Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

łącze adsl większy ping

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 57
  • 1

łącze adsl większy ping

@jaryn nic to nie da, problem jest taki sam jak podałem w listopadzie, z jedną różnicą, że nie ma restartów łącza jak wtedy i nie poprawia się na jeden dzień jak to opisywałem


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 57
  • 1

łącze adsl większy ping

@agat13 zwrócę a to uwagę, ale dziś po reboocie routera niestety nic się nie poprawiło, dodam, że jak ktoś mi tu pomógł z oranga, od listopada 2020 do teraz było wszystko ok, codziennie widzę jaki mam ping więc od razu rzuciło mi się to w oczy, że jest o ok 17ms wyższy

dlatego nadałem temat tu, może jakiś dobry duch z orange znowu mi to poprawi, jak wcześniej 🙂

 

____________

* Scalenie wpisów - Wiktor

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 57
  • 1

łącze adsl większy ping

Zrzut ekranu (18).pngZrzut ekranu (13).pngping.jpgOdgrzewam kotleta. 

Oczywiście Orange nic nie pomógł na poprzedni problem. 27 stycznia, znowu przyszły jakieś komunikaty na router i kolejne zwolnienie pingu o kolejne 10ms. W tej chwili jest 42ms z onet.pl. Za chwilę do warszawy będę miał ping jak do Chin, w tej chwili 55ms. Pierwszy kontakt z infolinia, jakiś młody chłopaczek sądząc po głosie stwierdził, że zrestartuje porty mojego połączenia, nie wiem czy to zrobił, bo żadnego restartu łącza nie było. Nic się nie zmieniło. Drugi kontakt, zdaje się, że ktoś bardziej "kumaty" przyjął zlecenia, ale na drugi dzień otrzymałem sms, że zlecenie zostało zakończone. Sprawdziłem przeplot na innym routerze i jest strata około 15ms. Co dalej z tym zrobić? Może ktoś z techników wchodzi na to forum i coś poradzi?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

łącze adsl większy ping

@dexterlab opóźnienie to jest około 15ms + około 14ms. Normalnie to powinno być 8ms + 8ms. A jak dłużej postoi pod linią ten sagemcom to błędy się pojawiają?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 57
  • 1

łącze adsl większy ping

@jaryn 

po 2 godzinach z odtwarzanym z netu filmem w fullhd taki log: Zrzut ekranu (21).png


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

łącze adsl większy ping

@dexterlab 

No słabe masz to łącze i będzie pewnie coraz gorzej. Współczuję. Pomóc nic nie mogę bo i niby jak. Skoro tak śledzisz czasy odpowiedzi (ping), to zakładam że chodzi ci o gry online? Jeśli tak, to raczej stawia Cię to w roli don Kichota. Chyba że chodzi C o coś innego niż gry, wtedy może dałoby się jakoś to skompensować.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

łącze adsl większy ping

Żeby DLM zareagował to musi minąć przynajmniej parę dni. Taki profil może być na stałe ustawiony i opóźnienie się nie zmniejszy. Tylko osoba na centrali może coś zrobić. Sprawdzać ping do DNS-a Orange 

Linia zakfalifikowana pod taki profil, błędów będzie mało, tylko spokojnie może być mniejsze opóźnienie. Chyba, że nagle linia dostaje "uderzenia hałasu", ES i SES rosną. Trzeba dłużej obserwować czyli nie resetować, nie odłączać, tylko sobie wejść i zobaczyć tabelkę. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 57
  • 1

łącze adsl większy ping

@j131 

tak chodzi o gry online, inaczej by mi to nie przeszkadzało, miałem pingi koło 40ms, a teraz mam prawie 70ms, jakiś czas temu coś tam poprawili i bytło ok, dodam, że parametry łącza mi się praktycznie nie zmieniły, na co dzień używam tego routera tplink i chodzi on bardzo stabilnie

@jaryn 

niby dostałem sms, że zlecenie zamknięte, poczekam parę dni i znowu się odezwę do nich


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

łącze adsl większy ping

Bądź  dobrej myśli.. ktoś w końcu zrobi.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

łącze adsl większy ping

Jak zamknęli Ci zgłoszenie i nie masz mniejszego przeplotu, to nic nie zrobili. DLM albo samo odda, albo masz ustawione na sztywno. Żeby ci to zresetować, to musi technik podjechać pod centralne i to wykonać. Możesz inaczej to ująć w słowa, np. by włączyli ci ponownie stabilizację linii.