu światłowodu" czyli teoretycznie z tych dwóch ofert operatorów już mogę korzystać - a tymczasem na stronie księżyc.pl mapa zasięgu Okup jest zaznaczony czerwoną kreską a to oznacza "w ciągu dwóch miesięcy" czyli niedługo księżyc.pl też się u mnie zjawi z ofertą

Ale, czekam na Orange.. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód w Izabelowie Małym


@Macrolonapisał(-a)

Dobra chyba nie wytłumaczyłem do końca o co mi chodzi. A mianowicie na strychu dokąd będę chciał mieć dociągnięty światłowód to od tamtego miejsca zrobie drogę z rurek pcv do miejsca docelowego w domu w którym chcę aby stał router. I teraz mam pytanie czy mogę tak zrobić i monter nie będzie miał z tym problemu i pociągnie mi przez te rurki światłowód czy może istnieje ryzyko, że odmówi czegoś takiego. A jeśli mogę tak zrobić to jakiej średnicy rurki kupić? Ps: Do rórek wcześniej dam sznuurek którym puźniejnzłapie się światłowód i szybko przez wszystkie rurki bez problemowo przeciągnie. 


Monter podłączy Ci światłowód do miejsca które wskażesz i tam zamontuje gniazdko i router. To nie musi być strych, możesz poprosić go żeby gniazdko było w pokoju docelowym. Jeśli masz położony jakiś peszel w domu to można go wykorzystać podczas zejścia ze strychu do pokoju. Kabel napowietrzny ma ok. 6 mm średnicy a jego promień gięcia nie powinien przekraczać 90 stopni. Pamiętaj też że monter pozostawi ok 10 m zapasu kabla (pewnie na strychu).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Światłowód w Izabelowie Małym

Rurka 19mm średnicy jest wystarczająca. Najlepiej twarda i niepalna z pilotem w środku. Ważne, aby przy układaniu zachować proste przebiegi, zamocować rurkę, aby się nie prężyła i nie zawijała podczas wciągania oraz dbać, aby na załamaniach był odpowiedni łuk (nie skręcała pod kątem większym niż 90 stopni i była załamana). Nie układaj zbyt długich przelotów (zawsze możesz połączyć rurki za pomocą taśmy izolacyjnej , ale w dostępnych miejscach, po wciągnięciu kabla ) i najlepiej przebicia przez ściany zrobić (w miarę możliwości oczywiście) tak, aby rurka również się zmieściła ( w miejscach niewidocznych- strych, garaż)


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód w Izabelowie Małym

@Macrolo  Myślę, że nie będzie problemu z przeciągnięciem światłowodu przez taką rurkę. Pamiętaj, o łagodnych kątach gięcia. Myślę, że rurka 20-25mm będzie wystarczająca. Warto dać większą, ponieważ nie można wykluczyć, że w przyszłości coś tam się jeszcze pojawi.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

Podziękowania dla wszystkich którzy dołączyli się do tematu!

Wasze wypowiedzi mi bardzo pomogły. W szczególności dziękuję za dołączenie się do tematu Panu z okolicy Łasku. Mam nadzieję, że podczas montażu światłowodu u mnie w domu wszystko przebiegnie ok. Aktualnie szykuje miejsce pod router itp. Naprawdę dziękuje za liczne zaangażowanie i tak szczegółowe odpowiedzi. Oczywiście na bieżącą będę informował was o postępach (mam nadzieję, że będzie to nie długo i nic się nie przedłuży)


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

Nadal nie dowierzam ile razem przeszliśmy... Wszystko zaczęło się w listopadzie zeszłego roku... Wtedy podejmowałem próby dowiedzenia się czegoś czy w ogóle na mojej wsi powstanie linia światłowodowa.

Wtedy jeden z użytkowników tutaj dał mi namiary do podwykonawców. Tam dowiedziałem się, że światłowód u mnie ma być zamontowany w I-II kwartale 2020 roku. Niestety jak wiecie przyszedł covid i wszystkie Plany legły w gruzach. Natomiast Pan z wcześniej wymienionych podwykonawców pocieszył mnie mówiąc, że inwestycja na mojej wsi ma się wydłużyć tylko o I kwartał. Aktualnie jestem z informacją, że światłowód podwykonawcy mają zamontować w sierpniu. Mam nadzieję, że osobom w podobnej sytuacji uda się wywalczyć światełko. Na dzień dzisiejszy mogę tylko podziękować wszystkim biorącym udział w temacie użytkownikom. Do zobaczenia w sierpniu 😉 

 

Oczywiście to tylko skrócona wersja całej historii jeśli komuś się nudzi to może przeczytać temat od początku, może kogoś zaciekawi...

