Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w Izabelowie Małym

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Odpisałem Ci na priv. Wbrew obiegowym opiniom nie jestem tu 24/7 🙃 co do salonu - jak jesteś obok i nie ma kolejki, to zajdź i zapytaj.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

Panie piotrku z przyjemnością Pana informuje że ludzie do których podał mi Pan namiary odzwonili! A mianowicie po drugie stronie słuchawki siedziała miła pani i powiedziała że właśnie są na etapie planowania i w przyszłym roku będę montować światełko! Także nie pozostaje mi nic innego niż czekać bo już bardziej się tego przyspieszyć nie da.Jestem bardzo zadowolony z tego powodu i również z tego że ktoś zauważył naszą małą wieś i jest szczodry zamontować nam super szybki internet!  Jak tylko kabel światlowodowy pojawi się na słupach napewno do Pana napiszę z podzienkowaniami! 

 

Pozdrawiam Maciej z Izabelowa

Również dziękuję drugiemu Panu który z nami pisał za wsparcie i miłe słowa na mój temat 🥰


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Po pierwsze - nie Pan - piszemy sobie na forum bardziej bezpośrednio, a ja taki stary jeszcze nie jestem 🙂
Po drugie - super, że mogłem coś podpowiedzieć, choć moja rola w działaniu była niewielka. Te plany powstały już kilkanaście miesięcy temu przy planowaniu projektu POPC.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

Mam dobre wieści 

 

Chyba nie muszę nic tłumaczyć.Światłowód będą zakładali w I-II kwartał przyszłego roku.

I teraz tak zadałem im jeszcze pytanie odnośnie tego kiedy światłowód zostanie oddany do użytku i czy może wiedzą jakie sieci będą oferowały dostęp do internetu przez ten światłowód.

Na Annopolu Starym już założyli dawno ale jak tam przechodzę to nikt nie jest jeszcze podłączony 

i nie wiem czy jakaś sieć oferuje tam internet czy nie

Dlatego pytam się was czy da się dowiedzieć jakie sieci bedą oferowały u mnie internet i kiedy już będę mógł używać światłowod 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Super. Ale mam prośbę - wymaż dane osobowe (imię, nazwisko, mail) ze zdjęcia, nie wiadomo czy każdy sobie tego życzy.

Co do dostępności - czy w Annopolu Starym zrobili już instalację do "zwykłych" domów, czy tylko w pobliżu szkoły?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

Wlaśnie kabel idzie od początku annopola starego do jego końca  (zaczyna sie od szkoly podstawowej)

Dochodzi nawet kawałek przed zamłyniem 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

Słuchajcie znów odpisali a mianowicie powiedzieli że usługodawcą światłowodu najprawdopodobniej będzie

Orange cytuje: ,, Który zaraz po naszej instalacji powinien niezwłocznie świadczyć usługę" 

I mam do was pytanko co zrobić gdy oni już założą światłowód dadzą mi jakieś namiary czy coś 

Bo naprawde dziwi mnie to że światłowód jest już od dawna na annopolu starym gdzie nie ma nawet zasiegu i jest strasznie oddalona od miasta a nik sie tam jeszcze nie podlaczył jest ktoś może z okolicy i wie coś może na ten temat jak to u was bylo gdy nexera założyła światłowód co puźniej zrobiliście z tym fantem ???


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Chyba nie wiesz co oznacza w języku polski słowo "niezwłocznie".

Na razie Orange nie nadrobiło opóźnień ze wprowadzenia umowy z Nexerą, gdy problematyczna była certyfikacja urządzeń i brak odpowiedniej poprawki z funboxa3. Obecnie te problemy są rozwiązane, ale wklepanie zaległości do wszystkich systemów Orange trochę trwa.

Jeśli zależy Ci na internecie solo, funpacku lub Love w Orange, najpierw oferty będą w sprzedaży aktywnej (kolokwialnie pisząc u przedstawicieli handlowych i w niektórych lokalnych salonach). Wynika to z faktu, że dla lokalizacji z Nexerą trochę dłużej trwa podpięcie pod wszystkie systemy Orange. Dlatego nie sugeruj się dostępnością na stronie www orange. Może być w tym samym czasie, ale nie musi.

Kolejna kwestia to Orange musi rozstrzygnąć przetarg lub mieć z umowę z lokalnym podwykonawcą na przeprowadzanie instalacji usług i dostarczanie umów. Nie wszystkie firmy podwykonawcze chcą dostarczać umowy (jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze).

Nie wiem ile trwa średni poślizg w łódzkiem, ale w moich okolicach czyli warm.-maz. opóźnienie (rozumiem czas między położeniem kabli a możliwością zamówienia usługi w Orange) trwa około pół roku.

Kolejna kwestia do bałagan adresowy. Z tego co widzę w miejscowości Annopole Stare w systemach Orange część adresów jest bez ulicy a część ma nadaną ulicę i numer domu. Systemy Orange tego nie lubią.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

@Maciejka28 jak już będą  świadczone uslugi to zapewne na klatce bedziesz mieć porozwieszane naklejki z informacja o światlowodzie(choć te nakleiki sa rozklejane jeszcze za nim oficjalnie zacznie dzialać usluga) ale jesli jestes klientem Orange i masz jakieś uslugi oraz masz wyrazona zgode marketingowa na kontakty ze strony Orange to powinni sie sami kontaktować w sprawie podłączenia światlowodu. Mozesz też podejsc do salonu zostawic swoj nr telefonu i poprosic o kontakt gdy już bedzie u Ciebie światłowód. Dodatkowo pewnie bedzie tez chodził czlowiek z Orange po mieszkaniach i bedzie proponowal uslugi, nie mowiac już o ulotkach w skrzynce.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 69
  • 0

Światłowód w Izabelowie Małym

Po 1 mieszkam w domu jednorodzinnym na wsi w gminie zduńska wola ale dzieki za odpowiedz