Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód przyłacze

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

światłowód przyłacze

Witam ile się czeka na odpowiedz z orange ? i czy orange się tym w ogóle zajmie? na przeciwko ulicy maja już od roku światłowód w kamienicach.... 
wysłałem list na aleje jerozolimskie z tym formularzem https://www.orange.pl/view/sfh   wypełnionym przez administracje oraz załaczyłem do tego rozmowe e-mail ze zgodą wspólnoty na przyłącze światłowodu  do kamienicy.... 

 "...wyraził zgodę na wykonanie instalacji  światłowodowej w nieruchomości. W załączeniu przesyłam skan dokumentu Orange z podpisami Zarządu."
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

światłowód przyłacze

Jak nie ma na POPC to może Orange będzie to budował we własnym zakresie. Kiedy ? Tego się nie dowiesz chyba że masz kolegę w Inwestycjach. A jaka miejscowość to może Ci Netię pociągniemy 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

światłowód przyłacze

Czy Twoj adres jest w POPC? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

światłowód przyłacze

@forys1290 sprawdź na stronie UKE, czy Twój adres jest uwzględniony w programie POPC oraz ewentualną datę:

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

światłowód przyłacze


@forys1290napisał(-a)

 "...wyraził zgodę na wykonanie instalacji  światłowodowej w nieruchomości. W załączeniu przesyłam skan dokumentu Orange z podpisami Zarządu."


To ładnie z Waszej strony. Mało jest takich Wspólnot co same się proszą. Niestety to może nie wystarczyć. Przeszkodą może być infrastruktura telekomunikacyjna na tej ulicy (brak słupów, studni). 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

światłowód przyłacze

Sprawdzilem na tej stronie https://www.orange.pl/view/popc 

Niestety nie ma ma mojego nr. na ulicy leca nr ale od 19 w gore...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

światłowód przyłacze

Cześć,

Inwestycja jaka jest dobudowanie światłowodu nie jest prosta. Pierwszy krok zrobiłeś. Jest zgoda i popyt. Warto, aby takie wnioski złożyli jeszcze inni lokatorzy. Da to obraz zapotrzebowania. Jeśli akurat Orange ma "wolne środki" (czytaj teren łatwy, inwestycja mało skomplikowana, szacunkowy "zysk" z przyłączenia obiecujący i plan "w potrzebie") będziesz czekał krócej. Jeśli zaś istnieje problem techniczny wymagający nakładu sił i środków-dłużej. Miasta i budynki wielorodzinne rządzą się innymi prawami. Jeszcze projekt, ustalenia ZUD (w przypadku braku czy niedrożnej kanalizacji), budowa OPP (punktów dostępowych na klatkach schodowych)...i już można podpisywać umowę. Kiedy? Nikt nie odpowie na to pytanie konkretnie


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

światłowód przyłacze

Tuz obok mojego wejscia do kamienicy jest studzienka orange...z niej przychodzi jakis niby do 80mb/s ale to ledwie co dziala i zrywa na tescie mieli duzo bledow... nieraz tv internetowe nie dziala...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

światłowód przyłacze

Nie twierdze, ze to nie pomoże, ale stan kanalizacji (wolne miejsce w rurze do budynku) może wymagać naprawy/rozbudowy. Piszesz "kamienica". Jeśli to budynek stary (a jeszcze nie daj, że zabytkowy) stan orurowania pionowego i poziomego może być do wykonania od nowa. W to, co jest (jeśli nie było modernizacji przy jakimś remoncie) może się nowa sieć nie zmieścić. jeszcze aspekt instalacji do lokali. Czy z klatki schodowej są ułożone rurki do lokali czy trzeba układać listwy techniczne i robić przewierty...To wszystko ustala projektanci z Administracją zanim zaczną planować. W terenach niskiej zabudowy jest inaczej. Słup, OPP, podwieszka...Tu niestety i trudniej i więcej zachodu dla wykonawcy


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

światłowód przyłacze

Jak nie ma na POPC to może Orange będzie to budował we własnym zakresie. Kiedy ? Tego się nie dowiesz chyba że masz kolegę w Inwestycjach. A jaka miejscowość to może Ci Netię pociągniemy 🙂