Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód na światowym poziomie


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Światłowód na światowym poziomie

Mamy światłowód ale patrząc na światłowód w takich Czechach nie ulega wątpliwości ,że tam mają światowy PING.

Ciekawe czy kiedykolwiek do osiągnięcia w Orange bo z pewnością takie UPC musiałoby zmienić technologię na końcowym odcinku do klienta bo kabel koncentryczny strasznie podwyższa PING ale szczególnie jest podatny na większe straty pakietów.

Mało tego każdy usługodawca internetu w Polsce ma się czego uczyć patrząc na te wartości opóźnień i straty pakietów.Może kiedyś i u Nas będą dostępne takie opóźnienia.

https://zapodaj.net/57c454d11caf6.png.html

a tutaj porównanie do Orange Fiber 600Mbits

https://zapodaj.net/c74dab01b0572.png.html

5 ODPOW. 5

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Światłowód na światowym poziomie

Ping na świat jest taki bo Orange ma fatalne trasy. Już kiedyś pisałem - mam 6-7 ms na wyjściu w Wawie i ping na świat powinien być idealny a nie jest. Ostatnimi czasy nie jest nawet dobry.

 

Do tego telia jest jaka jest, podbija ping i zawsze jest 10-15 ms więcej niż powinno być, nawet jeśli trasy byłyby dobre. Do tego dochodzi opentransit który też nie ma 'ping priority' i na pewno nie jest gamingowym węzłem. No i na koniec packetloss który jest dość częsty, podbijany wieczorami ping itp itd.

 

A więc w skrócie - Orange czeka jeszcze dużo pracy zanim ich światłowód będzie naprawdę światłowodem światowym.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 15
  • 1

Światłowód na światowym poziomie

U mnie VDSL...
https://prnt.sc/io9xtg


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Światłowód na światowym poziomie

Internet dla Graczy. Czy aby na pewno?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 8
  • 0

Światłowód na światowym poziomie

Ciekawe czy kiedykolwiek do osiągnięcia w Orange bo z pewnością takie UPC musiałoby zmienić technologię na końcowym odcinku do klienta bo kabel koncentryczny strasznie podwyższa PING ale szczególnie jest podatny na większe straty pakietów. 

 

Co za herezje.....

UPC i Orange to światowe koncerny więc zapomnij o dobrym "globalu" z Polski, nie mówiąc o krajowym ruchu przez PLIXa czy EPIXa.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Światłowód na światowym poziomie

Wiesz w UPC może w niedalekim czasie także sporo się zmienić zwłaszcza ,że ludzie mają już doprowadzany światłowód bezpośrednio do mieszkania.Właśnie na końcowych odcinku do klienta gdzie światłowód zostanie zamieniony na kabel koncentryczny średnio traci się przy takim połączeniu 8-15ms.Jeżeli UPC tego nie zepsuje i poprawi swoje punkty styku oraz wrażliwą część infrastruktury ,w niektórych częściach Polski to śmiało będzie można odjąć to na czym traci ich łącze z powodu samego stosowania kabla koncentrycznego.

O sile danego usługodawcy świadczy także ilość punktów wymiany ruchu oraz jak dobre umowy mają podpisane bo jeżeli pakiety idą z gorszym priorytetem to wiadome ,że nawet światłowód z racji swojej charakterystyki jest sztucznie ograniczany.

Jedyne co trzeba przyznać to jeżeli chodzi o stabilność sieci w ORANGE w ciągu jednej umowy nie spotkałem się by internet nie działał.