Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w Izabelowie Małym

ROZWIĄZANE
Highlighted

Poziom 20, Pasjonat
  • 87
  • 243
  • 2

@Macrolo NEXERA skończyła w kwietniu, a kilka dni temu zaczęli przynosić ulotki, T-Mobile i VLINE już przynieśli swoje ulotki "Już jesteś w zasięgu światłowodu" czyli teoretycznie z tych dwóch ofert operatorów już mogę korzystać - a tymczasem na stronie księżyc.pl mapa zasięgu Okup jest zaznaczony czerwoną kreską a to oznacza "w ciągu dwóch miesięcy" czyli niedługo księżyc.pl też się u mnie zjawi z ofertą

Ale, czekam na Orange.. 

Highlighted

Poziom 19, Pasjonat
  • 186
  • 171
  • 1

@Macrolonapisał(-a)

Dobra chyba nie wytłumaczyłem do końca o co mi chodzi. A mianowicie na strychu dokąd będę chciał mieć dociągnięty światłowód to od tamtego miejsca zrobie drogę z rurek pcv do miejsca docelowego w domu w którym chcę aby stał router. I teraz mam pytanie czy mogę tak zrobić i monter nie będzie miał z tym problemu i pociągnie mi przez te rurki światłowód czy może istnieje ryzyko, że odmówi czegoś takiego. A jeśli mogę tak zrobić to jakiej średnicy rurki kupić? Ps: Do rórek wcześniej dam sznuurek którym puźniejnzłapie się światłowód i szybko przez wszystkie rurki bez problemowo przeciągnie. 

Monter podłączy Ci światłowód do miejsca które wskażesz i tam zamontuje gniazdko i router. To nie musi być strych, możesz poprosić go żeby gniazdko było w pokoju docelowym. Jeśli masz położony jakiś peszel w domu to można go wykorzystać podczas zejścia ze strychu do pokoju. Kabel napowietrzny ma ok. 6 mm średnicy a jego promień gięcia nie powinien przekraczać 90 stopni. Pamiętaj też że monter pozostawi ok 10 m zapasu kabla (pewnie na strychu).

Highlighted

Poziom 22, Pasjonat
  • 441
  • 562
  • 12

Rurka 19mm średnicy jest wystarczająca. Najlepiej twarda i niepalna z pilotem w środku. Ważne, aby przy układaniu zachować proste przebiegi, zamocować rurkę, aby się nie prężyła i nie zawijała podczas wciągania oraz dbać, aby na załamaniach był odpowiedni łuk (nie skręcała pod kątem większym niż 90 stopni i była załamana). Nie układaj zbyt długich przelotów (zawsze możesz połączyć rurki za pomocą taśmy izolacyjnej , ale w dostępnych miejscach, po wciągnięciu kabla ) i najlepiej przebicia przez ściany zrobić (w miarę możliwości oczywiście) tak, aby rurka również się zmieściła ( w miejscach niewidocznych- strych, garaż)

Highlighted

Poziom 31, Ekspert
  • 1747
  • 1891
  • 101

@Macrolo  Myślę, że nie będzie problemu z przeciągnięciem światłowodu przez taką rurkę. Pamiętaj, o łagodnych kątach gięcia. Myślę, że rurka 20-25mm będzie wystarczająca. Warto dać większą, ponieważ nie można wykluczyć, że w przyszłości coś tam się jeszcze pojawi.

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 30
  • 37
  • 1

Podziękowania dla wszystkich którzy dołączyli się do tematu!

Wasze wypowiedzi mi bardzo pomogły. W szczególności dziękuję za dołączenie się do tematu Panu z okolicy Łasku. Mam nadzieję, że podczas montażu światłowodu u mnie w domu wszystko przebiegnie ok. Aktualnie szykuje miejsce pod router itp. Naprawdę dziękuje za liczne zaangażowanie i tak szczegółowe odpowiedzi. Oczywiście na bieżącą będę informował was o postępach (mam nadzieję, że będzie to nie długo i nic się nie przedłuży)

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 30
  • 37
  • 1

Nadal nie dowierzam ile razem przeszliśmy... Wszystko zaczęło się w listopadzie zeszłego roku... Wtedy podejmowałem próby dowiedzenia się czegoś czy w ogóle na mojej wsi powstanie linia światłowodowa.

Wtedy jeden z użytkowników tutaj dał mi namiary do podwykonawców. Tam dowiedziałem się, że światłowód u mnie ma być zamontowany w I-II kwartale 2020 roku. Niestety jak wiecie przyszedł covid i wszystkie Plany legły w gruzach. Natomiast Pan z wcześniej wymienionych podwykonawców pocieszył mnie mówiąc, że inwestycja na mojej wsi ma się wydłużyć tylko o I kwartał. Aktualnie jestem z informacją, że światłowód podwykonawcy mają zamontować w sierpniu. Mam nadzieję, że osobom w podobnej sytuacji uda się wywalczyć światełko. Na dzień dzisiejszy mogę tylko podziękować wszystkim biorącym udział w temacie użytkownikom. Do zobaczenia w sierpniu 😉 

Oczywiście to tylko skrócona wersja całej historii jeśli komuś się nudzi to może przeczytać temat od początku, może kogoś zaciekawi...

* Wpis edytowany - scalenie postów - moderator Bartłomiej

Highlighted

Poziom 40, Guru *****
  • 28024
  • 19224
  • 1236