Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód się rwie i muli


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

światłowód się rwie i muli

szybkość mierzona parę razy mieściła się w normie - gdy była.

podstawowy problem, że to się rwie, są niekiedy częste przestoje, i to jest sedno. niekiedy czekam minutę, półtorej na załadowanie prostej strony (np. poczt z gmaila, czy onetu), a niekiedy to jest jak ma być, tzn, niemal expres.

i to zdarza się nie tylko na wi-fi, ale też po drucie.

może się wydawać - o, co tam minuta. proszę sobie wyobrazić przeprowadzanie operacji w banku internetowym gdy nagle stop, i cisza - człowiek nie jest wylogowany, przelew nie wiadomo czy poszedł - i co tu zrobić?

niekiedy prostego zdjęcia obejrzeć się nie da, bo ładuje się wieki.

zresztą co tu mówić: ostatni mój post na to forum ładował się kilka dobrych minut!

w zwykłej neostradzie tego NIE BYŁO!


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

światłowód się rwie i muli

Napisz tutaj jakie masz parametry swojego zestawu komputerowego z naciskiem na płytę główną (jaki model) i czy używasz zewnętrznej karty sieciowej.

Jak u Mnie coś się dzieje to mniej więcej wiem dlaczego bo lubię dużo grzebać w systemie dlatego polecam także instalację systemu na nowo po formacie oraz sprawdzenie sterowników.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

światłowód się rwie i muli

Pragnę dodać z własnego doświadczenia że na starym komputerze po podłączeniu światłowodu (prawie rok temu) czasem wyskakiwały BSODy z błędem karty sieciowej. Cóż... płyta glówna model z 2006 roku, ethernet na niej ledwo 100mb ciągnął. Po zakupie nowego kompa problem zniknął. Po prostu światłówód Orange to widocznie zbyt nowa technologia dla niektórych starszych komputerów.

 

Orange nie jest idealne i będą zdarzać się przerwy czy wysokie pingi (pomimo światłowodu sam co drugi wieczór mam ping na świat jakbym mieszkał na księżycu), ale to co Ty opsiujesz to faktycznie moze być problem z komputerem, tak jak pisze @Gatts.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

światłowód się rwie i muli

Nie jestem pewien oczywiście, ale nie sądzę, by sprzęt który posiadam mógł tu mieć decydujące znaczenie, bo kompy mam względnie nowe jeśli idzie o podzespoły.

Piszę na szybko (nie z domu), więc szczegółów co do płyty głównej nie podam, ale komp niejako główny, którym posiłkuję się codziennie do internetu, kupiony był wiosną tego roku, jest to Lenovo E31-70 i3-5500U (dane ściągnąłem sobie z faktury przesłanej mi internetem). Drugi komp to trzyletni Asus, też ma procesor i3, ale co do płyt głównych nie mogę teraz podać typów ani modeli.

Tylko wskazuję, że mam sprzęt niestary.

Karty sieciowe w obu lapkach są wewnętrzne (typów nie pamiętam), w zasadzie nie korzystam z kart zewnętrznych. Próbowałem, mam TP-linka kartę kupioną gdzieś latem za ok. 60 zł, ale efektu nie poprawia.

 

Poza wszystkim, nie mam teraz przed sobą umowy - ale czy tam jest coś o warunkach brzegowych jeśli idzie o konfigurację sprzętową komputera?

 

Może jeszcze dodam, że internet mi się rwie zarówno, gdy pracuję w Windowsie (10 i 7), jak i gdy pracuję na Linuksie (Manjaro - odpalany z usb). Nie ma różnic.

Pozdrawiam.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

światłowód się rwie i muli

Podzespoly komputera nie maja tu nic do rzeczy, jakie masz dnsy wpisane we wlasciwosciach karty sieciowej? Jezeli nie problem z dnsami, to tylko i wylacznie problem po stronie orange i fajnie jakby ktos z zespolu Nasz Orange sie tym glebiej zajal, bo infolinia mozna nic nie zalatwic, bo przyjdzie technik, podczas jego wizyty bedzie wszystko ok, machnie reka i sobie pojdzie. A problem dalej bedzie wystepowal co jakis czas.

Dlatego popros na infolinii o wymiane funboxa, bo z nim cos sie dzieje pewnie, jak to nie pomoze, to niech grzebia technicy glebiej.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

światłowód się rwie i muli

"jakie masz dnsy wpisane we wlasciwosciach karty sieciowej?"

 

zatem wkroczyliśmy na tereny niedostępne humanistom-laikom informatycznym, czyli m.in. mnie.

trochę googlowałem co to są owe dnsy - przyznam że nie całkiem ogarniam i ogólnie mało kumam. jeśli ktoś zechce poświęcić trochę uwagi i łopatologicznie wyłożyć - krok po kroku, jak dla tumana - jak sprawdzić owe dnsy, zaraz to zrobię.

a poza tym: raz mi już Funboxa wymieniali. zero poprawy.

dziękuję za chęć pomocy!

Anonim

Nie dotyczy

światłowód się rwie i muli

@bokajnsJak chcesz mogę ci wszystko sprawdzić zdalnie i wszystko ustawić ?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

światłowód się rwie i muli

Może to nie problem z funboxem tylko z linią światłowodową ? Zrób screen z zakładki wsparcie -> informacje techniczne -> FTTH. Będzie tam między innymi siła sygnału odbieranego i nadawanego. Równie dobrze może być to też problem z OLTem w lokalizacji OPL.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

światłowód się rwie i muli


vdsl2 napisał(-a):

@bokajnsJak chcesz mogę ci wszystko sprawdzić zdalnie i wszystko ustawić ?


jesli się da? Byłoby chyba super.

(pisze "chyba", bo nie wiem z czym się to wiąże)

Dziękuję za gotowośc tak daleko idacej pomocy. Pozdrawiam!


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

światłowód się rwie i muli

"Zrób screen z zakładki wsparcie -> informacje techniczne -> FTTH" - To znaczy?

Gdzie tę zakładkę znajdę?

 

Sugerowano mi (znajomy technik teleinformatyk), że instalacja mogła zostac zrobiona niedbale i w tym może być problem. Ale nikt z orangu nie mysli tego sprawdzać...