 

______________

* Wpis edytowany - scalenie postów - moderator Bartłomiej


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

Witam!

Niektórzy pewnie mnie znają z pewnej dyskusji na tym forum. A mianowicie nadal mam problem ze światłowodem na mojej wsi Izabelów Mały w województwie Łódzkim, gminie Zduńska Wola. Poprzednia dyskusja rozpoczęła się w listopadzie tamtego roku gdy zauważyłem na Izabelowie (Tak... Jest Izabelów i Izabelów Mały) na słupach światłowód nexery. Pomogli mi ludzie z tego forum, miedzy innymi znajdując dane kontaktowe do podwykonawców z którymi się skontaktowałem i powiedziano mi, że inwestycja w mojej wsi ma mieć miejsce w I-II kwartale 2020 roku. Jak wicie przyszedł covid i plany o światłowodzie legły w gruzach. Natomiast uspokojono mnie meilem od podwykonawcy, że inwestycja ma się przedłużyć tylko o jeden kwartał. Czekałem... i czekałem... i czekam do dziś. Mija sierpień i nic na słupach nie widać. postanowiłem skontaktować się jeszcze raz z podwykonawcami, niestety bez skutku... Skontaktowałem się z moimi lokalnymi operatorami (księżyc i v-line). Jeden z nich (księżyc) odpowiedział mi że światłowód ma u mnie zakładać nexera (to już wiem od samego początku tej historii) ale niestety nie widzi planów anie na ten ani na przyszły rok. Zaznaczę, że nie widzi planów NEXERY na mojej wsi na ten ani na przyszły rok. Wiem powtarzam się ale to bardzo ważne. Drugi operator (v-line) zaskoczył mnie mówiąc że inwestycja ma mieć miejsce pod koniec sierpnia tego roku. Jeśli będziecie chcieli mogę dorzucić screeny rozmów z operatorami. Sam już nie wiem komu ufać. Podsumujmy fakty... Jeden operator sądzi, że planów na mojej wsi nie widzi anie w tym ani w przyszłym roku (zaznaczmy że mówił o planach nexery - nie swoich) natomiast drugi też mówił o nexerze ale juz z inną datą - a mianowicie końcówka sierpnia. Tą końcówkę już mamy i na razie na słupach nic nie widzę ale jeszcze zaczekam do końca sierpnia. Idąc dalej podwykonawca mówił o II-III kwartale co by się zgadzało z jednym z operatorów lokalnych. Idąc jeszcze dalej w listopadzie 2019 roku dostałem od jednego z użytkowników na tym forum plany nexery na mojej wsi (tak wiem pewnie mogły ulec zmianą ale warto je tu wtłoczyć) gdzie planowana data ZAKOŃCZENIA inwestycji to końcówka października. Zapomniałem wspomnieć że kontaktowałem się z operatorami w tym samym czasie więc nie wiem skąd mieli tak różne dane. Ooo i jeszcze jak ktoś był na starej dyskusji pewnie pamięta jak wspomniałem o Annopolu Starym (dla nowych - to taka wieś zaraz obok mojej). A mianowicie nexera zakończyła tam prace około miesiąc temu i ludzie już są po podłączani - dosłownie korzystają już ze światłowodu. Widziałem też uktualnioną stronę nexery na której zamiast długiej listy jest wygodna mapa i owszem znajduję się tam mój dom ale nie ma daty, NIC - tylko że jestem w planach. Czytam to teraz i wiem trochę się rozpisałem ale chciałem wam po krótce przedstawić moją obecną sytuacje. Jestem w kropce! Nie wiem już nic! Podwykonawcy milczą, każdy operator mówi co innego! Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś na tym forum i pomoże mi poszukać AKTUALNYCH i PRAWDZIWYCH danych na temat światłowodu na mojej wsi. Wiem pewnie duża ilość z was będzie mi kazała czekać do końca września i dopiero wtedy reagować jeśli nic na słupach nie zabłyśnie, ale znając siebie i to co się dzieję ze światłowodem pewnie nić do końca września na słupie się nie pojawi dlatego chcę szybciej reagować i wywalczyć ten światłowód najszybciej jak to możliwe. A jak będzie trzeba to pociągne go sobie sam! (oczywiście żartuje) To co pomorze mi ktoś? Jest ktoś z okolic?

 

 

 

_________________

Przeniesienie wiadomości do istniejącego tematu o Izabelowie Małym - moderator Wojciech.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Nexera ma duże opóźnienia. Trzeba czekać. Nic więcej nie poradzimy.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

No okey... mogę czekać ale wolałbym znać jakąs mniej więcej prawdziwą date bo każdy mówi co innego. Masz może jakieś aktualne plany albo cokolwiek?