Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w Łomiankach


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 19
  • 1
  • 0

Światłowód w Łomiankach

Czy ktoś ma jakąkolwiek inforamcję nt. światłowodu w Łomiankach? Na kiedy i czy jest już zaplanowana inwestycja?
Akcja pilotażowa ze światłowodem była rozpoczęta juz ponad 1,5 roku temu po czym temat porzucono. Handlowiec Orange, który akcję rozpętał (wrzucał prośby o zgłaszanie się do pilotażu do skrzynek w Łomiankach) powiedział mi, że chętnych było tak dużo, że zamiast pilotażu będzie wpis Łomianek do inwestycji i rozpoczęcie jej z początkiem kolejnego roku, czyli 1. kwartał 2017. Dotąd NIC się nie zadziało. Dzwoniłam do niego jeszcze kilka razy przez ostatni rok, ale tłumaczył się, że to prełożona mu powiedziała, że ta inwestycja będzie, a on sam się już tym nie zajmuje, bo jest teraz przydzielony do Legionowa.
Cała historia pozostawia pewien niesmak, ale nadal chciałabym wiedzieć kiedy ten światłowód będzie w Łomiankach - bądź co bądź Orange nie ma w Łomiankach żadnej konkurencji w tym przedziale cenowym usługi 😕

38 ODPOW. 38

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 19
  • 1
  • 0

Światłowód w Łomiankach

Właśnie zapoznałam się z listą planowanych inwestycji w ramach konkursu POPC https://cppc.gov.pl/wp-content/uploads/obszar_3_1_14_30.pdf - na mapie jest link z dokładnymi punktami.

Czy ktoś z Oragne może mi wytłumaczyć dlaczego w Łomiankach na ul. Rolniczej nr 8-53 są nieujęte w inwestycji??? Czy te punkty będą zrealizowane w tym samym czasie ale nie w ramach konkursu ale w ramach oddzielnej inwestycji Orange na tym terenie w tym samym czasie.

Dopytuję się o światłowód dla mojego adresu odkąd pojawił się na bilbordach. Zgłaszałam kilkukrotnie chęć do podpisania umowy i teraz kiedy Orange dostaje dofinansowanie mój adres akurat by pominął?

Bardzo proszę o informację, bo poziom mojego poirytowania właśnie osiąga limity 😕


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Łomiankach

Niestety tu takich informacji nie uzyskasz. Na BOK uzyskasz info na kilka tygodni przed uruchomieniem.

A z Twoją miejscowością jest problem. Pewnie wiesz że lokalna firma porozumiała się z samorządem i ma "pierwszeństwo". Kilka spraw toczy się w UKE jeśli chodzi o dostęp do wybranych nieruchomości. Ale może być problem - bo na niektórych już jest instalacja FTTH innej firmy więc na dublowanie kabli UKE może nie wyrazić zgody jeśli właściciel tego nie chce.

Największy wpływ na adresy ma samorząd jeśli chodzi o popc. Także zgłaszanie białych plam przez samych mieszkańców.
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód w Łomiankach

@sil79Jedne co możesz zrobić to tu http://oferty.orange.pl/internet/


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 8
  • 0

Światłowód w Łomiankach

Cześć.Zrób takie doświadczenie.Wybierz w twojej okolicy te zaznaczone na niebiesko punkty, przejdź się tam i zobacz, czy w pobliżu tych punktów nie znajduje się słupowa infrastruktura Orange. Zapewne 2 lata temu białą plamą byłaś, ale po kolejnej inwentaryzacji, wyrzucili niewygodne adresy z mapy. Wszystkie obecne białe plamy widnieją w zasięgu sieci Orange.Mam wszystkie dane od samego początku konkursów.Czekam do połowy 2020r, wtedy zamykają projekt z II konkursu.My mamy zbierać chętnych, kiedy na to poszła ogromna kasa z Unii? Jak nie chcą, to niech nie startują.Niech zostawią to lokalnym ISP. Z nimi idzie się bezproblemowo dogadać.To nie korporacja.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Łomiankach

Obecnie graniczna prędkość do 30 MBits lub 100 Mbits w zależności od konkursu. Czasem obecność VDSL może powodować, że z konkursu nie można finansować inwestycji.

A co do adresów, najlepiej poszukać z wyszukiwarki na stronach UKE (w ten weekend są modernizacje, ale w poniedziałek/wtorek powinno być dostępne).
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód w Łomiankach

@Piotrekk85Nie wiem czy dokładnie przeczytałeś pierwszy post?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Łomiankach

@Anonim: tak, a o co Ci znów chodzi?
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód w Łomiankach


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Łomiankach

Ta firma też deklaruje zasięg FTTH na terenie Łomianek http://ibs.net.pl/internet/mapa-sieci-ibs/

Dlatego mogły te adres wypaść z konkursu.