Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - niedostępne usługi

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 1

Światłowód - niedostępne usługi

Usługa Office 365 nie jest dostępna w sieci Orange (FFTH). Problem dotyczy możliwości instalacji pakietu Office z serwerów Microsoftu. Program instalacyjny nie może nawiązać połączenia z serwerami. Instalacja kończy się informacją o braku połączenia z internetem.

Ta doagnoza została postawiona przez pomoc techniczną Microsoft.

Uprzedzę pytania o dezaktywację antywirusa i firewalla. Nie pomoga restart routera (Funbox) i ustawienie zapory sprzętowej na poziom najniższy.

O prawidłowej diagnozie świadczy fakt, że program instacyjny prawidłowo pobrał dane w innej sieci.

Usterka została zgłoszona ale pytanie jest o to czy jest to tylko przypadek odosobniony

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 1

Światłowód - niedostępne usługi

No i mamy udane zakończenie historii.

Sprawa dotarła do Orange, chociaż na początku panowie (partner techniczny) chcieli przyjeżdżać i wymieniać mi terminal światłowodowy. Tłumaczyłem że to nie o to chodzi a najzabawniejsze jest to że ktoś w zleceniu napisał im że "strony się nie otwierają" Emotikon: Bardzo szczęśliwy

W końcu dostałem telefon od pana z Orange, który powiedział, że chce przyjechać i się przyjżeć. Pan przyjechał i jak to w takich sytuacjach wszystko zaczęło hulać jak trzeba. Jako że próbowałem na komputerze na którym już udało mi się pobrać i zainstalować Office więc nie byłem pewien czy to rzeczywiście naprawili. Sprawdziłem na innym i rzeczywiście działa. i to przy włączonym ipv6.

Rzeczywiście wcześniej wyłączenie ipv6 "naprawiała" problem ale to półśrodek. Pan z Orange powiedział, że pewnie coś poprawili "na sieci".

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - niedostępne usługi

@Benek A moje pytanie jest takie czy w loginie do Neostrady ma dopisane /ipv6 ?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 1

Światłowód - niedostępne usługi

Tak korzystam z ipv6. Dodam, że serwery Microsoftu z dystrybucją Offca są też w ipv4 i ipv6.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - niedostępne usługi


Benek napisał(-a):

Tak korzystam z ipv6. Dodam, że serwery Microsoftu z dystrybucją Offca są też w ipv4 i ipv6.


@Benek Myślę, technik tego problemu nie rozwiąże. A czy usuwałeś  /ipv6 ?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 1

Światłowód - niedostępne usługi

Sugerujesz że Orange sprzedaje mi usługę niezgodną z umową? Sprawa jest zgłoszona. Dzwonił już jeden pan i chciał "naprawić mi internet co się zepsuł" ale jak wyjaśniłem to stwierdził, że zgłosi to do innego działu. No więc czekam na odpowiedź że tego się nie da naprawić

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - niedostępne usługi

@Benek Umowę jest, zgodna tylko oni mają, problemy na platformie Orange i podejrzewam, ze twoje zgłoszenie zostanie jutro zamknięte. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - niedostępne usługi

Jakiś miesiąc temu pobierałem bez problemu Office 365 dla firm, nie było problemu.
Choć instalacja trwała długo.
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - niedostępne usługi

Ciekawy problem, @Benek daj nam znać jak Twój problem zostanie rozwiązany, jestem bardzo ciekawy finału tej sprawy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 54
  • 0

Światłowód - niedostępne usługi

Miałem ten sam problem.

Ale po ipv6 wszystko działa poprawnie.

Kilka dni temu na innym kompie tez instalowałem offica365 i nie było problemów z aktywacją.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 1

Światłowód - niedostępne usługi

Wyjaśnię, że nie chodzi o brak dostepności usługi Office 365. Niedostępna jest platforma Content Delivery Network. Czyli serwis prowadzony przez Microsoft udostepniający np pliki instalacyjne Office 2016. Jest to obecnie praktycznie jedyna możliwość zainstalowania Offica w dystrybucji cyfrowej w ramach usługi 365. Mało tego, bo w tej samej lokalizacji są udostępnione obrazy CD/DVD z instalacjami Offica, których rzecz jasna też nie można pobrać.

Z diagnozy wynika, że program instalacyjny kontaktuje się z szeregiem serwerów i to zarówno w warstwie ipv4 jak i ipv6. Niezrozumiałe jest dlaczego cały ruch jest odcinany. Ping i tracert są zazwyczaj nieudane, chociaż pojedyncze pakiety wydaje się że czasem dochodzą.