Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - transfer

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 88
  • 310
  • 0

Światłowód - transfer

Hej. Zanim zrobię zgłoszenie do Orange, zasięgnę opinii tutaj. Co może być przyczyną spadku transferu do 1 Mb na łączu światłowodowym? Sytuacja o tyle dziwna, że notuje takie spadki zawsze o godzinie 21:10 do godziny 21:18. Potem już wszystko wraca do normy... Sprawdzałem na 2 różnych routerach i problem się powtarza. Skąd taka regularność?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53314
  • 619

Światłowód - transfer

@atlas_cudow  jeśli nie ONT ( bo i takie sytuacje były) to problem w górę sieci 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53314
  • 619

Światłowód - transfer

@atlas_cudow  kiedyś węzeł dawał ciała pod dużym obciążeniem ze strony użytkowników i transfer spadał do kilkunastu Mb/sek. 

To było jakiś rok temu pisane na forum. 

Po zgłoszeniu odpowiednim, ruch został przekierowany i było ok.

To było na sieci Orange.

Twoja usługa to rBSA na sieci innego operatora czy Orange? Czytałem, że przejęta sieć lokalna....

Może OLT uszkodzony? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 88
  • 310
  • 0

Światłowód - transfer

Tak to rBSA. Orange przejęło całą infrastrukturę. Generalnie całą dobę mam transfery sztywniutko 600Mb, poza tymi kilkoma minutami. Poczekam jeszcze z miesiąc lub dwa. Może wtedy zgłoszę, bo aż tak bardzo nie przeszkadza. Bardziej mnie interesuje ta regularność. To wręcz dla mnie absurdalne:)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 867
  • 3

Światłowód - transfer

W jaki sposób mierzysz? Kiedyś mialem coś podobnego okazało się że pewne urządzenie się wieszało, ktoś ustawił restart co 24h o stałej godzinie i powodowało to dość dziwne sytuacje w dużym skrócie 🙂


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8085
  • 63

Światłowód - transfer

@atlas_cudow Nie powinieneś mieć spadków do takiego poziomu. Podbijam pytanie @gk2a6 , jak mierzysz przepustowość i na jakim medium?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 88
  • 310
  • 0

Światłowód - transfer

Test robię na kabelku. Router nawet wi-fi nie ma, więc to nie problem z połączeniem bezprzewodowym. Zanim w ogóle tu napisałem to zrobiłem testy, czyli zmieniłem router. Odłączyłem wszystko od routera pozostawiając tylko 1 laptop. Problem występował też wcześniej, zanim Orange przejęło infrastrukture i wtedy też był ten problem. Wtedy miałem inne ONT, a teraz mam nowe i jest bez zmian. Wg mnie to problem po stronie gpon'u. Może w wakacje będę miał czas, to zgłoszę do Orange.

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8085
  • 63

Światłowód - transfer

@atlas_cudow Że na kabelku to super ale jakim testem się posługujesz?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 88
  • 310
  • 0

Światłowód - transfer

Standardowo Speed testem. Ale nie jestem typem, który codziennie sprawdza prędkość. Chodzi o to, np streaming VOD po prostu przycina i wtedy faktycznie net zwalnia do minimum. Ogólnie amatorsko zajmuje sieciami... Nie zawracał bym Wam głowy podstawową diagnostyką...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53314
  • 619

Światłowód - transfer

@atlas_cudow  jeśli nie ONT ( bo i takie sytuacje były) to problem w górę sieci 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 88
  • 310
  • 0

Światłowód - transfer

Tak właśnie myślałem.  Dzięki za odpowiedź.