Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód + ONT + Livebox

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 29
  • 0

Światłowód + ONT + Livebox

Czy mając ONT od Orange można też używać Liveboxa jako routera wpiętego do gniazda ETH1?

Jako tymczasowy lub zapasowy router.

 

 

Czy wtedy już w grę wchodzi tylko własny router?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5847
  • 23807
  • 201

Światłowód + ONT + Livebox


@Spioszeknapisał(-a)

Czy mając ONT od Orange można też używać Liveboxa jako routera wpiętego do gniazda ETH1?

Jako tymczasowy lub zapasowy router.

 

 

Czy wtedy już w grę wchodzi tylko własny router?


TAK, można. Trzeba w nim tylko zmienić konfigurację na zewnętrzny ONT i będzie działać. Z tym że te modemy teraz wypożyczane to FunBox, nie Livebox. Livebox do niczego się nie nadaje, najwyżej do muzeum.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5847
  • 23807
  • 201

Światłowód + ONT + Livebox


@Spioszeknapisał(-a)

Czy mając ONT od Orange można też używać Liveboxa jako routera wpiętego do gniazda ETH1?

Jako tymczasowy lub zapasowy router.

 

 

Czy wtedy już w grę wchodzi tylko własny router?


TAK, można. Trzeba w nim tylko zmienić konfigurację na zewnętrzny ONT i będzie działać. Z tym że te modemy teraz wypożyczane to FunBox, nie Livebox. Livebox do niczego się nie nadaje, najwyżej do muzeum.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 29
  • 0

Światłowód + ONT + Livebox

Dzięki o taką odpowiedź mi chodziło.


Tak masz rację pisząc Livebox chodziło mi o Funbox 6.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5847
  • 23807
  • 201

Światłowód + ONT + Livebox


@Spioszeknapisał(-a)

Dzięki o taką odpowiedź mi chodziło.


Tak masz rację pisząc Livebox chodziło mi o Funbox 6.

 


To zdecydowanie tak. Zresztą w przypadku np. usług na obcej sieci ONT jest obowiązkowy, i wtedy właśnie taka konfiguracja sprzętu jest instalowana. Na własnej sieci też oczywiście to działa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13788
  • 56701
  • 676

Światłowód + ONT + Livebox

@Spioszek Dość dziwnie postawione pytanie... Jeśli masz ONT od Orange, to wtedy FB6 działa zarówno podłączony po eth1 do ONT po zmianie ustawień źródła sygnału w menu modemu, jak i bezpośrednio do gniazda optycznego (bez ONT).

Jeśli zaś ONT jest od Orange, ale na sieci obcego operatora pominięcie ONT jest niemożliwe.

Przy instalacji usługi zawsze pierwotnie podłączany jest FB6, a klient później może kombinować z własnym routerem, jeśli się troszkę zna na konfiguracji tegoż...Ty pytasz odwrotnie, jakbyś miał z defaultu router alternatywny i chciał FB6 używać jako backup 🙂 Jeśli już masz podłączony do gniazda optycznego ONT zewnętrzny-MUSISZ używać FB podpiętego  na wejściu eth1, tak samo jak alternatywny router.

Jak napisał @j131 ,można...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 29
  • 0

Światłowód + ONT + Livebox

Tak nie sprecyzowałem pytania.

Byłem ciekawy czy jeśli już dostanie się ONT od Orange to można (chwilowo użytkować ich router) do czasu kupna swojego jakiegoś lepszego z większymi możliwościami.

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5847
  • 23807
  • 201

Światłowód + ONT + Livebox


@Spioszeknapisał(-a)

Tak nie sprecyzowałem pytania.

Byłem ciekawy czy jeśli już dostanie się ONT od Orange to można (chwilowo użytkować ich router) do czasu kupna swojego jakiegoś lepszego z większymi możliwościami.


Można używać bez ograniczeń, co więcej: zanim bym cokolwiek kupił, najpierw bym się upewnił, że jest po co - tzn. że to za co płacę i tak, nie spełnia jakichś moich oczekiwań. Jeśli spełnia, to po co kupować?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13788
  • 56701
  • 676

Światłowód + ONT + Livebox

@Spioszek Nie tylko można, ale trzeba wręcz...nie mając własnego routera musisz używać ten otrzymany od operatora i na zasadzie analogii podłączać później własny.

Kilka uwag: ONT można otrzymać TYLKO w czasie instalacji usługi wcześniej go zamówiwszy w rozmowie sprzedażowej / przy zamawianiu usługi. To ważne, bo później to raczej niemożliwe. 

Warto mieć uzasadnienie tej prośby o zewnętrzny ONT.

Jeśli zamierzasz używać IPTV od Orange, Twój router musi obsługiwać VLANY i najlepiej, aby miał potwierdzone działanie i konfigurację IPTV, bo będą kłopoty...

Na własnym trudno tez ustawić VoIP

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 29
  • 0

Światłowód + ONT + Livebox

ONT można uzyskać tylko przez zamówienie telefoniczne?

 

Tam chyba nie ma tej promocji 6 miesięcy gratis :(.

 

Ani telewizja ani VOIP mnie nie interesuje, tylko czysty Internet w opcji 600Mbit/s 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5847
  • 23807
  • 201

Światłowód + ONT + Livebox

Warto też dodać, że ONT wbudowany w FB6 jest, pod pewnymi względami, lepszy niż ONT dostarczony osobno - choćby z tego powodu, że jest jeden element mniej w zestawie "do zepsucia", ale także dlatego, że połączenie ONT zewnętrzny - FB6 ma ograniczenie do 1Gbps (bo oferowane terminale ONT mają tylko jeden 1Gbps port). Wbudowany w FB6 ONT nie ma tego ograniczenia.

Tak że są plusy dodatnie i plusy ujemne. 😉