Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w Izabelowie Małym

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

Mam pytanie... Bo chcę zamontować na strychu rurkę pcv po której panowie mogli by szybko pociągnoć światłowód do miejsc docelowego w domu, i teraz pytanie czy mogę tak zrobić i czy bez problemu przez tą rurkę pcv mi ten światłowód pociągną ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

A mógłbyś podać linka do tej mapy gdzie pojawiasz się w zasięgu na teraz?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

Okey tu masz zdjęcia z map: ZAŁĄCZNIK

A tu linki do operatorów: https://ksiezyc.pl/mapy_zasiegu/mapa_zasiegu_GPON.php

http://vline.net.pl/


Zrzut ekranu 2020-06-28 o 11.37.41.png

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

Drugi operator: ZAŁĄCZNIK


Zrzut ekranu 2020-06-28 o 11.37.25.png

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Widzę, że są dwie firmy vline - wycofuję to co napisałem wcześniej.

Wydaje mi się, że to "bycie w zasięgu" nie oznacza natychmiastowej instalacji. To ogólnopolscy operatorzy mają praktykę, że data instalacji jest wybierana na 30 dni do przodu - inaczej nie dochodzi do zawarcia umowy. Małe/lokalne firmy niekiedy określają maksymalną datę instalacji za rok - i wydaje mi się, że z tym związane jest pojawianie się na mapie. To trochę igranie na naiwności klientów. Nie każdy wie, że jeśli wybiera się umowę na czas określony np. 24 miesiące, to nawet jak minie ew. 14 dni na odstąpienie konsumenckie, to póki nie dojdzie do fizycznej instalacji usługi stacjonarnej - zawsze można zrezygnować z takiej umowy (celowo nie użyłem tutaj by odstąpić, bo na odstąpienie jest za późno, ale na rezygnację jest pora; wtedy należy zapłacić jedynie opłaty przygotowawcze określone w cenniku).

Próbowałeś się skontaktować z jedną z tych firm i zapytać, ile mają poślizg do daty instalacji?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

Przepraszam, że taka późna odpowiedz, ale tak, próbowałem się skontaktować w piątek (wtedy kiedy pojawiłem się na mapie) lecz nikt nie odbierał telefonu a do salonu iść nie mogłem. Natomiast pójdę do nich jutro i dopytam o szczegóły. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

Mam pytanie... Bo chcę zamontować na strychu rurkę pcv po której panowie mogli by szybko pociągnoć światłowód do miejsc docelowego w domu, i teraz pytanie czy mogę tak zrobić i czy bez problemu przez tą rurkę pcv mi ten światłowód pociągną ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Tu może @BORAX podpowie?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

@BORAX  jest offline

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

Dobra chyba nie wytłumaczyłem do końca o co mi chodzi. A mianowicie na strychu dokąd będę chciał mieć dociągnięty światłowód to od tamtego miejsca zrobie drogę z rurek pcv do miejsca docelowego w domu w którym chcę aby stał router. I teraz mam pytanie czy mogę tak zrobić i monter nie będzie miał z tym problemu i pociągnie mi przez te rurki światłowód czy może istnieje ryzyko, że odmówi czegoś takiego. A jeśli mogę tak zrobić to jakiej średnicy rurki kupić? Ps: Do rórek wcześniej dam sznuurek którym puźniejnzłapie się światłowód i szybko przez wszystkie rurki bez problemowo przeciągnie.